Blade mcpx BL2 Uçuş sorunu

Mehmet Abi, benim problemim Gas sonuna kadar veriyorum, ama bir türlü Helikopter karkmiyor, yükselmiyor, yerde kaliyor? Motorlarin ikisinide yeni aldim takdim, kuyruk da yeni. Ama hala daha ucmuyor.

Helikopter yükselmiyorsa temel sebepler şunlar. Ya pervane istenilen devirde dönmüyor yada istenilen açıyı alamıyor. Belki pervane ters bir şekilde açı alıyor. Haliyle heli yükselmek yerine yere yapışıyor. Yani aslında ana sorunu bulmak çok zor olmaması lazım. Sonra sorunun çözümüne bakılabilir. Dikkatli bir inceleme yapın. Video çekin ve paylaşın.

Mehmet Abi, benim problemim Gas sonuna kadar veriyorum, ama bir türlü Helikopter karkmiyor, yükselmiyor, yerde kaliyor? Motorlarin ikisinide yeni aldim takdim, kuyruk da yeni. Ama hala daha ucmuyor.
Bu kadar bilgi ile sebebi şudur demek çok zor.

1- @Ali Haydar GÖK sorduğu sorudan başlayalım. Modelin üstten bir resmini çeker misiniz.? Bakalım paller doğru yönde mi takılmış.

2- Gaz verince paller dönüyor mu peki ?

3- Kumandanın HOLD tuşunu aktif yapın. Böylece paller artık dönmeyecektir. Pilleri katlayarak yan yana getirin. Gaz kolu min iken pallerin resmini çekin. Sonra gaz kolu max ilken pallerin resmini çekin. Bakalım paller açı alıyor mu ?

Su konudaki resime benzer bir resim çekmenizi bekliyoruz.

Son düzenleme: