evde helikopter parçası üretim denemesi

kenan özendi

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Heli
Selamlar,
Trex 550L modelimin sert bi otorotasyon sonrası bakımlarını yaparken ayaklıgı tutan 2 metal parçanın dişlilerinin sıyırdığını gördüm. yedek parça sipariş listeme tam yazacakken evde üretmek münkün mü diye düşündüm?
aluminyumburada.com dan denemek için bir parça plaka kestirip bugün evde ilk denememi yaptım.
Buyrun,

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Hocam başlığı anlayamadım ben :lol: . Mümkün mü diye bir soru var başlıkta, konunun içinde de yaptım buyrun :lollol: kısmı var. Soru mu sordunuz yoksa deneme yaptığınız parçayı mı paylaştınız kestiremedim.

Olmuş işte ;D yapım için biraz daha ayrıntı gelse daha iyi olurdu. Parçayı boyutuna göre kestirip mi sipariş verdiniz? Vida deliklerini kendiniz mi açtınız ? Bunları merak ettim ilk bakışta.

Hafta sonu bir fırsat bulup ön ayaklık tutucu parçayı da amatör olarak yaptım.
kısa kısa işlem videolarını buraya bırakıyorum:laugh:
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
ilerde torna ve freze temin edince daha hassas yedek parçaları üretebilmeyi istiyorum hayaller..hayatlar..

Hafta sonu bir fırsat bulup ön ayaklık tutucu parçayı da amatör olarak yaptım.
kısa kısa işlem videolarını buraya bırakıyorum:laugh:
Ellerine emeklerine sağlık. :heartxf: %p Sadece delikler metal parçanın orta kısımlarında olsaymış daha güzel olurmuş. ;)

Ellerinize sağlık gerçekten. Önemli olan eksik parçayı siparişten çok kendiniz yapmak için uğraşmanızdır. zaten hobimiz bunu gerektiriyor bence. Malzeme alıp tak uçur biraz hazıra kaçmak gibime geliyor. bu tarz işleri çok eskiler bilir muhtemelen Hakan SÖZMEN vardı o yapardı. çokta güzel olurdu. Özlemişiz bu tarz işleri. tekrar ellerine sağlık.