Blu baby 42" Ilk model denemem

SebastianVaras

Yeni Uye
Ilk modelimi secerken ustten kanatli model olmasina ve depron olmasina dikkat ederek Blu Baby adlli modele karar verdim gerekli malzemeleri hazirladim. Hk dan kumanda ve servo siparisi verdim. Motoru ve escyi modeli bitirip agirliga gore siparis vermeyi dusunuyorun hemde bu surede sim calisirim. Eksiklerle hatalarla biraz ilerleme kaydettim ancak kanadi boyutlarini degistirmeden altini duz ustunu yarim damla yapma karari verdim ve goz karari bir kucuk calisma yaptim hemde deneyim olsun diye resimlerini ekliyorum. 100cm kanat acikligi var genisligide 23,5 cm plandaki olculer bu ancak planda duz kanat var sadece.

3 tane 2 cm genisliginde 6mm depronu kanadin onunden 4cm uzaga koyarak buktum uste bukulen kisim biraz kisa geldi ve elimde ugrastigim icin alti tam duz olmadi asil kanadi yaparken nelere dikkat etmem gerektigini ogrenmis oldum

Asil kanadida bu sekilde yapmaya devam mi edeyim? Nerelerde hatalar yapmisim ?
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Onur ilk model olarak keşke daha kolay bir model seçseydin :-\ Mesela şunu :

Diğer taraftan uçakla ilgilenen abi ve kardeşlerimiz mutlaka bir yorum yapacaklardır.

Mehmet abi tavsiyeniz için teşekkürler ama yolladıklarınız akrobasi uçakları olduğu için kullanımı zor yeni başlayacağım için üstten kanatlı eğitim modeli tercih ettim.

Onur Artarslan' Alıntı:
Mehmet abi tavsiyeniz için teşekkürler ama yolladıklarınız akrobasi uçakları olduğu için kullanımı zor yeni başlayacağım için üstten kanatlı eğitim modeli tercih ettim.
Doğru ama simulator calışması sonrası canlı sim olarak bence oldukça ideal. Özellikle yapıları gereği imalatı ve hasarlarını tamir etmek, senin bu modele göre daha kolay. Madem bu modelle başladın devam et ,ama bu söylediklerim de aklının bir köşesinde bulunsun :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Onur oncelikle boyle bir paylasimda bulundugun icin tesekkur ederiz. Tamamladiktan sonra ucusunu da goruruz insallah. %p

Kanat profili icin yapim teknigin dogru aslinda. Illaki alt tarafin duz olmasi sart degil. Ancak nacizane tavsiyem internetten kanat profili bulup ona gore yapman. Model ucaklarda ozellikle trainir modellerde 'CLARK Y' profilini kullanabilirsin. En cok kullanilan profil desem yeridir.

Kanadin havada katlanmasini onlemek icin karbon cubuk kullanabilirsin veya uygun olculerde balsa cita. Sadece depron ile desteklersen kanat katlamasi yasayabilirsin.

Sana kolay gelsin. Gelismeleri bekliyoruz.. :thumbup:

Kanat tasarımını değiştirdim KFm3 adı verilen kanat tasarımını kullandım 6mm karbon boruylada destekledim şimdide motor esc pervane ve pili seçmeye geldi sıra.

Bu kanat profilini ilk defa siz de gördüm :rolleyes:

Kfm3 wing diye aratirsaniz gorursunuz bircok kisi kullanmis orjibal plandaki tasarimda bu

Değişik bir tasarımmış. Uçak ne zaman tamamlanır ?

Ucak tamam gibi kumanda birkacgune gelir. Birtek elektronik siparisi vericem yardimci olurlarsa aksam veririm siparisi. Kargo gelene kadarda sim calisirim

Ynt: Blu baby 42" Ilk model denemem

model kac gram ? kanat acikligi nekadar ?

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Ynt: Blu baby 42" Ilk model denemem

Mesut AKIN' Alıntı:
model kac gram ? kanat acikligi nekadar ?

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi
modelin boş ağırlığı 200gr miş. Elektronik seçimi yaptım doğru mu yanlış mi bakarmisiniz