Düşük voltaj alarmı

Murathanaksoz

Çalışkan Uye
Web sitesi
www.youtube.com
İlgi Alanı
Multikopter
Selamlar :saygilar:

250 size quadıma bağladığım low voltage buzzer hover a kalktığım an ötmeye başlıyor. 3.7 ye düşerse ötsün diye ayarladım iniyorum sıkıntı yok. Kalktığım anda bas bas ötüyor. 1300 mah 45C lipo var. Şark ederken de "balance" ı seçiyorum. Nerede hata yapıyor olabilirim.

Düşük voltaj alarmı

kardeşim sende hata yok o aleti almak baştan hata dediğin gibi kalkış yaptıktan hemen sonra ötmeye başlıyor banada ismi lazım değil bir şahıs aldırdı bir defa kullandım bir daha kullanamadım hangi akla hizmet aldırdı bana bilmiyorum kendisi kullanıyormu çok merak ediyorum :D neyse acemiyiz böyle böyle öğreniyorum iyi tarafından bakmaya çalış lipolarının voltajını ölçmek için ölçü aleti niteliğinde kullanmayı dene ben öyle yapıyorum en azından ziyan olmaması için :D

Düşük voltaj alarmı

O aletin suçu yok , kullandığınız piller bayatlamış...Pil tam dolu iken ve motorlarınız çalışmıyorken herşey normal.Ancak uçmaya başladığınızda , motorlar yüke bindiği ve daha fazla akım çekmeye başlayınca , piller aniden düşüyor, alet de ister istemez mecburen ötüyor.Ömrünü tamamlamaya yaklaşmış pillerin klasik huyudur...
İmal tarihi belli olan kaliteli marka pil takın bir de öyle deneyin ötüyor mu diye...

Düşük voltaj alarmı

Kardesim voltaj durumunu biraz yuksek secmissin.
ripple dedigimiz bir olay var.
lipo guc altinda iken verdiği deger ile yuksuz yani serbestken verdiği deger arasinda 0.3v bir dalgalanma yapar. Tabi bu pilin kalitesine gore degisir.
sen guc altinda olan bir lipoyu buzzer da 3.7ye ayarlarsan, lipo gercekte 4.0v dadir. Nerden baksan daha % 85-90 doludur. Yani buzzer hemen oter.
3.4v ayarlarsan, ottugu anda iner ve kontrol edersen 3.7 v civari oldugunu görebilirsin %p

Düşük voltaj alarmı

İbrahim DEMİRBİLEK' Alıntı:
Kardesim voltaj durumunu biraz yuksek secmissin.
ripple dedigimiz bir olay var.
lipo guc altinda iken verdiği deger ile yuksuz yani serbestken verdiği deger arasinda 0.3v bir dalgalanma yapar. Tabi bu pilin kalitesine gore degisir.
sen guc altinda olan bir lipoyu buzzer da 3.7ye ayarlarsan, lipo gercekte 4.0v dadir. Nerden baksan daha % 85-90 doludur. Yani buzzer hemen oter.
3.4v ayarlarsan, ottugu anda iner ve kontrol edersen 3.7 v civari oldugunu görebilirsin %p

Teşekkürler.

Hakan bey piller nano tech ve sıfır almıştım sanırım kazık yedim eğer bayatlamışssa ;D