Görseller Eskişehir Buluşmaları (Ana Başlık)

Evden tam bidon yakıtla çıkıp 1/4 bidon yakıtla dönünce -ki o da biterdi de, kendimi tuttum- bu işe farklı bi açıdan yaklaşmak lazım diye düşünmeye başladım :D

Hint yağı denilen illeti modele bulaştırmayacağım kesin. Farklı sentetik yağ deneyen ve iyi sonuç alan oldu mu?

• Beğen
Tepkiler: TÜRKALP KUCUR
Evden tam bidon yakıtla çıkıp 1/4 bidon yakıtla dönünce -ki o da biterdi de, kendimi tuttum- bu işe farklı bi açıdan yaklaşmak lazım diye düşünmeye başladım :D

Hint yağı denilen illeti modele bulaştırmayacağım kesin. Farklı sentetik yağ deneyen ve iyi sonuç alan oldu mu?
Ya bu deveyi güdecen, ya bu diyardan gidecen o zaman ? hint yağı olmadan ekonomi yapmak imkansız.

Son düzenleme:
Motorlarimin ici halen ilk gunku gibi. Eksozlarim halen parliyor. Keza modellerimi sadece fiber bezle dahi silsem yag kalintisindan arindirabiliyorum, biraz da camsil ile piril piril oluyorlar. Bunlardan vazgecmem cok zor. ☺️

Motul marka bir sentetik yag satiliyor. Nitrometanla kullanilabildigi yazilmis. Metil alkol ve nitrometan da arastiriyorum. Gerci alkol bu aralar kiymete bindi ama ?

Motorlarimin ici halen ilk gunku gibi. Eksozlarim halen parliyor. Keza modellerimi sadece fiber bezle dahi silsem yag kalintisindan arindirabiliyorum, biraz da camsil ile piril piril oluyorlar. Bunlardan vazgecmem cok zor. ☺

Motul marka bir sentetik yag satiliyor. Nitrometanla kullanilabildigi yazilmis. Metil alkol ve nitrometan da arastiriyorum. Gerci alkol bu aralar kiymete bindi ama ?

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Emre abi en son geçen sene yapmışım yakıtı, o zaman dolar kuru 5 lerde falan geziyordu galiba, maliyetler buydu, dediğim gibi, hint yağı olmadan çok fazla ekonomi yapılmıyor, motul çok pahalıdıydı, yani ekonomi yapmak için değil de, piyasada yakıt bulunmadığında, tercih edilir anca.

Uzun zamandır İzmir ekibiyle görüşemedim. Çoğunluk yakıtı kendisi yapıyor. Sadece alkol ve hint yağı kullanıyor. Nitrometan hiç kullanmıyor yakıtı kendisi yapanların çoğunluğu. Helikopter için durum nasıl bilmiyorum ama uçakçılar sadece metanol ve hintyağı kullanıyor.

Heli motorunda, agresif uçamayan birisi dahi olsa %16 nitro altına düşmemek lazım, tecrübeme dayanarak söylüyorum, motor devir almakta çok cansız davranıyor ve kesik, kesik ses çıkarmaya başlıyor.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Emre abi en son geçen sene yapmışım yakıtı, o zaman dolar kuru 5 lerde falan geziyordu galiba, maliyetler buydu, dediğim gibi, hint yağı olmadan çok fazla ekonomi yapılmıyor, motul çok pahalıdıydı, yani ekonomi yapmak için değil de, piyasada yakıt bulunmadığında, tercih edilir anca.

Bu fiyatlara göre %20 nitro yakıtı rapicon'dan pahalıya yapabiliyorum :D :D :D

Demek ki dertsiz başıma dert aramaktan vazgeçmeliyim. Tam şu an vazgeçtim :)

Son düzenleme:
Bu fiyatlara göre %20 nitro yakıtı rapicon'dan pahalıya yapabiliyorum :D :D :D

Demek ki dertsiz başıma dert aramaktan vazgeçmeliyim. Tam şu an vazgeçtim :)
Bi saatten sonra nitronun bir anlamı kalmadı benim için, çok uçan birisi olarak çok ciddi maliyet getirmeye başladı, ben de hiç istememe rağmen bırakmak zorunda kaldım. Bu işin asıl maliyeti Niro Malesef, 1 kg dediği nitro tam 1 litrede yapmıyor 1 lite için 3 veya 4 dolar falan da extra vermek lazım. Ben %16 yapıyordum yetiyordu. Sana da yeter diye düşüyorum. Egzoz çok aşırı bk gibi kirleniyor doğrusu ve hiçbir kimyasal temizleyemiyor, hint yağının kompresyon kazandırmasının sebebi bu, çatlakları dolduruyor, öyle bir polarize oluyorki gömleğin resmen bir paçası oluyor, kompresyonu kalmamış dediğiniz motoru 1 galon hint yağlı yakıt ile kullanın canlanır mesela. Uçaklar hep düz uçtuğu için egzoz temiz kalıyor onlar için mantıklı.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Şimdi artık dicital çağa geçtik arkadaşlar , bi karar verin , ya kendinden çipli robot halikopter uçuracaksınız , üstelik telefonunuzdaki aplikeyşın ile her an verileri takip edeceksiniz , ya da köyümüze dönüp , tarlaları sürdükten sonra benzin motorlu modelleri tercih edip , en ucuz ve ekonomik yolu tercih ederek yapacağız uçuşları.Tercih sizin ;);D