Elektrikli fren kontrolcüsü

Sag ve sol frenler ayri ayri ayarlanabiliyor degil mi Sumer abi ?

Elektrikli frenler için proportional çalışan fren kontrolcümüz atölye testlerini tamamladı. Sıra saha testlerinde.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Ellerine sağlık sümer abi müthişsin! Bu uçak yıl sonuna biterse bende kendimi başarılı bulucam😂😂

Eline aklina sağlık abi. Mekanik ve elektromıknatıs tarafını nasıl yapıyorsunuz?

İhtiyaç oluyor abi benden söylemesi :):saygilar:
Mekanik tarafı şu an hazır ürün ama bir arkadaş ütetime hazırlanıyor.
Bu arada 3D baskı balatalar da iyi iş görüyor.

Mekanik frenler plastiğimsi bir disk kullanıyor ya. Bu diskleri 3D basıp kullanıyoruz. İş görüyor. Zaten diskler eskidiği, hasar gördüğü ya da kaybolduğu durumda tam set fren almak dışında yolu yok.

Konu elektrikli fren olunca ben elektromıknatısla kontrol edilen fren diye düşündüm, onun balatası da metal oluyor. İki ayrı şeyden bahsediyoruz burda sanırım :)

• Şaşırdım
Tepkiler: kenan özendi
Konu elektrikli fren olunca ben elektromıknatısla kontrol edilen fren diye düşündüm, onun balatası da metal oluyor. İki ayrı şeyden bahsediyoruz burda sanırım :)
Hayır hayır ben araya reklam koydum. Balatayı pnömatik frende kullanıyoruz.

Şimdi oldu :saygilar:

Peki malzeme ne? Erime, yumuşama veya sıvanma problemleri? Gerçi hafif modellerde çok sorun olmaz bunlar da..
Tough PLA. 50cc uçakta şimdilik sorunsuz. Erime emaresi yok. Ben de uzun dönem sonucunu merak ediyorum.