Görseller Eskişehir Buluşmaları (Ana Başlık)

Bugun sabah erkenden sahada bulustuk. Ahmet abi erken ayrilmasi gerektigi icin model getirmemis, cezaya kaldi. Cezasini henuz netlestirmedik, ekip kurulunu topliycaz :D

Heralde ayagimizi suruyerek gelmisiz, sicaktan midir nedir, once Ramazan 600'un inis takimlarina saglamlik testi yapmak istedi, cok da saglam degillermis :D Ardindan once benim X7, hemen pesinden Mesut'un 380 havada enerji kesti. Her iki durum da overspeed sonrasi yasandi. Ben inis takimlariyla, Mesut linkle atlattik, kirimdan sayilmaz. Bundan sonra yok over mover.

Sonrasinda sicak bastirdi, zaten ucasimiz da pek kalmadi, dagildik. Ahmet abi erken gitmeseydi bunlar olmazdi. Tum suc onun :D:D:D

Selamün aleyküm bende Eskişehirdeyim elektrikli uçakla ilgileniyorum Ft Explorer üzerinden çalışmalara başladım. Batıkentte karagözler tarafına doğru olan tarlalara çıkıyorum. Bugün akşam saatlerinde çıktım ancak çok rüzgar vardı fakat ertelemedim. Haliyle kırım yaşadım. Model havalandı ancak malum rügara kapılınca ve güneşten bir şey görmeyince düşürdüm. İdareten tamirini yaptım ancak eşim yarın deneyelim rüzgar olmaz deyince yarına bıraktım. Eskişehirde uçak için toplanıyor musunuz? En azından izleyerek tecrübe edinmek hatta modelimin ilk uçuşunu deneyimli kişilerle yapmak isterim

Geçmiş olsun Emre abi ama helinin havada yüksek kafa turuna ulaşması esc yi etkilemez bence, sen iyice araçtır durumu.

• Beğen
Tepkiler: Emre Kaman
Selamün aleyküm bende Eskişehirdeyim elektrikli uçakla ilgileniyorum Ft Explorer üzerinden çalışmalara başladım. Batıkentte karagözler tarafına doğru olan tarlalara çıkıyorum. Bugün akşam saatlerinde çıktım ancak çok rüzgar vardı fakat ertelemedim. Haliyle kırım yaşadım. Model havalandı ancak malum rügara kapılınca ve güneşten bir şey görmeyince düşürdüm. İdareten tamirini yaptım ancak eşim yarın deneyelim rüzgar olmaz deyince yarına bıraktım. Eskişehirde uçak için toplanıyor musunuz? En azından izleyerek tecrübe edinmek hatta modelimin ilk uçuşunu deneyimli kişilerle yapmak isterim

Merhaba. Biz de o bolge civarinda ucuyoruz, ancak alan ucak indirip kaldirmaya pek musait degil. Helikopter ekibi bizimki. Ucak ekipleri Musaozu civarinda ucuyorlarmis.

Geçmiş olsun Emre abi ama helinin havada yüksek kafa turuna ulaşması esc yi etkilemez bence, sen iyice araçtır durumu.

Benim durum pilden oldu. Piller son demindeydi 4dk falan veriyorlardi yine de. Piller tazeyken az bi tiktak yaptim, sonra bir overspeed, sonra ikincinin sonunda cirt :D
Bu arada overspeed derken, her seferinde basarili olamiyorum. Bazen oluyor, bazen de olmuyor, olmadigi zaman paller hizlanmamis oluyor, helinin asagi dogru muazzam suratini kesmek de zavalli pile kaliyor. Pil 2.dk'da pes etti bu durumda.
Esasen, kestigi ilk anda oto ile pamuk gibi kondurmak mumkundu. Ben onun yerine hold cekip, escye 0 gosterip, sonra yeniden guc versin istedim, ama unitede bailout ayarli degilmis. Dolayisiyla paller devirlenmedi, bu arada da cok kiymetli birkac yuz devir kaybettim tabi. Kirim olmayacak yerden kirim cikardim kendime. Skidler gozume batiyodu zaten, eskimisti :D:D

Eskişehir ekibimizden @Emre Kaman gizlice transfer edildikten sonra:embarras: içine düştüğümüz buhrandan kurtulup Eskişehir buluşmalarımıza yeniden başladık:). Buluşma için aşırı sıcak bir gündü, genelde ağaç gölgesinde güneşten kaçarak oturmayı seçsek de ara ara uçuşlarımızda oldu:) Kazasız kırımsız günü kapattık. Bundan sonraki buluşmalarda daha kalabalık olmak dileğiyle??

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu gün Eskişehir ekibi olarak sahayı gene boş bırakmadık. Uzun bir aradan sonra @Ahmet ATICI abi bize özel aşçılık hünerlerini gene konuşturdu. :)
Hava durumu uçuş için sabah çok müsaitti, arka arkaya pilleri basıp uçtuk ta ki @Ahmet ATICI abi 600 nitro modelini çıkarıp ortalığı toza dumana boğana kadar.:laugh: öğleden sonra hava rüzgarlı olmaya başlayınca yavaştan toparlanıp evlere dağıldık.
Aşağıya bir kaç resim ve video koyalım:evil:

Ahmet abiden aşçılık gösterisi ve davet:D
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Piro tic toc çalışması