En büyük hayalim metal işlemeydi...

Sumer Yamaner

Moderator
Web sitesi
www.sumeryamaner.com
İlgi Alanı
Uçak
Büyük bir keyifle uçurduğum P51'im ne yazık ki yerde serili planör bungee misinasına takılıp pert olunca emektar Sea Fury yine baştacı oldu. Ama strutlardaki kanallar artık fazlaca aşınmış oldukları için tekerlek aksları neredeyse 30 - 40 derece sağa sola boşluk yapmış durumda ve bu hem taksiyi hem de iniş kalkışı zorlaştırıyordu. Bu amaçla freze işine girişmiştim. O kanalların tam karşısına gelecek şekilde yeni kanallar açtım. Şu anda iki strut sıfır boşlukla uçuşa hazır durumda. Proxxon'un toplama mini frezesi ile artık ufak tefek metal işleme işlerini yapmamız mümkün olacak.
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bir sonraki hedef ise torna!!!

Torna, freze, cnc hayel et ve yap çok güzel.

Ellerine saglik Sumer abi :thumbup::bravo: Bakalim bana ne zaman nasip olacak bu isler :)

Sümer abi az çok hislerinizi anlayabiiyorum.Bir dönem Atölye dersi almıştım Fakülte'de.Matkap tezgahı,Vargel tezgahı,Freze tezgahı,Torna tezgahı,Taşlama tezgahı,Kaynak gibi birçok imalat yöntemlerini uygulamalı olarak yapmıştık.Benim en çok hoşuma giden ve keyif aldığım Freze tezgahıydı. :) Bu arada makinenin fiyatını paylaşabilir misiniz? Bir atölyemin olması uzun süredir hayalim.İnşallah ilerde ben de bu tür işlere gireceğim. :)

Abi bakıyorum eksik olan takımları yavaş yavaş düzmeye başlamışsın :thumbup:

Bu tür ekipmanlara sahip olup kullanmak gibi hayalim hiç olmadı ama oldum olası ilginç bir şekilde çalışırken izlemek hep hoşuma gitmiştir :)

• Beğen
Tepkiler: Tamer Öztürk
Her zaman mini bir saatçi tornası benim de hayalim olmuştur , sen daha metal işlerinin tadını bir al abi , eminim tornayı da en kısa zamanda edinirsin .:thumbup:

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Sümer abi senin sonunu hiç iyi görmüyorum. Açıkçası birazda endişeliyim.

Cerrah adamsın, şimdi ameliyatta " Bu iş esasında neşterle değil de frezeyle pek bi güzel olur, şu stent'ide çıkarın ordan bende kaynak makinesi var bir boru kaynatıverelim akış daha canlı olur... " gibi şeyler aklına gelirmi diye çekiniyorum. :lol::lol::lol:

Abi Evren'e söylüyorsun ama sende az deli değilsin bence. ;D

Son düzenleme:
Sümer abi senin sonunu hiç iyi görmüyorum. Açıkçası birazda endişeliyim.

Cerrah adamsın, şimdi ameliyatta " Bu iş esasında neşterle değil de frezeyle pek bi güzel olur, şu stent'ide çıkarın ordan bende kaynak makinesi var bir boru kaynatıverelim akış daha canlı olur... " gibi şeyler aklına gelirmi diye çekiniyorum. :lol::lol::lol:

Abi Evren'e söylüyorsun ama sende az deli değilsin bence. ;D
Allah iyiliğinizi versin Türker abi, çok yaşayın.İyi güldüm. :)

• Beğen
Tepkiler: Türker Akgün
Abim eline sağlık, insan bir kere talaş kaldırdı mı bağımlı oluyor haberin olsun :)

Ama keşke mf70 alsaydın, daha bir “freze” küçük de olsa senin becerinle kolayca CNC yapabileceğin bir makina olurdu. Neyse artık daha büyük bir freze alırsın :)

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari