CA yanığı. Değişik bir yaralanma türü.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan ÜYE olunuz

Eğer eski üyemizseniz, MEVCUT Kullanıcı ADI ve ŞİFRENİZİ aynen kullanabilirsiniz. Eğer girişte sorun yaşıyorsanız, lütfen şu konuya TIKLAYINIZ.

Hakan Ülgenalp

RcFanatik
İlgi Alanı
Heli
Aman abi dikkat et , bu meret yakar da kokar da , ben çalışırken odadan çocukları kovuyorum , her açıdan kazaya müsait ve masum olmayan bir meret çünkü

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Bu şekilde yanığa sebep olabileceği aklıma gelmezdi :eek: Geçmiş olsun abi.

İlgi Alanı
Uçak
Geçmiş olsun Sümer hocam, özellikle toz talaş, karbonat, sigara külü gibi malzemer ile karıştırıldığı zaman çok yüksek sıcaklıklara ulaşıyor, ve vücudumuz ile teması halinde ciddi yanıklara yol açabiliyor.
Ayrıca çıkan buharı solumamak ve gözümüzü de buhardan korumak için uygulanan yere üstten bakmamaya özen gösterilmeli.

Burak Ağcayazı

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Uçak
gecen iki parmagimin arasina dokuldu ve parmaklarim birbirine yapisti , neyseki yavasca birbirinden ayirdim biraz tahris oldu .aktivatorunu sıktıgımız zaman asiri sekilde isiniyor yuzey ,
gecmis olsun

İlgi Alanı
Heli
Geçmiş olsun abi gerçekten hiç aklıma gelmeyecek bir olay tecrübe gerçekten önemli ve paylaştığın için teşekkür ederiz.

Ömer Erkan

Kıdemli Uye
İlgi Alanı
Multikopter
Geçmiş olsun Sümer bey, çok önemli bir uyarı! Bana allerji yaptığını çok iyi biliyorum. O nedenle mümkün olduğunca kullanmamaya çalıyorum. Kaçınılmaz ise açık havaya çıkıyorum. Ama bu hiç aklıma gelmezdi doğrusu.

Baris EKICI

Yeni Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Bu yapistiricilar siyanoakrilat icerir, genelde metil 2 siyanoakrilat icerir. Ve seluloz ve ya benzeri sakkaritlerin varliginda yangin bile cikartabilecek sicaklarliklara ki bu 330 derecenin üzeridir, ulasabilirler. Ozellikle parlayici ve patlayici maddelerin oldugu alanlarda kullanimi azami ozen gerektirir, Ornegin solvent bazli yapistiricilar.

• Şaşırdım
Tepkiler: Ömer Erkan