Bangood'da lipo satışı başlamış

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Son 2 aylık tecrübem neticesinde rahatlıkla söyleyebilirim ki eğer gönderi olarak " China Post Registered Air Mail " veya "air parcel register" seçenekleri varsa üründe , ya ürünü almayın veya başka gönderi firması seçeneği varsa onu seçin . Son satın aldığım üç ürünün ikisi banggod ve biri aliexpress olmak üzere üçüde air mail veya air parcel register olan ürünlerin 15 gündür sadece bir tanesinde takip güncellendi oda güncelleneli sekiz gün oldu . Normal koşullarda 2-5 gün aralıklarında güncelleniyor ve siparişler en fazla 12-18 gün aralığında teslim ediliyordu . Bir tanesi 34 gün oldu siparişin takibinde "shipment ready for dispatch " yazılı , bir diğeri yola çıktı ve yoldayken takip numarası thailand post oldu ( uçaktan uçağa atladı havada :coolxf: ) diğerinde güncelleme bile yok .Satıcıların ilki sabırlı olun lütfen dedi ( bana göre 3 gün daha bekle nasıl olsa ürün gelmeyecek bizde eşşek gibi paranı ödeyeceğiz demek bu ) banggood siparişlerle ilgili kendi local post ofisinizle görüşün dedi bende yazdığına tenezzül edip tekrar cevap yazmadım .
Söyleyeceğim o ki , bugüne kadar bu kargo yöntemlerini seçip aldığım ürünlerin takiplerinde ve teslimatlarında hiçbir sorun yaşamamış olmama rağmen , Türkiye'de ki gümrük kanununun değişmesiyle Çin'li kargo firmalarının bir anda saçmalamaya başlamış olmaları bana tesadüf gibi gelmiyor .

Evet arkadaşlar bugün itibariyle sizinle yeni bilgiler paylaşayım . Aliexpress'ten 16 gün önce "chine post registered air mail" iletim seçeneğiyle satın aldığım ürünün gönderimi kargo firması tarafından iptal edilmiş durumda . Ürün Çin'den hiç ayrılmadı yani . Air mail veya air parcel ile aldığınız ürünleri aslında satıcı seçenekli kargolama ( seller's shipping method olan ) ile aynı duruma gelmiş belli ki .Yine aynı seçenekli kargolarımın biri Tayland üzerinden geliyor diğeri ise Jamaika , US , Polonya üzerinden Türkiye'ye bugün giriş yapmış. Sebebini tahmin ediyorum ama kesin birşey söylemek imkansız o yüzden birkaç ay boyunca bu kargo yöntemlerinden uzak durmanızda fayda var . Normalde bu yöntemleri seçtiğinizde Çin posta şirketi ürünü en geç 10-15 gün içerisinde PTT ye teslim ediyordu . Dediğim gibi tahmin var fakat artık direk bağlantılı çalışamıyor olmalarının sebebini %100 bilmek benim için imkansız .

Benim de Ali'den Mayısın ortalarında sipariş verdiğim pilim de Jamaika, Amerika, Polonya üzerinden Türkiyeye doğru geliyor. Bakalım ne zaman giriş yapacak?

• Beğen
Tepkiler: Ali Osman SEVİM
Arkadaşlar bu konuya daha önceden de cevap yazmıştım şimdi de yazıyorum 10 gün önce aliexpressten verdiğim sipariş bugün itibariyle gümrükten geçmiştir satıcı:F-ZZ Store daha önceden de aynı satıcıdan pil aldım ve sıkıntısız geldi, eğer bizim kargocular kapıya atıp gitmezse yine sıkıntısız elime ulaşmış olacaktır :)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

mayisin 15 inde siparis verdigim kumanda modulu 21 mayista yurtdisina sevk edildi o gun bugundur bir hareket yok , yine mayis ortasinda verdigim video vericide ayni sekilde kaldi , 40 gundur durum ayni , 2 adet takipsiz kargomunda nerde oldugu belli degil ,sanirim gelen kargolari oldugu gibi denize döktu gumruk , sistemin icine ettiler !

Burak bey satıcınla temasa geç . Takip numaran değişmiş olabilir. Genelde US üzerinden gelen kargolar yeni takip numarasıyla izlenebiliyor . Belki senin üründe Çin'den US e aktarılmış olabilir .İşin ilginç kısmı sıkıntılı olan kargolar belli ki mayıs ayı içerisinde verilen siparişlere ait .
@ Atilla Can Kara : mümkünse satıcının linkini paylaşın . Satıcıyı bulamadım isminden . Bakalım nasıl bir sistem izliyorlarmış .

• Beğen
Tepkiler: Muhittin Şentürk
Burak bey satıcınla temasa geç . Takip numaran değişmiş olabilir. Genelde US üzerinden gelen kargolar yeni takip numarasıyla izlenebiliyor . Belki senin üründe Çin'den US e aktarılmış olabilir .İşin ilginç kısmı sıkıntılı olan kargolar belli ki mayıs ayı içerisinde verilen siparişlere ait .
@ Atilla Can Kara : mümkünse satıcının linkini paylaşın . Satıcıyı bulamadım isminden . Bakalım nasıl bir sistem izliyorlarmış .
F-ZZ STORE link :

• Beğen
Ömer abi benimde mayıs 20 de Aliexpress ten satın aldığım ve aynı yolla gelen bir siparişim var acaba bunlara ÖTV ödeyecekmiyiz? ötv uygulanan ürünlere baktım şu şekilde bir bölüm var,

Vergi listesinde şu bölümü gördüm lipo bu kapsam da olabilir mi acaba?

85.07
Elektrik akümülatörleri (bunların separatörleri dâhil) (kare veya dikdörtgen şeklinde olsun olmasın) (yalnız elektrik motorlu taşıt araçlarının motorunu çalıştırmaya mahsus olanlar)

vergi oranı % 3

youtube da yurtdışı vergi olaylarını açıklayan bir arkadaşın video açıklamasından alınmış ÖTV ye tabi ürünlerin linki aşağıdadır,

Benim lipo pillerin olduğu kargonun son durumu bu,

Şu da yaklaşık 40 günde elime ulaşan daha önce ücretsiz aldığım artık gümrük ücreti ödenen küçük kargolarımdan biri örnek olması açısından yükledim.

Pilleri merak ediyorum elime geçtiğinde vergilendirme durumunu paylaşacağım. :saygilar:

Son düzenleme:
  • Beğen
saticiya mesaj atmistim cok kez , verdigi cevap bir sorun olmadigi 60 gunluk sure icersinde gelmez ise para iadesi yapacagini soyluyor ,
bir cok kisinin mayis ayi siparislerinde durum ayni , sorunun kaynaginin istanbul oldugunu dusunuyorum , bayram tatili ve yeni yururluge giren sistemden dolayi tonlarca kargo birikti , bunca kargoyu isleyecek akli basinda bir sistem olmadigi icinde altindan kalkamadilar , bu duruma bir cozum bulunmazsa artik yurtdisi alisveris siteleri turkiyeye gonderim secenegini kapatacaklar .

Benim de China Post ile gelen 3 siparişim yaklaşık 45 - 50 gün süre geçmesine rağmen henüz Türkiyeye giriş yapmadılar.Gerçi içinde batarya yoktu ama şu sıralar sanıyorum genel bir gecikme söz konusu.Bekliyoruz bakalım...

Benim mayıs ayında Aliexpress ten verdiğim pil siparişi dün elime ulaştı. 270 tl civarında bir ücrete aldığım pile 15.55 tl lik vergi ödedim.
Aynı tarihte şarj cihazı ve takipsiz kargo ile aldığım ürünlerde vardı.
Şarj cihazı 17. Track sitesinde gümrük işlemlerinden geçmiş ptt şubesine ulaşmış gözüküyor fakat takip numarası ile ptt nin sisteminde arattığımda herhangi bir sonuç çıkmıyor. Şarj cihazının birçok işlemi de aynı gün içerisinde sisteme girilmiş.
Tahminim ürünler geçmesi gereken gümrük işlemlerinden geçiyor fakat sistemsel arızadan dolayı takip edemiyoruz.

• Beğen
muhtemelen mayis ayi ortalarinda gelen kargolari ozellikle beklettiler yeni vergi sisteminin yururluge girmesini beklediler , araya bayram tatilide eklenince bas edemeyecek kadar cok kargo birikti ,
vergilendirme isinide hicbir kritere bagli kalmadan yapiyorlar ,
200 tl ye fpv kamera alan birine 176 tl vergi cikarmislar , ne paketin uzerindeki fiyat ne urunun gercek bedeli nede paketin ebatlari dikkate alinmamis .
isimiz zor artik !

• Beğen
Az önce bir sipariş daha verdim Banggood'dan. Türkiye özel hızlı kargo seçeneği var. Çok pahalı değil. Tüm vergiler dahil diyor!!! Bu hızlı gelen gönderiyi de aynı kargo yöntemi ile almıştım.

• Beğen
Tepkiler: Ali Yalçın
Turkiye Hızlı Kargo'da vergiler dahil, kapıda vergisini ödeyip geçiriyorlar. Ama pillerde o seçenek yoktu, hangi pili Türkiye Hızlı Kargo ile aldınız acaba...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...