Blade mCPX V1 ile V2 arasındaki fark nedir ?

sedriq

Uye
Arkadaşlar elimde iki tane mcpx var

2.cisini yeni aldım satıcı bana ürünün 2.ci versiyon olduğunu söyledi. Ffakat ürünün 1.ci versiyonla hiçbir farklılığı yok board üzerindeki noktası virgülüne kadar aynı. Kontrol olarakta aynı geldi. 3 d yapmadım ama pek bir değişiklik göremedim acaba 2.ci versiyon değil mi ?

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Mcpx 1.ci ve 2.ci versiyon

Serdar, şu videoda ana kart arasındaki farkları görebilirsin (Özellikle yolun biri iptal olmuş)

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Temel farkları ile şöyle sıralamışlar :

• Board Revision
• New Tail Blade
• Added O-Rings to the Swash

Buna göre kuyruk performansı ile motor performansı iyileşmiş. Ama çoğu kullanıcı fark etmeyebiliyor diyorlar.

Bence esas fark zor hareketlerde ya da rüzgarlı zamanlardaki kuyruk performansında ortaya çıkacaktır.

NOT: Kutusu aynı gibi ama içinden çıkan manual üzerinde "Version 2" yazıyormuş. Sen de durum nedir ?

Mehmet bey kutusu yok bana trex450 kanopy kutUsu içinde kargo ile geldi ama anakarttaki kesik yola dikkat etmedim işyerinde kaldı yarın ikisinide tekrar karşılaştırıp sonuçları yazarım

Mehmet bey buyrun ikiside v1 modeli sanırsam bana yanlış konuştu ürüne onay vermedim kargoyu geri iade edicem. Bu arada v2 olduğu idda edilen ürün soldaki

sedriq' Alıntı:
Mehmet bey buyrun ikiside v1 modeli sanırsam bana yanlış konuştu ürüne onay vermedim kargoyu geri iade edicem. Bu arada v2 olduğu idda edilen ürün soldaki
Bu durumda her ikisi de ne yazık ki V1 gibi :-\ Türker kardeşimde V2 vardı. Şu an V922 kasasına monteli ve hibrid durumda ama akşama ana kartın resmini paylaşalım sizinle. Böylece paylaştığım video da teyid etmiş oluruz ;)

Ben ürünü bugün kargoladım kendisi ürünü yurt dışındaki hobi Mağazası'dan aldığını ve v2 modeli olduğunu söyledi şüphelendim çünkü hiçbir fark göremedim kontrol açısından şimdide geri gönderin ben kabul ediyorum diyince kargoladım Mehmet bey şimdi v2 modeli olupta satmayı düşünen arkadaş varsa alıcıyım Türker bey satmaz tahminimce ;)

sedriq' Alıntı:
Ben ürünü bugün kargoladım kendisi ürünü yurt dışındaki hobi Mağazası'dan aldığını ve v2 modeli olduğunu söyledi şüphelendim çünkü hiçbir fark göremedim kontrol açısından şimdide geri gönderin ben kabul ediyorum diyince kargoladım Mehmet bey şimdi v2 modeli olupta satmayı düşünen arkadaş varsa alıcıyım Türker bey satmaz tahminimce ;)
İşinize yarayacağını bilsem satarım Serkan Bey ama benim Mcpx epey bir emektar. :laugh: Mehmet Abi'nin de söylediği gibi en son bir V922 frame'inde görüldü. :lollol: :lol:

Main frame elimde 3 adet var v922 ile hemen hemen aynı zaten servolardan dolayı emektar diyorsanız yeni servoda elimde mevcut zaten sıfır v1 mcpx var olmadı anakartı değiş tokuş yaparım ama tail servo v2de farklımı onu bilmiyorum yinede düşünürseniz almak isterim.

sedriq' Alıntı:
Main frame elimde 3 adet var v922 ile hemen hemen aynı zaten servolardan dolayı emektar diyorsanız yeni servoda elimde mevcut zaten sıfır v1 mcpx var olmadı anakartı değiş tokuş yaparım ama tail servo v2de farklımı onu bilmiyorum yinede düşünürseniz almak isterim.
Kartı kontrol eder size dönüş yaparım Serkan Bey.
Tail Servo yok bu modelde, kuyruk motoru sabit hadveli pervanenin devrini değiştirerek tutuyor kuyruğu. Sanırım siz tail motor demek istediniz, ona bir bakmak lazım. :rolleyes:

Tamam Türker bey acaba kartı v1 kartı değiştirip v2 takınca aynı v2 deki gibi tepkilermi veriyor yoksa ona has bir servo farklılığı Yada motor farklılığı varmıdır.

sedriq' Alıntı:
Tamam Türker bey acaba kartı v1 kartı değiştirip v2 takınca aynı v2 deki gibi tepkilermi veriyor yoksa ona has bir servo farklılığı Yada motor farklılığı varmıdır.
Servolarda bir değişiklik yok bildiğim kadarıyla ama kuyruk motorundan emin değilim...

Bu arada elimdeki V2 ait ana kart resimlerini bilgi amaçlı paylaşayım :)

[attachimg=1] [attachimg=2]

Ekli dosyalar

• mcpx V2 On.JPG
    mcpx V2 On.JPG
    34.9 KB · Görülme: 75
  • mcpx V2 Arka.JPG
    mcpx V2 Arka.JPG
    34.5 KB · Görülme: 75

Tamam turkey ben su kargoyu geri gönderdim sanal pazar üzerinden ödemesi geri ödendiğinde sizde satmayı düşünürseniz ben size haber verip alabilirim ürünü

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Türker bey satıcı ürünü geri aldı mcpx hala satmayı düşüyorsanız yedekte elinizde varsa alıyorum ;)

sedriq' Alıntı:
Türker bey satıcı ürünü geri aldı mcpx hala satmayı düşüyorsanız yedekte elinizde varsa alıyorum ;)
Tamam Serkan Bey, kontrollerini yaptıktan sonra (belki son kez uçarım :laugh: ) size özelden mesaj atarım. :saygilar:

Tamam haberinizi bekliyorum ;)