Elektronik teknik bilgi eksikliği

Erman Özkan

Yeni Uye
İlgi Alanı
Heli
Merhaba, 3D printer da basarak ve kalıplar çıkartarak kendi uçağımı yapabilirim veya satın aldığım herhangi bir modeli çıkartabilirim fakat önemli bir eksiğim var ki olmazsa olmaz olan "elektrik ve elektronik".
Bu konuda neredeyse zır cahilim ve çokça yardıma ihtiyacım var. Bana yol gösterebilecek arkadaşların mesajlarını bekliyorum

Merhaba,

Sadece örnek olması amacıyla iki eğitim setini ve neden bunları gösterdiğimi söyleyeyim.

Aşağıdaki ilk linkteki eğitimde temel elektronik ve malzemeler anlatılıyor.

Burada da bir geliştirme kartıyla olan eğitim var.

Bu işleri öğrenmek için binbir türlü yol var; belediyelerin yüz yüze kursları oluyor, Youtubeda birçok içerik var, BTK Akademi gibi online eğitim platformları var.
Seçin, beğenin, öğrenin.

• Beğen
Tepkiler: İsmail Tuncay DAL
Merhaba, 3D printer da basarak ve kalıplar çıkartarak kendi uçağımı yapabilirim veya satın aldığım herhangi bir modeli çıkartabilirim fakat önemli bir eksiğim var ki olmazsa olmaz olan "elektrik ve elektronik".
Bu konuda neredeyse zır cahilim ve çokça yardıma ihtiyacım var. Bana yol gösterebilecek arkadaşların mesajlarını bekliyorum
Manuel bir uçak için gerekli olan aviyonik malzemeler(bunları hesaplar yapılmış ve lift, drag, weight, thrust ın ihtiyacını karşılayan seçimler yapıldığını düşünerekten) bir adet motor (fırçasız motor daha iyi), bir adet lipo pil, pervane, hareketli parçaların hareketini sağlamak için servo motor (2 aileron, 1 elevatör, 1 rudder olmak üzere 4 tane), bir adet esc, alıcı ve kumanda yeterli olur

• Beğen
Tepkiler: Erman Özkan
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
meselaa biz bu uçak için 50A esc, x2212 fırçasız motor, 3s 1300 mah lipo kullanmıştık ve gayet verimliydi

• Beğen
Tepkiler: Erman Özkan