Dji Phantom 1 Kayıp

neo1907

Syma X8W + SJ4000
Hafta sonu pazar günü Kamiloba - Büyükçekmece'de phantom 1 quadcopterimi kayıp ettim..
Hava da sinyal kayboldu ve bir anda gözden kayboldu.. Burdan faydası olurmu bilmem paylaşmak istedim...

Bilenler duyanlar için cep numaram 0555 346 40 44

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Dji Phantom 1 Kayıp

Çok geçmiş olsun. İnşallah en kısa zamanda bulursunuz :(

Dji Phantom 1 Kayıp

Büyük geçmiş olsun, inşallah bulabilirsin :-\

Dji Phantom 1 Kayıp

Geçmiş olsun, umarım düştüğü yerde bir kaza belaya sebebiyet vermemiştir ve bulunur.

Dji Phantom 1 Kayıp

Omer Kose' Alıntı:
Çok geçmiş olsun. İnşallah en kısa zamanda bulursunuz :(

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Büyük geçmiş olsun, inşallah bulabilirsin :-\

Türker Akgün' Alıntı:
İnşallah bulunur, geçmiş olsun. :(

Rasim Öztürk' Alıntı:
Geçmiş olsun, umarım düştüğü yerde bir kaza belaya sebebiyet vermemiştir ve bulunur.

Teşekkürler. Bir haber çıkmaz diye düşünüyorum ama fakirin ekmeği umudu misali bizimkisi..

Dji Phantom 1 Kayıp

Büyük geçmiş olsun, inşallah bulabilirsiniz.

Benzer bir durumla da biz karşılaşmıştık. Gerçi bizin ilk SYMA-x5c kontrolden çıkıp uçurduğumuz alanın 300 metre ilerisine kavşağa düşmüştü. Onu gören araçtaki birisi biz daha gelmeden kaptığı gibi kaçtı.

Aslında belki hepimizin ihmal ettiği, benim de daha yapmadığım, cihazın altın bir cep telefon numarası yazmak gerekiyor. Bulunduğunda bunu belki sahibine getirirler ümidi ile, ancak aynı asansöre binen insanların bile selamlaşmadığı, borcuna bile sadık olmadığı bir ortamda zor.

Ancak ümit dünyası, bir ihtimal çevredeki karakola sormanız şansınızı biraz daha artırabilir.

Dji Phantom 1 Kayıp

Ali Bülent MESGUTLU' Alıntı:
Büyük geçmiş olsun, inşallah bulabilirsiniz.

Benzer bir durumla da biz karşılaşmıştık. Gerçi bizin ilk SYMA-x5c kontrolden çıkıp uçurduğumuz alanın 300 metre ilerisine kavşağa düşmüştü. Onu gören araçtaki birisi biz daha gelmeden kaptığı gibi kaçtı.

Aslında belki hepimizin ihmal ettiği, benim de daha yapmadığım, cihazın altın bir cep telefon numarası yazmak gerekiyor. Bulunduğunda bunu belki sahibine getirirler ümidi ile, ancak aynı asansöre binen insanların bile selamlaşmadığı, borcuna bile sadık olmadığı bir ortamda zor.

Ancak ümit dünyası, bir ihtimal çevredeki karakola sormanız şansınızı biraz daha artırabilir.

Teşekkürler aynen günümüz şartlarından bunlar maalesefki oluyor. Bende SYMA X8W ile başladım aslında bu hobiye diyebilirim ama onda bu kadar yükseğe çıkmaya cesaret edemem alıp gidiyor rüzgar.. Karakol hiç aklıma gelmemişti acaba o kadar duyarlı vatandaşlar kaldımı ki.. Tekrardan teşekkürler..

Mustafa Hacılar' Alıntı:
Geçmiş olsun, inşallah bulabilirsiniz...

Teşekkürler umarım öyle olur..

Dji Phantom 1 Kayıp

Öncelikle geçmiş olsun üzücü bir durum :(

bilgi sahibi olmamız açısından neden kontrol dışına çıkıp kaybolduğunu söyleyebilir misiniz? yorumunuz var mıdır ?

Mesela;
- Uçuş öncesi gps compass kalibrasyonunu yaptınız mı?
- Kontrolden çıktığını farkettiğinizde sizden ortalama ne kadar mesafedeydi, yakın mıydı?
- Failsafe denedinizmi?
- Hangi modda uçuyordunuz?
-B.çekmeceyi tam bilmiyorum uçtuğunuz bölgede sinyali, bastıracak istasyon liman vs. varmıydı?
- Kumanda da sinyal kaybolduğunda failsafe ayarı yapılı mıydı?

Belki başkasına bir faydası olur

Dji Phantom 1 Kayıp

Öncelikle çok teşekkürler tabiki aktarayım.

Yaklaşık 2 haftadır kullanıyorum bundan öncesinde farklı gps modu olmayan oyuncak statüsündeki quadları kullandım halen kullanıyorum hobi derecesinde.

İlk aldığımda hep söylenen GPS'siz kullanma sakın dediklerini bilirim ve onsuz kullanmam. GPS'ler aktif yeşil ledleri yanarken uçurdum fakat bir ara yukarı da bir rüzgara kapıldım toparlamaya çalıştım öğlen 12:00 / 12:30 arasıydı ve kötü şans işte o sıra güneş gözlüksüz çıkınca bir an takipden kaçırdım.

Bende kumandayı kapayarak çağırdım fakat her zaman gelen alet bu sefer gelmedi yaklaşık daha 3-4 dk. uçardı henüz 4 dk. kadar olmuştu timer'ımda..

Genelde uçtuğum mesafe bu civarda.. Yaklaşık 200-250m gibi. Çevre açık ve sinyal kaybına yol açacak herhangi bir sebep olmadığını düşünüyorum..

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Dji Phantom 1 Kayıp

erkan bey geçmiş olsun,

phantom sinyal kaybından sonra failsafe moduna girer eve dönüş ayarlı olsa bile ,sizin phantom son göz temasınızın 300 metre çapında bir yere iniş yapmıştır,tecrübe ile sabit, tekrar son gördüğünüz yere gidin ve bulursanız orda oynayan çocuklardan yardım isteyin mükafat karşılığı ,

phantomunuzu bulmanız dileğiyle

Dji Phantom 1 Kayıp

Ümit Piriştina' Alıntı:
erkan bey geçmiş olsun,

phantom sinyal kaybından sonra failsafe moduna girer eve dönüş ayarlı olsa bile ,sizin phantom son göz temasınızın 300 metre çapında bir yere iniş yapmıştır,tecrübe ile sabit, tekrar son gördüğünüz yere gidin ve bulursanız orda oynayan çocuklardan yardım isteyin mükafat karşılığı ,

phantomunuzu bulmanız dileğiyle

Çok teşekkürler umarım olur orda esnafa bakkala çakkala haber bıraktım daha cok villa vari evlerin bulunduğu bir bölge hepsinin bahçelere baktık umut kesilmez aramaya devam..

Dji Phantom 1 Kayıp

gerçekten hem şaşırdım hem üzüldüm sizin adınıza tam bir talihsizlik olmuş çok geçmiş olsun :(
anladığım kadarıyla bölge biraz ağaçlık gibi acaba ağaç dalına falan takılmış olabilir mi?

Dji Phantom 1 Kayıp

Erkan bey geçmiş olsun, üzülmemek elde değil, inşallah bulursunuz.