F-22 RAPTOR V2

• Konbuyu başlatan CAGDAS
  • Başlangıç tarihi
  • 8,754
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
F-22 RAPTOR V2

Eline sağlık V2 si güzelmiş bende V1 var oda iyi uçuyor ama görüntüsü tatmin etmiyor. Ayrıca sanırım hala Aileron koymamışlar kanatlara V2 de acaba 3 çıktımı ki Aileronla bu uçak süper olur bence. Elevatorlar yetiyor gerçi ama Alileronun yerini tutmuyor... Herkesin eline sağlık.

F-22 RAPTOR V2

onur ilgar' Alıntı:
Eline sağlık V2 si güzelmiş bende V1 var oda iyi uçuyor ama görüntüsü tatmin etmiyor. Ayrıca sanırım hala Aileron koymamışlar kanatlara V2 de acaba 3 çıktımı ki Aileronla bu uçak süper olur bence. Elevatorlar yetiyor gerçi ama Alileronun yerini tutmuyor... Herkesin eline sağlık.

aileronlar opsiyonel yapılmış. ilk yaptığım uçakta yapmadım. dediğin gibi yükseliş aileronların yerini tutmadı. 2. yaptığım F 22 de aileron yaptım. güzel oldu. çok başarı bir uçak uzun süre kullandım. hatta wing camera ile uçuşlarım da var. V3 çıktı. rcpower isimli siteyi incelersen burda bulabilirsin. ama planlar ücretli :( bilgine.

F 22 wing camera ile uçuş

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

F-22 RAPTOR V2

V3 ü inceledim iyimiş baya sanırım 6 servo baglı yada Aileronlarla Elevatrları aynı servoya bağlamışlar. fakat güzel süzülüyo ve çok agresif. birazda onların kullandıkları motorla alakalı oldğnu düşünüyorum yada pervaneyle. benimki o kdr pro değil hatta çok bozuluyo diye Deal Extream adlı çin sitesinde ucuz ucuz tek parça sipariş ediyorum kargosu ücretsiz. Hobbyking en 20 liralık motor alıyosun kargo daha pahalı geliyo :S. paylaşım için sağol bu arada tekrar bende V1 deki kötü görünen kokpiti modifiye edeyim bari :D

F-22 RAPTOR V2

Çağdaş Bey bu modelle ve fotolarla ilgili kafamı karıştıran bişeyler var. ilk 3 fotodaki plan ve kokpitin şekli V1 e ayit diyr tahmin ediyorum . kokpit tek parça , pervane boşluguna kadar uzanan bir kuyruğu var ve tek boyutlu. fakat 4. resimden sonra 3 boyuta donüyor kokpit ve motor boşluğuna giden parça kayboluyor. bu kokpitte V2 veya V3 e ayit. ben tam anlayamadım açıkcası. Bir mahsuru yoksa olayı açıklayabilirmisnz. Bendeki V1 e modifiye yapmayı düşünüyorum da ilk 3 resimdeki parçalar aynen V1 planında yer alıyor. Sonradan depişen birşeyler mi var acaba?

F-22 RAPTOR V2

dostum 3. resim uçağın alt kısmı. 3'ten sonrası uçağın üst kısmının fotoğrafları. sanırım öğrenmek isteğin buydu. yanlış anlamadıysam eğer. bir de uçak V2'dir. v1 veya v3'ten esinlenme yok. kolay gelsin.

F-22 RAPTOR V2

merhaba uçağın uçuş videosunu defalarca izledim diyebilirim çok güzel uçuyor bende elimde malzeme var yeni uçak yapmak için arıyordum ve bunu yapmaya karar verdim. ancak kısa bir şey soracağım cevaplarsan sevnirim çağdaş :) ( çağdaş diyebilirim dimi? )
1. bendeki motor 1400 rpm yeterlimidir?
2. kanat açıklığı ve boyu kaç cm ? ben biraz daha küçük yapmak istiyorum kaç cm önerirsiniz, kanat açıklığını be boyunu?
3. sizde şablonu varsa paylaşabilirmisiniz?
4. ağırlık merkezini nasıl belirlediniz nerede olması gerektiğini anlatabilirmisiniz.

tekrar iyi uçuşlar dilerim cevabınızı bekliyorum :)

Ynt: F-22 RAPTOR V2

maydin67' Alıntı:
Bir F22 video 'suda benden olsun. :)

merhabalar sizinki birazcık daha küçük videodan anlayabildiğim kadarıyla teknik bir şeylerini de paylaşabilir misiniz.
boyu ve kanat açıklığı kaç cm?
motoru kaç rpm?
ağırlık merkezi nerede nasıl koydunuz?
vb. teknik olarak bilmemiz gereklerini :)

çok güzel olmuş iyi uçuşlar

F-22 RAPTOR V2

Çağdaş ne yazık ki artık forum üyesi değil :'( Merak ettiğin sorularına cevap bulamayacaksın :saygilar:

F-22 RAPTOR V2

Necdet Aygören' Alıntı:
Çağdaş ne yazık ki artık forum üyesi değil :'( Merak ettiğin sorularına cevap bulamayacaksın :saygilar:

peki sizin bu konuda bir bilginiz var mı?
yada yardım edebilecek başka biri?

F-22 RAPTOR V2

Konu sahibi artık forum üyesi olmadığı için, konu ile ilgili sorulara ne yazık ki cevap verememektedir.

Bu nedenle Konu KILITLENMIŞTIR.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...