Blade Nano S2

Gördüğümüze sevindik ayrı, uçarken gördüğümüze daha bir sevindik. Hemde evde. :laugh:

O yaptığı tavrın ayarla ilgili olabileceğini pek sanmıyorum :( Normalde uçuşu gayet stabil görünüyor keşke hiç bozmasa.

Benim aklıma titreşim geliyor. Heli uçarken dönen parçalardan biri / birkaçı rezonansa giriyorsa titreşim hem üniteyi sapıttırıyor hemde gücü düşürüyor olabilir. Bunun hangi parçadan kaynaklandığını bulabilmek çok güç fakat sen yinede dönen kısımlara şöyle bir göz at, belki karşına çıkıverir. Rulmanlardan kaynaklanıyorsa kulağına tiz bir seste gelecektir. Pervaneleri söküp elinde tutarken çalıştırmanı ve olmadık bir titreşim hissediyor musun bakmanı tavsiye ederim. Nede olsa mikro model böyle imkanlarımız var. :)

Çok kafan atarsa ver ufaklığın eline o icabına bakar. :lollol: :lol: :RCKolik:

Gördüğümüze sevindik ayrı, uçarken gördüğümüze daha bir sevindik. Hemde evde. :laugh:

O yaptığı tavrın ayarla ilgili olabileceğini pek sanmıyorum :( Normalde uçuşu gayet stabil görünüyor keşke hiç bozmasa.

Benim aklıma titreşim geliyor. Heli uçarken dönen parçalardan biri / birkaçı rezonansa giriyorsa titreşim hem üniteyi sapıttırıyor hemde gücü düşürüyor olabilir. Bunun hangi parçadan kaynaklandığını bulabilmek çok güç fakat sen yinede dönen kısımlara şöyle bir göz at, belki karşına çıkıverir. Rulmanlardan kaynaklanıyorsa kulağına tiz bir seste gelecektir. Pervaneleri söküp elinde tutarken çalıştırmanı ve olmadık bir titreşim hissediyor musun bakmanı tavsiye ederim. Nede olsa mikro model böyle imkanlarımız var. :)

??? biraz daha hevesimi alayım kerem 'in ilk helisi belli oldu o zaman abi.

Titreşim olayı aklıma gelmemişti bak, ufak olunca düşünmedim o tarafını bir bakayım titreşim durumunada:saygilar:

Türker abi senin dediklerin üzerine mekanik olarak baktım bu heli neden böyle yapıyor diye. fırsat bulup dün bir iki uçuş yaptım hiç birşeyi değiştirmeden başladım, aynı sorunu ilk uçuşta yine yaşadım, aldım heliyi elimde evirdim çevirdim baktım baktım baktım :)

Titreşim var helide ama micro model sonuçta, kağıttan biraz hallice kanopisi, kuyruk fini falan bunların titremesi gayet makul geliyor gözüme, ekstra bir dengesizlik yataracak titreme yok gibi bu canavarda. Sonra bakınırken nedir ne değildir diye heli ufak ya servo kollarının yakınındaki - çok yakınlaşmışlar hatta - kablolar dikkatimi çekti, tahminime göre çok sıkışık vaziyette olduklarından bir şekilde olmaması gerektiği kadar servo kollarına yakınlaşmış bunlar, biraz uğraştım aralarını açtım açabildiğimce % 100 diyemesemde sanırım sorunun kaynağı bu durumdu. sonrasında daha aynı problemi yaşamadım. Heli şimdi çiçek çiççek :lol:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Mustafa, tam hayalimdeki uçuş koltuktan kalmadan dişarı cıkmadan :lollol:. Bu uçuş videosu iki uçuşun birleştirilmiş halimi yoksa tek pille bu kadar uzun süre uçuyor mu bu alet:). Bir de invert uçma kabiliyeti vardır dimi bu canavarın??

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Mustafa, tam hayalimdeki uçuş koltuktan kalmadan dişarı cıkmadan :lollol:. Bu uçuş videosu iki uçuşun birleştirilmiş halimi yoksa tek pille bu kadar uzun süre uçuyor mu bu alet:). Bir de invert uçma kabiliyeti vardır dimi bu canavarın??

Aynen iki uçuş birleştirdim videoda iki pil var yani ama bu şekilde uçunca sakin sakin 6 dk lık uçuşları yapmak çok rahat olur ben genelde 5 dk ya ayarlıyorum bazen 4 buçuk bazen 5 buçuk civarı oluyor uçuşlar. Pilleri ve heliyi fazla zorlamak istemiyorum ömürlerini uzatmak bakımından. Malum ne pil nede parçaları vs. Getirtmek eskisi kadar kolay değil, eldekilerle mümkün olduğunca idare etmeye uğraşıyorum.

Helide invert uçuş var tabi, ufakta olsa abilerinden eksiği yok :evil: altı kanal eksi açılarda da rahat rahat uçabilir invertte, onda o kabiliyet var tabi ama uçurabilene bende yok mesela, hele evin içindeyken hiç yok, dışarıda çayır çimen üzerinde bir ara denemeyi düşünüyorum.

Almayı düşünenler olabilir diye kendimce yapabileceğim yorum şöyledir; gayet güzel bir mikro rc heli blade nano, fazlasıyla stabil ben bu kadar denge beklemiyordum açıkçası, daha önce wltoys 922 de kullanmışlığım var hisky fbl de kıyaslamam onlara göre. Ayrıca kurtarma moduda var artı olarak, eksiğine gelince en büyük eksiği fırçasız motorlara sahip olmaması bence :saygilar:.

Geçen günlerde hobbyking den sipariş ettiğim pillerden blade nano için olanları deneme fırsatı buldum, orijinal pilleri 150 mAh 45 C değerlerinde tanesi 6 $ civarı satılıyor. Turnigy lipolar ise 200 mAh 35 -70 C değerlerinde ve 5 tanesi 3,49 $ indirimli olarak satışta.

Tabi aldığım pillerde boyut, konnektör uyumsuzluğu gibi problemler olsaydı fiyatın ucuz olmasının pek bir anlamı kalmayacaktı ama piller heliye her açıdan uyumlu çıktı. E flite ın orijinal pilinin heliye uyumsuz çıkıpta kullanamadan kenara ayırmamdan sonra bu piller ilaç gibi geldi doğrusu.

Uçuş performansı açısından söyleyebileceklerim ise benim soft uçuşlarımda orjinal piline kıyasla uçuş süresininde daha uzun olduğu, orijinal pilleriyle uçuşu 4 dk da kesiyorum bunlarla 6 dk rahat havada kalıyor bu zamanlara 1 er dakika pilin tamamen bitme süresini eklersek 5 dk ya 7 dk uçuşlar sağlanabilir.

Bence böyle birde fiyat varken turnigyler güzel fırsat. Turnigy lipoların linkinide aşağıda paylaşalım.

NOT: BURAYA NOT DÜŞMEKTE FAYDA GÖRDÜM. AŞAĞIDAKI LİPO PİLLER KISA ZAMANDA SORUN ÇIKARDI. KONUDA ANLATIMI VAR.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Son düzenleme:
Pilin orijinal ve markalı olması , taze olduğu anlamına gelmiyor maalesef :(
Turnigy pillerin satışında sürekli bir devir daim döngüsü olduğu için , piller genelde taze oluyor , arada imalat hatalı olanları da çıkabilir belki ama , ben yaptığım hiçbir alışverişte sıkıntı yaşamadım.Fiyat performans olarak idare ediyorlar , ihitiyaç olan c değerinin daha üstünde c değerinden satın alırsanız , hayli idare eder.
Hayırlı olsun Mustafa , güle güle uçur :):saygilar:

Bence böyle birde fiyat varken turnigyler güzel fırsat. Turnigy lipoların linkinide aşağıda paylaşalım.
Özellikle micro pillerde Hobbyking pilleri çok mantıklı :thumbup: Zamanında biz de az almamıştık bu şirin mini pillerden :)

Piller tamam helinin gördüğüm en zayıf parçası iniş takımınıda sipariş etmiştim oda gelmiş bugün kanopiyle birlikte, 30 tl kargo gümrük vs. Almışlar onlar içinde olsun geldi ya :thumbup:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

NOT : 30 Ekimde siparişi vermişim, 25 Kasımda elime ulaşmış ürünler. 18 dolar ürünler, 3 dolar kargo parası, 30 Tl de gümrük vs. ücreti alındı.

Son düzenleme: