Depron Mini 2D F16

Kadir Kurt

Kıdemli Uye
İlgi Alanı
Uçak
Bu konu depron jet modelleri sevenlerin dikkatini çekebilir. Mesela ben :halay:
Arkadaş uğraşmış yapmış güzel bir model ortaya çıkmış. Benin wd nin elektroniği fazla gelir herhalde ? :-\

Effe wat gegevens:
Lengte: 70cm
span: 47cm
Massa: 180 gram
Motor: 28mm 2208 met 5x5 prop
Accu: Lipo 3s 850 mAh 20c

Elektronikler
Servo:
Motor:
Esc:
Pil:
Pervane:

Plan full pdf:
A4 pdf:
Konunun forumki:
Kişisel sitesi:

Model gerçekten güzel olmuş. 2009 yılında yapılmış. :)

Ben kısaca beğendiğim fotoğrafları ve videoları yüklüyorum. Detaylı bir şekilde merak edenler konuyu inceleyebilirler. :RCKolik:

FOTOĞRAFLAR

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

VİDEOLAR

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Depron Mini 2D F16

Bende uzun bir süre deprondan yaptıgım Eurofighter modelim ile uçmuştum.. Havada ki süzülüşüne, dikine tırmanışına hasta olmuştum :)
Bu da benim modelim :saygilar:

Mehmet ÖZER' Alıntı:
Bende uzun bir süre deprondan yaptıgım Eurofighter modelim ile uçmuştum.. Havada ki süzülüşüne, dikine tırmanışına hasta olmuştum :)
kanka muştum felan derken bişey mi oldu deprona :D

Mehmet ÖZER' Alıntı:
Güzelmiş. Arkadaşın tanıdığı yalıtım işi yapıyormuş varsa bana 6mm al dedim. Kestirmiş 6mm ama çok sert değil dedi daha gelmedi gelince beğenirsem bir model de ben yapmak istiyorum. Helikopterlerde mikro helikopterler varsa, uçaklarda da depron uçaklar var :)

Aslında bu arkadaş cins birisidir(Gerald Rutten) kendisi hayran olduğum bir insandır asıl mesleği de pilotluktur ve modellerinin tamamını motor dahil kendi üretir :rolleyes:

daha önce başka konuda paylaşmıştım ama yine paylaşmaya değer %p

Depron Mini 2D F16

Güzel paylaşım Kadir eline sağlık. :RCKolik:

Kadir Kurt' Alıntı:
Bu konu depron jet modelleri sevenlerin dikkatini çekebilir. Mesela ben :halay:
Arkadaş uğraşmış yapmış güzel bir model ortaya çıkmış. Benin wd nin elektroniği fazla gelir herhalde ? :-\
Eline sağlık dostum :)

Depron Mini 2D F16

Kadir eline sağlık, güzel bir paylaşım olmuş, hemen ilgili indeks konusunu bunu da ilave edelim :RCKolik:

Bir ara vakit bulabilirsem, ben de EPP uçak planları ile ilgili 2-3 konu ile ücretsiz epey bir planı paylaşacağım ama fırsat olmadı bir türlü :embarras:

Depron Mini 2D F16

Celalettin Yazkan' Alıntı:
Aslında bu arkadaş cins birisidir(Gerald Rutten) kendisi hayran olduğum bir insandır asıl mesleği de pilotluktur ve modellerinin tamamını motor dahil kendi üretir :rolleyes:

daha önce başka konuda paylaşmıştım ama yine paylaşmaya değer %p

Uçağın boyaması ilgimi çekmişti o da Hollanda hava kuvvetlerinin akrobasi uçağıymış :) Bizde de Solotürk ve RC Solotürk var :laugh:

Türker Akgün' Alıntı:
Güzel paylaşım Kadir eline sağlık. :RCKolik:
Türker abi size yakışır böyle mini F16 :D Hep mikro helikopter olmaz :laugh:

Berkay35' Alıntı:
Eline sağlık dostum :)
Önemli değil kanka %p

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Kadir eline sağlık, güzel bir paylaşım olmuş, hemen ilgili indeks konusunu bunu da ilave edelim :RCKolik:

Bir ara vakit bulabilirsem, ben de EPP uçak planları ile ilgili 2-3 konu ile ücretsiz epey bir planı paylaşacağım ama fırsat olmadı bir türlü :embarras:
EPP ile ilgili bir sürü planlar var yurtdışı forumlarda burda da neden olmasın :RCKolik:

Depron Mini 2D F16

Kadir Kurt' Alıntı:
Türker abi size yakışır böyle mini F16 :D Hep mikro helikopter olmaz :laugh:
Bir tane extra, birtane de çift kanatlı four-site diye bir model var mikro olarak elimizde .

Ama bundan da olması güzel olur tabi. ;) Her ne kadar helici de olsam mikro olunca ayrım yapmıyorum. :laugh:

Depron Mini 2D F16

Türker Akgün' Alıntı:
Bir tane extra, birtane de çift kanatlı four-site diye bir model var mikro olarak elimizde .

Ama bundan da olması güzel olur tabi. ;) Her ne kadar helici de olsam mikro olunca ayrım yapmıyorum. :laugh:
1 saat önce Afiumda ydım gitmişken koçtaşa da bakayım dedim. Köpüklere baktım 10mm lik pembe köpük vardı 4.5 tl ydi hafifti ama biraz fazla esnekti. Orjinal depron buldum 20 tane falan vardı ama inceleyenler hepsini ezmiş hepsinde parmak izi, ezikler vardı almadım. Sağlam bulsaydım bir depron model de ben deniyecektim.
Aynen Türker abi mikrolar başkadır :D

Depron Mini 2D F16

Kadir Kurt' Alıntı:
1 saat önce Afiumda ydım gitmişken koçtaşa da bakayım dedim. Köpüklere baktım 10mm lik pembe köpük vardı 4.5 tl ydi hafifti ama biraz fazla esnekti. Orjinal depron buldum 20 tane falan vardı ama inceleyenler hepsini ezmiş hepsinde parmak izi, ezikler vardı almadım. Sağlam bulsaydım bir depron model de ben deniyecektim.
Aynen Türker abi mikrolar başkadır :D

Bauhauss da görmüştüm çeşitli kalınlıklarda vardı afyon da bulabilirmisin bilmiyorum.

Depron Mini 2D F16

benim wd nin elektroniğini buna taksam uçurur mu ? Fazla mı gelir ? plan elimde var

Depron Mini 2D F16

Nasıl olmuş. İlk köpükten uçak deneyimim :) Üst bölmede çok az bir eğrilme var uçuşu etkilemez inşallah. Elektronik olarak wd nin elektroniğini takacam.