E-flite Extra 300 1.3m BNF

Abi senin bir yazında bu cümleni açıklamasıyla beraber okumuştum. Yapılabilecek en doğru ölçüm pili ilk aldığımızda iç direncini ölçüp daha sonraki iç direnç ölçümlerimizi yine aynı makineyle ölçerek aradaki farka göre bir sonuca varmamız gerektiğini söylemiştin diye hatırlıyorum. Ben de o şekilde deniyorum bu pilleri. İlk aldığımda genel olarak 1,5 iç dirence sahipti hücreler. Ufak tefek farklar vardı. Şuan da durum 2 civarında. Tabi her pil için 80-100 civarı dolum gerçekleşmiştir.

Yukarıdaki cümlenin açıklamasını doğru hatırlıyorsam bu kadar direnç yükselmesi ne anlama geliyor?
1.5'dan 2'ye çıktıysa buna yükselme diyemeyiz.

Motor açıları ayarlandı. Ufak tefek mixler yapıldı. Ufak bir mix düzeltmesi daha lazım aileron kısmında. Ama uçuşun güzelliğine engel değil :coolxf:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Nerden nereye... Onca antrenmanın sonunda belirgin şekilde iyileşmeler var uçuşunda...

Flight Coach'un da yardımıyla çok daha güzel yerlere geleceğine inanıyorum...

Aynen devam

Motor açıları ayarlandı. Ufak tefek mixler yapıldı. Ufak bir mix düzeltmesi daha lazım aileron kısmında. Ama uçuşun güzelliğine engel değil :coolxf:

Tebrikler. 👍🏻
Bi de uçağı görebileydim yorum yapacaktım ama ... 😵‍💫

Doğru ayarları yaptıktan sonra sıkıntı kalmadı şükür.

Abi dediğin gibi pilin iç dirençleri tek başına bişey ifade etmiyor.

Şuan motor açıları hariç derdimiz yok çok şükür. Doğa temalı bir sorti uçuş paylaşayım :)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Buradaki hayvanlar uçaktan korkmuyor herhalde.
Bizim orda köylü teyzeden azar işittim de biraz.
“Bu ne böyle kafamızın üstünde dolaşan ya, vırvırvırvır bu ne yaaa”
Ne SHGM ne de köylüler salmıyor.

• Haha
Tepkiler: Deniz Tanrıverdi
Buradaki hayvanlar uçaktan korkmuyor herhalde.
Bizim orda köylü teyzeden azar işittim de biraz.
“Bu ne böyle kafamızın üstünde dolaşan ya, vırvırvırvır bu ne yaaa”
Ne SHGM ne de köylüler salmıyor.
Aslında uçuş alanım yeterli güvenlikte değil. Fakat uçuş yapabileceğim tek uygun yer burası. Uçuş sahasının altında inek veya insan yok. Haliyle kimsenin tepesinde uçmamış oluyorum :D Onun haricinde yoldan geçen insanlar ve uçuş alanı dışında kalan yerlerde hayvanlar var. İnişlerde uçağın sesi iyice kısılmış oluyor. Ve başka bir yer olmadığı için de sürekli aynı yerde uçuyorum. Haliyle hayvanlar alışmış olabilirler. Birde bizdekiler manda. İneklere kıyasla farklı bir karakterleri var. Daha çok meraklı ve inatçılar :D Bu yüzden de korkmuyor olabilirler.

İnsanlardan hiç kötü dönüş almadım. Genelde klasik ne kadar yükseğe çıkıyor, kamera var mı bunda, kaç dakika uçuyor gibi sorularını sorup izleyip gidiyorlar ve mutlu oluyorlar. Bir ara sivil jandarmalar da geldi. Önce biraz serttiler (kimlik sorduğum için kızmış olabilirler :lol: ) ama sonradan quad(drone) ile farklarını anlatıp amacımı, lisansımın olduğunu, yarışmaya hazırlandığımı, ehliyetimin olduğunu vs anlatınca hadi bi uçur bakalım dediler. Bir sorti izleyip gittiler. Şikayet var mı diye sorduğumda genel devriye gezerken gördük durduk dediler. Velhasıl şuan için problem olmamakla birlikte pamuk ipliği ile işi götürmeye çalışıyorum. Aslında ciddi problemler de barındırıyor ne yazık ki..

Yani dikkat et. Bir şikayet canını ciddi şekilde sıkabilir. Şikayet olmaması için elinden geleni yapman lazım. Yerinde olsam o teyzeyi daha fazla kızdırmazdım :)

Son düzenleme:
İnsanlardan hiç kötü dönüş almadım
Sempatik adamsin da ondan... Ucus mu yapiyorsun, arastada esnaf muhabbetindemisin belli degil... Adam geliyor selam verip geciyor, digeri onunde duruyor, oburu ahiret sorulari soruyor, sigirlar desen ayri konu, ki iki ayaklilari da bolca mevcut... Sen gayet sakin, dogal akista kaliyorsun... Bence IMAC ucmaktan daha zoru o :)

Sana gelsin @Deniz Tanrıverdi abi 😁 İlk video editim. Haliyle amaca yönelik oldu. Görmek daha rahat olsun diye uçağı biraz yakınlaştırmak istedim. Hazır edit işine girmişken, IMAC bilmeyenler "Bu ne yapıyor böyle" demesin diye ufak bilgilendirmeler yaptım. Uçuşta pek hayır yok ama idare edin :)

Sana gelsin @Deniz Tanrıverdi abi 😁 İlk video editim. Haliyle amaca yönelik oldu. Görmek daha rahat olsun diye uçağı biraz yakınlaştırmak istedim. Hazır edit işine girmişken, IMAC bilmeyenler "Bu ne yapıyor böyle" demesin diye ufak bilgilendirmeler yaptım. Uçuşta pek hayır yok ama idare edin :)

Deve hörgücü, su damlası :lol:

Hörgüç ve göz yaşı olmasın onlar

Şalgam denesi yazcam ben de benim sekansı editlerken :lol:

Deve hörgücü, su damlası :lol:

Hörgüç ve göz yaşı olmasın onlar

Şalgam denesi yazcam ben de benim sekansı editlerken :lol:
:lol::lol: Şalgam deneside caizdir abi :thumbup:

Çok arada kaldım. İngilizce yapsam manevra isimlerini birkaç saniyelik görüşte onu okuyup hareketle alakasını bağdaştırmak zor :D O yüzden aklımdaki türkçe karşılıklarını yazdım. Aklımda türkçe karşılığı olmayanı aynı bıraktım :) Şimdi su/ yağmur/şalgam damlası diye okuyunca mevzu az çok anlaşılır. Ama teardrop yazsam... Veya deve hörgücü yerine Humpty bump. Veya ters köpekbalığı dişi yerine reverse sharkstooth falan.. Velhasıl daha çok bize hitap etsin istedim 😁

Edit: Humpty bump sadece hörgüç mü yoksa deve hörgücü mü? Ben deve hörgücünü nerden duydum acaba :)

• Beğen
Tepkiler: Deniz Tanrıverdi
Ama teardrop yazsam... Veya deve hörgücü yerine Humpty bump. Veya ters köpekbalığı dişi yerine reverse sharkstooth falan..
Fikir güzel, Türkçe olması... Da işte seninkiler azıcık üfürme olunca :lol:
Edit: Humpty bump sadece hörgüç mü yoksa deve hörgücü mü?
Humpty kambur manasında, bump ise tümsek manasında... Hörgüçe benzeyince öyle geçmiş bizim literatüre...

Uçuşlara devam...

Birkaç sezona bizle güreşmen dileğiyle...:saygilar:

Biraz emek dolu bir video olmuş ama artık ne izlediğimiz anlamış olduk. :bravo::thumbup: Emeklerine ve sticklerine sağlık.%p:hoppa:

Tebrikler, tam lafı koyacaktım ki, Rıfat lafı gediğine yerleştirmiş...
Spin'de sıkıntı var gördüğüm kadarıyla. Çalışmaya devam...

• Haha
Tepkiler: Ali Haydar GÖK