DS416M Digital Servo bozuldu :/

emin kurt

Uye
İlgi Alanı
Uçak
merhabalar uzun zamandır trex 450 plus helikopterim kuyruk nedeniyle kırıma uğramıştı tam toparladım 2-3 kez falan uçuş yaptım sorun yoktu. bugunki 2. uçuşumu yapacaktım ki aileron servosunun çalışmadığını farkettim :undecided:
bu servonun tamiri yapılabiliyor mu acaba ? :rolleyes:
yoksa bana trex 450 plus için servo önerebilir misiniz ? ( maddi konuya dikkat ederek tabii :thumbup: )

Aynısından bir tane daha sipariş.Eğer motoru ya da kartı yanmadıysa dişlileri de değişebilir lakin yenisinden 10 dolar daha ucuza patlar.
Bu da çok büyük bir fark değil.
Ben olsam yenisine müracaat ederdim.Geçmiş olsun Emin:saygilar:

çok teşekkkür ederim hakan abi
içini açtım dişlilerde sorun yok abi, devre kartında arıza var gibi tamda işin uzmanı değilim açıkçası :)
sipariş için baktım bulamadım abi nereden sipariş edebilirim acaba ?
birde 3 servoyu da biraz daha maliyeti düşük torku az servolarla değiştirsem sorun oluşturur mu ?

Son düzenleme:
Baktım ama maalesef her yerde stok dışı.Ebayı falan takip etmek gerek.Daha olmazsa servoları komple değiştirmen gerek :embarras:
Savöx muadilleri olur.HK dan turnigy TGY 306 lar olabilir.
Bakmak lazım.En ekonomikleri mesela benim 450 de şunlar var.

kuyruk servosu için ne kullanayım abi önereceğin bi servo var mı onun içinde ?
bende korkuyorum bu kuyruk servosundan artık gerçekten :)
hakan abi bi bakayım hangisi uygunsa tr de varsa onu almaya çalışayım teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için :)

Savox 1357 iyidir elbette 450 sınıf kuyruk için ancak trex 450 plus için kuyruk servo yerleşiminde düzenleme yapmak gerekecektir, daha ufak boy servolara uygun kuyruk servo yeri diye hatırlıyorum

Savox 1357 iyidir elbette 450 sınıf kuyruk için ancak trex 450 plus için kuyruk servo yerleşiminde düzenleme yapmak gerekecektir, daha ufak boy servolara uygun kuyruk servo yeri diye hatırlıyorum
Benim modelim bu boy Servoyu destekliyor o yüzden kullandığım ve fikrim olan servoyu söylemek istedim. Model farklı olabilir dediğiniz gibi

merhabalar uzun zamandır trex 450 plus helikopterim kuyruk nedeniyle kırıma uğramıştı tam toparladım 2-3 kez falan uçuş yaptım sorun yoktu. bugunki 2. uçuşumu yapacaktım ki aileron servosunun çalışmadığını farkettim :undecided:
bu servonun tamiri yapılabiliyor mu acaba ? :rolleyes:
yoksa bana trex 450 plus için servo önerebilir misiniz ? ( maddi konuya dikkat ederek tabii :thumbup: )

Bende bir servo önereyim; 2 tane ayrı 450 modelin üzerinde uzun zamandır hizmet ediyor garipler.;):thumbup:
Bu servoları hem kuyruk, hem de cyc için kullanabilirsin. 4 tane alıyorsun olay bitiyor.:coolxf:

TIK:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Son düzenleme: