Castle ice 120HV Kül oldu :)

Püfff .... geçmiş olsun cayır cayır yanmış bu esc. Umarım zararıda karşılar firma.

SM-A710F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mesut Sert' Alıntı:
Ediz kardeşim geçmiş olsun. İlker abinin de dediği gibi benim de Castle Phoenix 120 Hv esc 'em havada yanmıştı. Benim İdle up 1 den Normale almam la havada dumanlar yükseldi. Her zaman da logoları kontrol ederdik bir sıkıntı varmı diye. Sıkıntı olmamasına rağmen havada gümledi.Modeli yanmaktan kurtardık.Kül olmuş esc yi Castle la yolladım. Sıfırı geri geldi. Hiç sıkıntısız çalışıyor.

Neyse sözü fazla uzatmim. Izlenecek yol şöyle;
Öncelikle Castle sitesinden Servis bölümünde form doldurup, yanmış esc ile birlikte Castle fabrika adresine yolluyorsunuz. 15 yada 20 TL bir PTT masrafı var. Yaklaşık 20 -30 gün içinde yenisi geliyor. Bu şekilde ben 2 adet Castle bec de göndermiştim. Onlarında sıfırı gelmişti. Yardımcı olabildiysem ne mutlu. ;)

SM-N915F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

eywallah saolasın , ilk aklıma esc gelmedı bır oncekı ucusda hersey çok muntazamdı , dumanlar yukselınce benım pil yanıyor sandım , huseyın bolt la kapıısırdım modele kosarken :D :D
valla daha ne olucan , teşekkur ederim :saygilar:

Mustafa Hacılar' Alıntı:
Püfff .... geçmiş olsun cayır cayır yanmış bu esc. Umarım zararıda karşılar firma.

SM-A710F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
eywallah saolasın çok pis yaktım :halay: :halay: castle esc yanıyor dedım dedım inanmadılar bak ne oldu sımdı modundayım :evil: :evil:
inşallah bizimde beklentimiz bu yönde :eek:kuyun: :eek:kuyun: bu serılerınde bazılarında oluyor malesef .

Geçmiş olsun Ediz. :( Neyseki modeli bir ESC yanığıyla kurtarabilmişsin. :laugh:

Pillerde herhangi bir deformasyon, şişme falan olmadı mı ? Koku zamanla geçecektir. :D inşallah yeni bir ESC de gelir castle'dan. :RCKolik:

Abi geçmiş olsun, harbiden iyi yanmış ESC :D

Timing değerleri falan ile oynamışmıydın ya da herhangi başka bir ayar? Gerçi bunlar bile yanması için pek bir sebep değil ama sormak istedim :D

Ben aynı ESC'yi Trex 700'de 1 seneden fazla kullandım aktif olarak, aşırı ısınma bile yapmıyordu :-\

Doğukan Ocak' Alıntı:

Timing değerleri falan ile oynamışmıydın ya da herhangi başka bir ayar? Gerçi bunlar bile yanması için pek bir sebep değil ama sormak istedim :D

Ben aynı ESC'yi Trex 700'de 1 seneden fazla kullandım aktif olarak, aşırı ısınma bile yapmıyordu :-\
Doğukan seninki 140 amp heralde yanlışlıkla 120 amp etiketi vurmuşlar [emoji1]

Zira Cemin esc ye fan ayarladıkta anca serinlettik, baya uğraşmıştık

ali yalçın' Alıntı:
Doğukan seninki 140 amp heralde yanlışlıkla 120 amp etiketi vurmuşlar [emoji1]

Zira Cemin esc ye fan ayarladıkta anca serinlettik, baya uğraşmıştık

Abi bilmiyorum nedendir ama ben gayet memnundum. Benim eski 120A ESC'yi şuan 4530 scorpion motorla Erdener abinin X7'sinde kullanıyoruz. Aktif olarak her hafta sonu uçuyor ve sıcaklığı bu hafta sonu ölçtüğümüzde 40-45 derece arası aldık.

Benimde Trex'de kullanırken bir sürü video var hatta 1 tanesini paylaşayım;
Sonralardan performans artacağını zannederecek 160 ESC ile falan değiştirmiştim :D

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Edizin ESC büyük ihtimal fabrikasyon hatalı veya arızalıydı, yoksa 600'lük pal çeviren bir motor & esc kombinasyonunda yetmeme gibi bir durum olacağını şahsen zannetmiyorum. 6s - 12s volt farkı işin içine giriyor ama 600'lük modele 6s kullanacağım diye 160lık yada 130'luk ESC takmak biraz garip olmazmıydı :D

Bu arada Castle'dan cevap geldimi? Merak ettim ne dediler :D

Yeter yetmez diye bir sıkıntı yok. Yetmezse kapatır kendini. Yanıyorsa hatalıdır yanmıyorsa sağlamdır. Zaman içinde ısı etkisi mofsetleri bozarak düzgün çalışan esc leri bozabilir. Arada loglara. Bakmakta fayda var.

İlker Sönmez' Alıntı:
Yeter yetmez diye bir sıkıntı yok. Yetmezse kapatır kendini. Yanıyorsa hatalıdır yanmıyorsa sağlamdır. Zaman içinde ısı etkisi mofsetleri bozarak düzgün çalışan esc leri bozabilir. Arada loglara. Bakmakta fayda var.
Kesinlikle sıralı Mosfetler den biri arızalansa yük altında, domino taşı gibi sırayla yanmaya başlıyorlar [emoji106] [emoji106]

Doğukan Ocak' Alıntı:

önerilen degerleri ile uçuyordum 2. uçuştu yani cokda bıseyle oynamadım fırsat olmadı , duman attı dıyorum sana :lol: :lol: model nıtrodan cok duman attı :D bu esc de sorun vardı , yoksa bende daha once ıce 1 120 kullandım bu şekilde yananı gene bir ilke ımza atarak yapıyorum maksat hobı dunyası bılgılensın :D :D

Geçmiş olsun Ediz,bu esc efl ile gelen esc mi ? Çokta anlamam esc den as 350 scale olan helime ki 500 buyutu mustafa hocanın ısrar i ile hobbywing v3 100 mah esc aldik bana kalsa 60 mah yeterli olurdu

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Castle ice 120HV Kül oldu

Castle a yazdık hatta telefonla bile konuştuk dedilerki nerden aldınız hangi tarihte aldınız veya model üzerinde mi geldi yada ayrımı satın aldınız ayrı satın aldıysanız fatura bilgisi istediler ve garanti süresi bir yıl olduğunu ama yinede bi heyet toplantısında bu konuyu gündeme getirip ne yapılıp yapılmayacağına karar vereceklermiş ve biraz zaman istediler bakalım bekliyoruz

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

İnsallah olumlu geri dönüş yaparlar.

Su ana kadar Esc konusunda en başarılı servis Scorpion ait. Mesela kirim sonrası esc hasar gördü ise ücreti karşılığı tamir ediyorlar. Diyeceksiniz bunun nesi var zaten ücret ödüyorsunuz. İlginç ya da hoş olan kısım ise eger unite tamir edilemeyecek kadar hasar gördü ise yenisini %50 indirimle veriyorlar. Olay zaten garanti kapsamında oldu ise ona herhangi bir ücret talep etmiyorlar.

Castle da insallah en azından boyle bir yaklaşım sergiler diye ümit ediyorum. Hayırlısı diyelim ve gelişmeleri merakla bekliyoruz.

Sent from my iPhone using Tapatalk

valla ilaç gibi gelicek :D inşallaj yaparlar ...

Az önce mail aldım yeni bir esc göndereceklerini yazmışlar hatta mail altınada adres teyidi koymuşlar::hoppa:halay

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi