Ekipman ve Model Seçimi

Geçtiğimiz hafta bende F22 raptor yapmıştım. Şu aşamada 1400kV motor ve 20A esc malzemelerini bekliyorum. Pili de 1300mAh kullanmayı düşünüyorum. Bakalım biz uçurabilecek miyiz?
Elinize sağlık. Gayet güzel görünüyor. Plandan biraz dışarı çıkıp dikey stabilzerleri 2 şer cm. dışa çekebilirdiniz.
30A esc ve 7*6 pervane 3S pil ile iyi olur 20A kasabilir.

Elinize sağlık. Gayet güzel görünüyor. Plandan biraz dışarı çıkıp dikey stabilzerleri 2 şer cm. dışa çekebilirdiniz.
30A esc ve 7*6 pervane 3S pil ile iyi olur 20A kasabilir.
Dışa derken, sağa-sola doğru dışa mı, yoksa geriye doğru dışa mı ? Bir de etkisi ne olur dışa çekmenin ?

Dışa derken, sağa-sola doğru dışa mı, yoksa geriye doğru dışa mı ? Bir de etkisi ne olur dışa çekmenin ?
Sağa/sola kastettim. Ayrıca elavon yüzeyleri engellemeyecek kadar da geri... Tabi herkesin zevki. Bana biraz araları açık olunca daha estetik geliyor. Ve genelde öyle yapıyorum. Stabilitede de bir şikayetim yok.:)

Tabi herkesin zevki. Bana biraz araları açık olunca daha estetik geliyor.
O zaman tartışmaya açık bir durum yok. Renkler ve zevkler tartışılmaz :D Gerçi bende bu konuda tartışabilecek bilgi, donanım, altyapı vs. yok. Yeni yeni öğreniyorum işte, ne koparabilirsem sağdan soldan...
Ben de ilerleyen zamanlarda bu modelden yapsam mı acaba diye düşünüyordum, 2cm dışa çekme sebebinizi merak etmiştim :saygilar:

O zaman tartışmaya açık bir durum yok. Renkler ve zevkler tartışılmaz :D Gerçi bende bu konuda tartışabilecek bilgi, donanım, altyapı vs. yok. Yeni yeni öğreniyorum işte, ne koparabilirsem sağdan soldan...
Ben de ilerleyen zamanlarda bu modelden yapsam mı acaba diye düşünüyordum, 2cm dışa çekme sebebinizi merak etmiştim :saygilar:
Eh "renkler ve zevkler" diyince. Ekleyecek bir tek resim kaldı. :D

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Marabalar hasan bey zannımca kanat üzeri çok keskin açılı hafif on kisim yüksek olmakla beraber hafif yumuşatılması üstten, alttan hava akış kuvvetini arttırır

Merhaba hangi materyal kullandınız?
Depron (Alman malı beyaz olan), Kapron yeşil ve Türk malı. Yapıştırıcı olarak da UHUPOR.
Deprondan ana yüzey yapıldı. kFm2 formuna uygun olarak yeşil olan üstüne çift taraflı bant ile (soğan zarı gibi olanlar) yapıştırıldı.
Resimdeki modelin 10 yıl önceki uçuş videosu.
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: Deniz Tanrıverdi