Bir GASSER da benden. "TREX 700 TO 800 & GASSER CONVERSION"

Evet dostlar, sonunda maiden yapmayı başardım.:D
Model gayet başarılı ve kararlı uçuş yapıyor. Tabi ilk 3 uçuş karbüratör ayarı ile geçti ama gayet keyifli.
Uçuş için yanlız gidince, göl kenarında balık tutan bir arkadaştan rica edip bir de video çektik, fakat vatandaşın hiç ilgisini çekmedi bizim hobi.:lollol:
Neyse sonuçta havalar iyi giderse önümüzdeki hafta bol videolu bir uçuş günü yapacağım artık.;)
Toplam 10 uçuş yaptım ve hepsi arka arkaya, ilk 3 - 4 uçuş 1,5 dakika ile 5 dakika aralığında ve tabi bolca inip kalkmalı oldu çünkü karbüratör ayarı ancak tuttu, :laugh: daha sonraki uçuşlar 10 ila 20 dakika arası ve uçuşlar sonrası loglara baktığımda modelin çıktığı maximum yükseklik 143 metre ve maximum sürat ise 16,5 metre/ saniye olmuş, ayrıca daha bir sürü veri de mevcut tabi bu testler için bence gerekli idi, zira titreşim (Örneklerinde bulunmayan titreşim yatağıda tam performans ile çalışıyor:coolxf:) , sıcaklık, devir durumlarını da gözleyebilmek istiyordum. Bunun içinde bu uçuşların tamamını PİXHAWK PX4 ile yaptım. Frame ve mekanik aksam, özellikle kavrama ve dişli grubu ki malum kendi imalatımız, yüzünün akı ile testi geçti.%p

Artık bizim de bir "GASSER CONVERSİON" değişim kitimizin var.:saygilar:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol