EZNOV Neuron flybarless unit // İnceleme Konusu

arda

Kıdemli Uye
Arkadaşlar selam,

Denemediğim çok az ünite kaldı sanıyorum. Hepsinin ayrı bir tadı ve performansı var şimdiye kadar kendime en çok yakın hissettiğim üniteler, skookum,vbar ve microbeastx oldu.

Ben fastlad'den 77$ 'a aldım.Üye girişi ile şu anda aynı tutarda. :) ( )

Neuronu 550L'de test edeceğim;

Ünite ile ilgili aşağıda detaylı bir konu hali hazırda mevcut olduğu için lafı fazla uzatmadan kutu açılımına geçiyorum.

EZNOV Neuron flybarless

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Farklı renk kapaklarıyla, hafifliği ve görüntüsüyle oldukça şeker bir ünite. içinden usb dönüştürücü parça ve kablosu, çift taraflı, mini bir manuel çıkıyor. Oyuncak değildir yazısı dikkatimi çeken bir ayrıntı oldu. :D Ünite ile ilgili tecrübelerimi aktarmaya devam edeceğim. :) :saygilar:

Features

- Latest generation, 9 axis sensor (MPU-9250)
- Latest generation STM32F4 micro-controller with floating point unit
- Rock solid power stage (no more sat locks) up to 8.4V
- Very small: 23.15 x 34.5 x 13.6 mm
- Ultra light: 6.7g
- External USB connector for more installation flexibility
- Every connector is electrically protected
- Built-in RPM governor
- One built-in sat connector with smart bind
- Connect a second sat via an adapter
- Handles all serial output receivers (HoTT, SRXL, SBUS/SBUS2, JR XBus Mode B and Mode A, PWM sum, plus DSM2 and DSMX sats)
- Receiver auto-configuration
- RPM governor auto-configuration
- Set-up and tuning as simple as possible
- Rescue mode for helis, with pitch management
- Self-level mode for multi-rotors and planes
- Possibility to connect a Bluetooth module on USB adapter
- Files between PC and Android are compatibles

Included

- Free set-up terminal on PC (USB and Bluetooth)
- Free Android app (Bluetooth)
- Firmwares provided for all size helicopters, quads and planes
- Accessory cable and USB adapter provided
- Free updates
- 3 bottom case colours provided (time limited offer)
- 3M very high bond, double sided pad

Arkadaşlar selam, :)

Ünite ayarlarını tamamladım.Çok merak ettiğim için gidip arabanın farında maiden uçuşunu gerçekleştirdim. :thumbup: Modelin uçuş performansından memnun kaldım. :thumbup:

Bu aşamaya gelene kadar neler yaptım.Genel olarak videolarda bahsetmeye çalıştım.:saygilar: ( Geç vakitte çektiğim için biraz kısık konuşmak zorunda kaldım kusura bakmayın.)

Basic Menü ile Kurulum

Bind işlemi // Swash Tipi, Reverse ayarlamaları // Gaz kalibrasyonu

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Advanced Menü ( Detaylı Servo, Açı ayarlamaları // Bankların çalışma mantığı // Uçuş performansını etkileyen paremetrelere genel bakış )

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Castle Esc kalibrasyon için güzel bir yazı videoyu desteklesin istedim. :)

Calibrating CC ESC

The CC Talon 90 must be in "Fixed Endpoint" mode. If you are not already in "Fixed Endpoint" mode, begin by connecting the ESC to the PC and start the CastleLink application. On the "Throttle" tab set the "Throttle Type" parameter to "Fixed-Endpoints". Click the "Update" button to save your changes.

If not already connected, connect the ESC to the EZnov Neuron.

Set a 0-25-50-75-100 Throttle Curve in the Transmitter.

Connect the EZnov Neuron to the PC and launch the Maestro Terminal application. DO NOT connect the battery to the ESC yet!

Go to the tab "Throttle Output" and make the Low parameter 1250uS and the High parameter 1750uS.

Turn on the transmitter then lift the throttle stick up to the maximum position.

Connect the battery to the ESC. Make sure your receiver is properly bound to your radio. I am using a single Spektrum DSMX Remote Receiver and it somehow lost it's binding and needed to be rebound before I could continue.

In the Maestro Terminal, increase the High value until the ESC beeps. It may not beep until you are somewhere in the region of 2000. For example, when I did this with a Castle Talon 35A, the value was 1941.

Now lower the throttle stick down to the minimum position. The ESC should beep.

In the Maestro Terminal, decrease the LOW value until the ESC beeps. It may not beep until you are somewhere in the region of 1000. For example, when I did this with a Castle Talon 35A, the value was 1070.

Disconnect the battery from the controller and disable Neuron from the computer. You can now go back to the CastleLink application and change the Throttle Type.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

DX9 kumanda banklar arasında geçiş için kanal seçimi,

Kumandadan gain ayarı için kanal seçimi ,

Rezerve

Uzun zamandır çok merak ettiğim bir üniteydi, sanırım artık merakım giderilecek :thumbup:

Teşekkürler Arda :saygilar:

Ilk ciktigi zamanlar hepimizi dikkatini ceken guzel bir unite idi. Sonunda Bizden birisi alip, test edip tecrubelerine paylasacak, super :thumbup:

Ciktiktan belli bir sure Sonra ozellikle kurtarma ozelliginin duzgun calismamasindan, ince ayar icin yeterli Kaynak dokuman bulunmamasindan dolayi epey bir sikayet vardi Helifreak'de. Kisaca cikmasi biraz aceleye gelmis gibi yorumlar okumustum. Ama uzerinden epey bir zaman gecti. buyuk ihtimal tum sorunlar cozulmustur %p

Merakla ve yakindan takipteyiz :RCKolik:

Son olarak nereden ve kaca aliyoruz, onu da belirtirsen guzel olur Arda ;)

Bu arada Spektrum yeni full telemetrili alicini da (SRXL) da destekliyor gordugum kadari ile :thumbup:

Mustafa Hacılar' Alıntı:
Uzun zamandır çok merak ettiğim bir üniteydi, sanırım artık merakım giderilecek :thumbup:

Teşekkürler Arda :saygilar:

Rica ederim, :thumbup:

Umarım faydalı bir paylaşım yapıyor olurum. Uzun zamandır böyle paylaşımlar yapacak vaktim olmuyor maalesef altından kalkarız inşallah :laugh:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Ilk ciktigi zamanlar hepimizi dikkatini ceken guzel bir unite idi. Sonunda Bizden birisi alip, test edip tecrubelerine paylasacak, super :thumbup:

Ciktiktan belli bir sure Sonra ozellikle kurtarma ozelliginin duzgun calismamasindan, ince ayar icin yeterli Kaynak dokuman bulunmamasindan dolayi epey bir sikayet vardi Helifreak'de. Kisaca cikmasi biraz aceleye gelmis gibi yorumlar okumustum. Ama uzerinden epey bir zaman gecti. buyuk ihtimal tum sorunlar cozulmustur %p

Merakla ve yakindan takipteyiz :RCKolik:

Son olarak nereden ve kaca aliyoruz, onu da belirtirsen guzel olur Arda ;)

Mehmet abi üniteyi hiç araştırmadım doğrusu. Arayüzüne bile özelikle bakmadım sürpriz olsun:) Fastlad'ın düşük fiyat paylaşımları ve izlediğim bir kaç uçuş videosu var o kadar. :)

Ben kurtarma özelliğini denemeyi düşünmüyordum ama madem bir konu açtık, test etmek forum içinde faydalı olacaktır. :thumbup:

+ Fiyat ilk başlığa eklendi

Güzel bir ayar videosu, senin paylaşımların ve uçuşların, rescue testi ve $77 fiyati ile bu unite çok is yapar :bravo:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Teşekkürler Arda. Çok faydalı bir paylaşım olmuş. Mehmet abi ye de katılıyorum senin sayende bu ünite çok daha meşhur olabilir :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Eline sağlık Arda ve hayırlı olsun. :thumbup:

Spirit hepimiz için çok güzel bir pencere açmıştı. Fiyat ve performansıyla hepimizden haklı bir takdir ve destek aldı. %p Bir sürü kullanıcısı var şuan. :agreed:

Umuyorum neuron'da böyle olsun. Bizler de kullanıcı olarak " Artık neuron var. :halay: Uçarım keyfime bakarım, belli üreticilere yüksek meblalar ödemek zorunda değilim. :hoppa: " diyeceğimiz günler görelim. :coolxf:

Senin bu işe el atman gerçekten çok güzel oldu, önemli bilgi ve tecrübeler almış olacağız ünite hakkında. :thumbup: :RCKolik:

Bu sıralar Brain gibi FBL ünite üreticilerinden de çok güzel haberler alıyoruz ama fiyat olarak hiçbiri şuan neuron ile rekabet edebilecek seviyede değil elbette. Başarılı olursa piyasada ücretlendirme konusunda önemli bir optimizasyon yapabilir diye düşünüyorum. :yuppi:

Son olarak FBL ünitelerdeki güzel gelişmeleri en başta Pil ve diğer branşlarda da görmek istiyorum artık. :laugh: :saygilar:

Arda eline sağlik..... Detaylari sayende göreceğiz

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kim alacak kim alacak derken Türkiye de ilke imza attın heralde kardeşim %p

Merak ettiğim bir üniteydi, senden böyle bir atağın gelmesi iyi oldu, incelemelerini merakla bekliyorum :thumbup:

Hayırlı olsun yeni üniten, bakalım 550 nasıl uçacak :saygilar:

Çok şükür rezervenin birini doldurduk arkadaşlar. :thumbup: Keyifli seyirler :)

Arda emeğine sağlık :bravo:

Bu tip çalışmalar gerçekten emek istiyor. Bildiğin bir şeyi uygulamak 5dk sürüyorsa, bunu anlatarak göstererek yapmak en az 15dk sürüyor. Çoklu videolar, aralarda açıklama yazıları falan varsa editlemek için ayrı uğraşılıyor, yükleme süreleri zaten ülkemiz internetinde gayet yavaş... Ama bu çabalar sayesinde forumumuz zenginleşiyor, hemen her ünite ile ilgili detaylı ayar konuları var.

Ünite ile ilgili kullanıcısı olacak arkadaşların %90-95 i ilk aşamada rescue performansını merak ediyor. Upright, invert, tictoc sırasında, funnel sırasında, piroflip sırasında, ünitenin kafasını yeterince bulandırdıktan sonra rescue denemelerinde istikrarlı sonuç veriyorsa, olay bitmiştir :)

Uçuş ve rescue deneme videolarını da sabırsızlıkla bekliyoruz %p

Arda eline sağlık. :bravo:

Rasim'in söylediklerine bende aynen katılıyorum, ciddi bir emek var bu güzel konunun altında. %p

Üstelik bu ünite ile Türkiye'de skidlerini yerden kesen ilk heli muhtemelen seninki. :coolxf: Paylaşımın için teşekkürler. :RCKolik:

Gelişmeleri merakla takip ediyoruz. :yuppi:

Öncelikle emeğine sağlık Arda %p Rasim'in de dediği gibi bu tür paylaşımlar gerçekten extra çok vakit alan şeyler. Ama bir kere yapıyoruz sonra konu kendisi yıllarca faydalı olmaya devam ediyor :D

Ünite ara yüzü doğal olarak Brain çok benziyor ki bence bu bir avantaj. Zira çoğumuzun illa ki Brain / Ikon ile tanışmışlığımız vardır :)

Ayar konusunda temel olarak önemli noktaları güzel anlatmışsın. Şimdi geriye kaldı test ve uçuş videoları %p Merakla takipteyiz :RCKolik: