Görseller Eskişehir Buluşmaları (Ana Başlık)

[Video]: Eskişehir Buluşmaları (Ana Başlık)

Rasim Öztürk' Alıntı:
Herkese iyi akşamlar, karlı havada nasıl oluyormuş diye merak ettik çıktık araziye... Tabii kanopi bir goblin urukay gibi değil ama merak edenler için ikinci video 2:10 civarlarında ve 2:48 civarlarında iki adet "öpücük" var. :laugh:
Rasim karda gayette güzel olmuş bence. :bravo: :bravo: Çok iyi yapmışsınız sahaya çıkmakla. :coolxf:

Belkide videodan öyle anlaşılıyor ama sanki modelin kafa devri biraz yüksek gibi.

Elinize sağlık, keyifle izledik. :RCKolik:

Rasim, soğuk demiyorsun, kar kış demiyorsun helal olsun :bravo: İmreniyorum sana :thumbup:

Dün karda mikroları aldık çıktık... Eğlenceli geçti. 720p izleyiniz...

Suikast girişimi ve başarıyla kurtulma videosu:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Emre Kaman ve 130x, karda kaydırmaca videosu: (2:50 ye dikkat :D )

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Eskisehir ekibi pazar gununu de pas gecmemis anlasilan :halay: Yalniz Rasim Emre seni az daha biçiyormuş iyi kurtulmussun :lollol: Ben esas 2. Videonun 02:50 bayildim, o neydi oyle ya :laugh: ;D

Emreyi ayrica kutlarim resmen karlari yerden skidler ile kazimis :thumbup:

Bu arada videoda anladim kadari ile ana motor ile ilgili bir sikayet var dogru mu ? Motorun gucu yetmiyor gibi bir yorum cikardim. Bence bunu bir avantaj olarak kullanip collective management olayini gelistirmek mumkun bu modelle ;)

Benim 130x da geldi su an Turkiyede ama henuz elime ulasmadi. Gelse de bir de biz test edip nor versek super olacak :laugh:

Mehmet abi, model ikinci el falan değil yanlış anlama olmasın. Stok hali ile sıfır alınmış ve pitch pumplarda motor ölüyor kelimenin tam anlamıyla... Kuyruk da bırakıyor. Kuyruk servosu zaten titrek :)

Ama upgradelerden sonra umutluyuz. Bende Spin 8500 motor var ama daha el atmadım 130x e... Emre abi de quantum aldı sanırım.

Yine de eğlenceli alet :)

Rasim Öztürk' Alıntı:
Mehmet abi, model ikinci el falan değil yanlış anlama olmasın. Stok hali ile sıfır alınmış ve pitch pumplarda motor ölüyor kelimenin tam anlamıyla... Kuyruk da bırakıyor. Kuyruk servosu zaten titrek :)

Ama upgradelerden sonra umutluyuz. Bende Spin 8500 motor var ama daha el atmadım 130x e... Emre abi de quantum aldı sanırım.

Yine de eğlenceli alet :)
Yok anladim zaten Emre'nin sifir aldigi modeldi ucan. Ama benim anlamadigim ana motor nasil oluyorda bu kadar limitlerde secilmis :rolleyes:

Ben de 1 tanesi fiyatina 2 tane 2. aldim :) Birisi Full upgrade digeri ise stok. Ama bildigim kadari ile ikisinde de orjinal motor var. Siz motorlari bir degistirin olmadi artik ben de mecburen bir motor upgrade yaparim ilerleyen zamanlarda :)

Eskişehir ekibi karda uçuşun çıtasını epey bir yükseltmiş. :lollol:

Çok eğlenceli bir gün olmuş, bu karda uçuşlar geleneksel olacak gibime geliyor benim. :coolxf:

Bu arada 130'un pallerine de bittim. :thumbup:

Ahaha :D ilerleyen uçuşlarda daha da güzel kaydırmalarımız oldu, hatta resmen sürdüm yerde heliyi :D O Rasim'i çizme denememde şöyle oldu, ben sadece iki defa pozitif ve negatif verdim sertçe, motoru yeni pille deneme amacıyla, kafa turu falan kalmadı alette, bir anda tam 180 döndü bana doğru gelmeye başladı. Ben düzelteyim diyerek rudder verdim, o arada motor kendini topladı, alet bi daha döndü derken, bir baktım model Rasim'in üstünden geçiyor :D

Heliyle gelen stock motorun hali içler acısı, yürekleri sızlatıyor. İlerleyen pillerde biraz alıştım ama, mcpx bl ile kıyaslayınca şu andaki durumu 3,5 kanallı heli gibi caaanım 130'un. Motorun devrinde hiç sorun yok, ancak tork yok motorda. Inrunner hastalığı. Şöyle kendi halinde 3-4 metre düşürün heliyi, yere çarpmadan havalanabilmesi için full pozitif ve "aslansın-kaplansın" diye de gaz vermeniz gerekiyor, tabi o sıra kuyruk nerede onu kimse tahmin edemez :D
Quantum motor almıştım , motorum bugün geldi. Yep esc, blue arrow kuyruk servosu ve orange dsm2 modülü de yarın geliyor. Bunların dışında, daha önce aldığım xtreme otorotasyon dişlisi ve çelik şaft, metal aktarım dişlileri ve sarı paller ile upgrade işini sonlandırmayı planlıyorum. Umarım yarın esc vs gelir de, artık şu modelden keyif almaya başlarım. Yeni motor, esc ve governor ile ve umarım titreşimsiz bir kuyruk ile. Kuyruğun titreşimi videodan da duyuluyor, titremiyor, zangırdıyor alet :D

Vay vay vay... Demek 130x hali bu kadar içler acısı :-\ Unutmadan Emre yeni motor ve yeni ESC sonucunu mutlaka bekliyoruz ;)

Emre Kaman' Alıntı:
....... Umarım yarın esc vs gelir de, artık şu modelden keyif almaya başlarım. Yeni motor, esc ve governor ile ve umarım titreşimsiz bir kuyruk ile. Kuyruğun titreşimi videodan da duyuluyor, titremiyor, zangırdıyor alet :D
Emre motor ile beraber ESC upgrade ediyorsun ? Gyro sistemi de değişecek mi yoksa sadece motor + esc mi ? Eğer öyle ile bağlantı şemasını merak ettim doğrusu :)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Emre motor ile beraber ESC upgrade ediyorsun ? Gyro sistemi de değişecek mi yoksa sadece motor + esc mi ? Eğer öyle ile bağlantı şemasını merak ettim doğrusu :)

Değişmeyecek abi. Orijinal aio kartla devam etmeyi düşünüyorum bir problemle karşılaşmazsam. Escye throttle sinyali vermek için kartın üzerinde güzel bir nokta bulmuşlar, oraya küçük bir lehimle bir ucu servo soketine uygun tek bir kablo bağladım. Bu kablo esc sinyal girişine takılacak, bec devresini kullanmayacağım için diğer uçlar boş kalacak. Esc enerji girişi de aio kartın girişiyle aynı olacak (paralel) Böylece aio kart esc fonksiyonu dışında tüm görevlerini yerine getirecek, üzerinde hemen hemen hiçbir modifikasyon yapmaya gerek olmadığı gibi, orijinal haline döndürmek için lehimlediğim tek teli yan keskiyle kesmek yeterli olacak. Motoru kartın motor konnektörüne değil, yeni escnin motor konnektörüne bağlıycam. Esc de gelsin, yapıyım, detaylı resimleri de paylaşırım. :)

Emre Kaman' Alıntı:
....... Motoru kartın motor konnektörüne değil, yeni escnin motor konnektörüne bağlıycam. Esc de gelsin, yapıyım, detaylı resimleri de paylaşırım. :)
Anladım ama yine de resimleri de paylaşırsan güzel olur Emre %p

Bugün 130x ile test uçuşuna çıktık. .......

Mesaj yeni konu olarak tasinmistir

Vayy kaçak buluşma :D

Bunları duydukça mcpx e olan sevgim artıyor... Gerçi bende de var bir tane 130x ama ne yapalım. Adam etmeye çalışacağız artık bi şekilde...

Bu arada fastlad durum güncellemesi;

Hello
Customs clearance should not take too long, your return is being looked into at the moment.
Thanks
Andy

Elemanlar ameliyat masasına yatırmışlar esc yi :D Hayırlısı...

Söyle de iyice bi baksınlar :lollol:

Kaçak çıktım ama dondum resmen. Şehir merkezi sıcacıktı, önce Batıkent tarafına gittim, masalı sandalyeli bi parkta takılayım diye, deli bir sis vardı. Ordan döndüm çayıra gittim, böyle bir ayaz yok! Küçücük şehrin her tarafı nasıl bu kadar farklı olabiliyor yahu??