Esc throttle range kaçırması

Birazda başka açıdan bakalım . Helikopterlerin tehlikesi pervanelerinin dönüyor olmasından kaynaklanır. Pervanenin dönmesini engelleyen en önemli unsur ESC'dir. Helikopterin yanına her yaklaşıpta pilleri bağladığımızda , kanopiyi falan takarken helikopterin sağına soluna eğiliyoruz , bir nevi güvenliğimizi ESC ye emanet ediyoruz. Bu yüzden bence helikopterdeki en önemli parça ESC 'dir. Gene aynı zamanda en çok bozulan parçadır. Bu yüzden her zaman bu parçada gücümüzün yettiği en kaliteli malzemeyi almakta fayda vardır.

İlker Sönmez' Alıntı:
Birazda başka açıdan bakalım . Helikopterlerin tehlikesi pervanelerinin dönüyor olmasından kaynaklanır. Pervanenin dönmesini engelleyen en önemli unsur ESC'dir. Helikopterin yanına her yaklaşıpta pilleri bağladığımızda , kanopiyi falan takarken helikopterin sağına soluna eğiliyoruz , bir nevi güvenliğimizi ESC ye emanet ediyoruz. Bu yüzden bence helikopterdeki en önemli parça ESC 'dir. Gene aynı zamanda en çok bozulan parçadır. Bu yüzden her zaman bu parçada gücümüzün yettiği en kaliteli malzemeyi almakta fayda vardır.
Sonuna kadar katılıyorum İlker Hocam , aslında sadece esc değil , tüm ekipmanın kaliteli olmasını isterim , çünkü şeytan aleti , ne yapacağı , ne zaman yapacağı asla belli olmuyor, ucuzuna kaçmak , aslında daha fazla zaman kaybı , emek kaybı , para kaybı.Olmuşken en iyisini yapmak ise , yine bir zamana ihtiyaç ve ekonomik güç meselesi.Aşağısı sakal , yukarısı bıyık misali , arada bir yerlerde tutunmaya çalışıyorum.
Bu arada, yazılarınızı özledik hocam , ya da ben bu sıralar pek tesadüf edemiyordum ,mutlaka bir yoğunluğunuz vardır tahmin ediyorum ama özletmeyin bu kadar kendinizi İlker hocam... :saygilar: