Blade Nano S2

• Beğen
Tepkiler: Türker Akgün
Mustafa hayırlı olsun , güle güle uçur , evlatlar büyüdükçe ve gündelik yaşam koşulları değiştikçe , bazılarımız için hobi yapmak hayal kurmakla aynı duruma geliyor nerdeyse.... Aslında en azından böyle bir mikro ile hem sık sık uçuş yapılabilir , hem zaman ve maliyet tasarrufu da yapılabilir... Düşünmüyorum desem yalan olur , en azından ev içinde de olsa sesini duyup , parmaklara antrenman yaptırmak fena olmaz...
Cahit ile senden de şu bahar çıkmadan bir buluşma görüntüsü bekliyoruz , nano lu olsun lütfen :halay:

• Beğen
Tepkiler: Türker Akgün
Mustafa hayırlı olsun , güle güle uçur , evlatlar büyüdükçe ve gündelik yaşam koşulları değiştikçe , bazılarımız için hobi yapmak hayal kurmakla aynı duruma geliyor nerdeyse.... Aslında en azından böyle bir mikro ile hem sık sık uçuş yapılabilir , hem zaman ve maliyet tasarrufu da yapılabilir... Düşünmüyorum desem yalan olur , en azından ev içinde de olsa sesini duyup , parmaklara antrenman yaptırmak fena olmaz...
Cahit ile senden de şu bahar çıkmadan bir buluşma görüntüsü bekliyoruz , nano lu olsun lütfen :halay:

Sağ ol abi hayallerimi gerçekleştirmeye uğraşıyorum resmen bende ?

Gule gule kullan Mustafa ?☺️☺️
Sağ ol abi ?

• Beğen
Tepkiler: Hakan Ülgenalp
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

@Rasim Öztürk söylediğin ekran bu sanırım orda da N/A olarak gösteriyor ve müdahale edilemiyor

Tekrar selam herkese blade ile ilgili öğrendiğim bilgileri paylaşmaya devam edeyim. Önceki mesajlarda anlattığım gibi kumanda ayarlarını yapamamıştım, aslında harfiyen yerine getirdiğim kullanım kılavuzu ayarları vardı ancak helide fazlasıyla ters bir durum vardı pallere hareket bir türlü gelmemişti. Hata nerde diye uğraşırken horizon a yarım yamalak bir mail attım kumandamın Dx9 olduğunu ayarlarda sorun yaşadığımı, bana kumandama uyan ayarları göndermelerini istedim.

1 gün sonra bana cevap verdiler, kumanda ayarlarını atmışlar, ancak fazlasıyla püf bir noktayı belirtmişler meğer kumandanın son sürümüne güncel olması gerekiyormuş yoksa ağzınla kuş tutsan olmaz gibi birşey, neyse adamlar diyeceğini demiş, bana uygulamak düştü sayelerinde kumandayıda güncelledik, aynı ayarlarla heli artık havalanmaya başladı. Bir video çekerim derken pil bitti o ayrı ? devamı gelecek ...

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Birde ufak uçuş videosu ;
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Son düzenleme:
1 gün sonra bana cevap verdiler, kumanda ayarlarını atmışlar, ancak fazlasıyla püf bir noktayı belirtmişler meğer kumandanın son sürümüne güncel olması gerekiyormuş yoksa ağzınla kuş tutsan olmaz gibi birşey, neyse adamlar diyeceğini demiş, bana uygulamak düştü sayelerinde kumandayıda güncelledik, aynı ayarlarla heli artık havalanmaya başladı. Bir video çekerim derken pil bitti o ayrı ? devamı gelecek ...
Süper haber Mustafa'm :thumbup: Sonunda minik kuş demek havalandı :hoppa:

Bu arada oda içinde de olsa gayet temiz, net ve güzel bir uçuş olmuş :bravo: Videoların devamını ve model hakkındaki ilk yorumlarını merak ediyoruz kardeşim.

Tekrar merhaba arkadaşlar. Uzun süredir elime alamıyordum ufaklığı bir kaç çözemediğim problemimizde var aslında ama bugün kısıtlı imkanlarla ve hevesle kutusundan çıkarıp evde uçurdum. Evde bir "Keremcik" var ki helileri malzemeleri çekyat altlarına kilitli odalara ki adam artık kilit milit dinlemiyor her türlü buluyor sakladıklarımı göz açtırmıyor bana çok şükür iyi ki var ? . İki arada bir derede fırsatlar dahilinde hobimizi icra etmeye uğraşıyoruz işte.

Gelelim bizim nano ya, kendi küçük ama keyfi büyük helilerden bana göre kendisi, evin içinde eğlencelik bir alet. Fazla stabil vız vız uçuyor eğlendiriyor adamı. Sorunlardan ilki; uçuş sırasında heliye birşeyler oluyor ve o stabilite yerini sola doğru kaçmaya bırakıyor, şimdiye kadar her uçuşta yaptı neredeyse Allah tan sağa doğru sert komutlarla düzeltebiliyorum sonra biraz kendi kendine irtifa kaybı ve hiç bir şey olmamış gibi stabil hale geri dönüş. Düzeltme yapmak için çubuğu neredeyse en sağa kadar kırmam gerekiyor. Bunu neden yaptığını bir türlü kavrayamadım garip bir sorun benim için.

İkinci sorun ise alırken yanında iki de orijinal pil siparişi vermiştik, biri tamam ama bir diğeri nedense yuvaya hiç oturmadı. Ne kadar zorlsamda sıkıştırmayada çalışsam en fazla heliyi yerden 10-15 cm havaya kaldırıncaya kadar idare ediyor. Sonra bağlantı kopuyor, ışıklar sönüyor heli doğru yere, bugün biraz kenar köşe törpüledim plastik bağlantı kısmını, delikleri biraz genişlettim ama yine aynı sorunla karşılaştım. Jacklar bir birine bağlanmasına rağmen bir kopukluk oluyor illa ki. Orijinal pilde de böyle bir sorunla karşılaştık işte, mikro boyutta oluncada pek müdehale etmek istemiyorum açıkçası.

Birde ufak video atayım, heli çok zaman ekranın dışında kalmış ama zaman kısıtlı ve tek oluca bu kadar oldu.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Birde ufak video atayım, heli çok zaman ekranın dışında kalmış ama zaman kısıtlı ve tek oluca bu kadar oldu.
Kardeşim ellerine sağlık, düşünüp çekip paylaşman bile yeterli bizim için :thumbup:
Orijinal pilde de böyle bir sorunla karşılaştık işte, mikro boyutta oluncada pek müdehale etmek istemiyorum açıkçası.
Orjinalde olsa bu pilde ne yazık ki imalat hatası var gözüküyor :(
Sorunlardan ilki; uçuş sırasında heliye birşeyler oluyor ve o stabilite yerini sola doğru kaçmaya bırakıyor, şimdiye kadar her uçuşta yaptı neredeyse Allah tan sağa doğru sert komutlarla düzeltebiliyorum sonra biraz kendi kendine irtifa kaybı ve hiç bir şey olmamış gibi stabil hale geri dönüş. Düzeltme yapmak için çubuğu neredeyse en sağa kadar kırmam gerekiyor. Bunu neden yaptığını bir türlü kavrayamadım garip bir sorun benim için.
Bunu nette bir araştırmak lazım. Acaba bu sorun genel mi yoksa bizim ayarlarla ilgili bir durum mu :rolleyes:

Kardeşim ellerine sağlık, düşünüp çekip paylaşman bile yeterli bizim için :thumbup:

Orjinalde olsa bu pilde ne yazık ki imalat hatası var gözüküyor :(

Bunu nette bir araştırmak lazım. Acaba bu sorun genel mi yoksa bizim ayarlarla ilgili bir durum mu :rolleyes:

Pil için sağlık olsun diyorum zaten abi, bir hata olduğu kesin belki başkaları da karşılaşırsa örnek olsun orijinal pilide olsa olabiliyor.

Diğer sorun için baktığım kadarıyla görmemiştim bendeki gibi sorunu olan kimseyi yine bir araştırayım ama belki tek değilimdir.

Ellerine sağlık Mustafa .Evde de olsa heyecanı kaybetmiyorsun.:thumbup: