CESSNA 182 plandan yapım

CESSNA 182 plandan yapım

ahmet vural' Alıntı:
Öncelikle cevaplarınız için çok teşekkür ederim hakkınızı helal edin zamanınızı alıyorum.Can ın yaptıgı modelin balsa planlarını bulabilirmiyim acaba balsadan yapmak istiyorum cünkü hem 2. Bir elektironik e maddiyat el vermiyor cassnanın motorunu esc pil alıcısını kullanmak istiyorum 4 adet servo alıcam ama cesnaya monte edecegim servoları bozmak istemem ilerde elim bollaşırsa uçakta faalse 2 elektironik alabilirim

Ahmet kardeşim, elinizdeki elektronik ile ÇAYLAK yapabilirsiniz uygundur. Çaylak için balsa kullanmanın gereği yok, orjinali gibi köpük yapın, zira bu model ile uçmayı öğreneceksiniz yani kesin kırımlar olacak. Köpük her halükarda ucuz ve işçiliği kolay olduğu için bu süreçte kullanmakta fayda var. :)

Not: Hakkımız varsa helal olsun. :saygilar:

CESSNA 182 plandan yapım

Levent Uygun' Alıntı:
Ahmet kardeşim, elinizdeki elektronik ile ÇAYLAK yapabilirsiniz uygundur. Çaylak için balsa kullanmanın gereği yok, orjinali gibi köpük yapın, zira bu model ile uçmayı öğreneceksiniz yani kesin kırımlar olacak. Köpük her halükarda ucuz ve işçiliği kolay olduğu için bu süreçte kullanmakta fayda var. :)

Not: Hakkımız varsa helal olsun. :saygilar:

Teşekkür ederim levent bey, cessna bitince tavsiyenize uyup deprondan çaylak yapıcam pilotajımı geliştiricem

CESSNA 182 plandan yapım

Birde abilerim 10x4.7 pervane için iniş takımı boyu ne kadar olmalıdır.

CESSNA 182 plandan yapım

selamun aleykum abilerim bağlantılarda bunumu kullanıyım yoksa
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

yoksa bu ikisinimi

sanki plastik olan bana güvenilir gelmedi ama sizler tecrübeli olduğunuz için siz hangisini derseniz onu kullanıcam...

CESSNA 182 plandan yapım

Levent Uygun' Alıntı:
İkisi de olur problem yok. %p

levent abi hififlik konusunda plastik olan daha iyi. şimdi biraz araştırdımda pilastik olanın üzerine açılmalara karşı kalın renkli bir lastik takmışlar hobi marketlerde ne diye aratayım abi

CESSNA 182 plandan yapım

Örnek olsun: :)

CESSNA 182 plandan yapım

Levent Uygun' Alıntı:
Örnek olsun: :)

levent abi biliyorum öle kapandığınıda benim korkum tık diye atarsa :) söyle bir lastik bulamadım ama

CESSNA 182 plandan yapım

O lastik değil silikon hortumdan kesip takıyoruz o parçayı. Güvenlik önlemi . ;)

Değişik renkleri mevcuttur.

CESSNA 182 plandan yapım

Levent Uygun' Alıntı:
O lastik değil silikon hortumdan kesip takıyoruz o parçayı. Güvenlik önlemi . ;)

Değişik renkleri mevcuttur.

çok teşekkür ederim abi silikon hortum

CESSNA 182 plandan yapım

ahmet vural' Alıntı:
çok teşekkür ederim abi silikon hortum

Yalnızca bu amaç için kullanacaksanız, akvaryumcularda satılan silikon hortum da aynı işi görür. :saygilar:

CESSNA 182 plandan yapım

cessna beklemede maddi nedenlerden dolayı 3 ay kadar sonra malzemeleri sipariş edicem ve tamamlıycam.Elimde kalan mazemelerle oğluma lastik motorlu model yaptım

CESSNA 182 plandan yapım

Ahmet bey, Hezarfen'de 2 Ekim'de "bit pazarı" etkinliği var. Gelmenizi şiddetle tavsiye ederim.

CESSNA 182 plandan yapım

ahmet vural' Alıntı:
cessna beklemede maddi nedenlerden dolayı 3 ay kadar sonra malzemeleri sipariş edicem ve tamamlıycam.Elimde kalan mazemelerle oğluma lastik motorlu model yaptım
Hemen kaplama yapıp, bir uçuşunu test edin Ahmet Bey :thumbup: