F450 İNİŞ SORUNU

alıshya

Yeni Uye
SUNNYSKY 980 KV MOTOR,
HK 20A ESC
KK 2,1,5 KONTROL KARTI
3S 5000 MAH PIL
F450 FRAME
10*4,5 PERVANE

BU SİSTEM İLE YAKLAŞIK 1 AY ONCE UÇUŞA BAŞLADIM. BULUNDUGUM ŞEHİRDE BU HOBİ OLMADIGI İÇİN MEHMET HOCAM ve DİGER ARKADAŞLAR YARDIMCIM OLDU ŞU AN GUZEL MESAFE KAT ETTİM AMA İKİ SORUNUM VAR
1 :blank: CİHAZDA KALKIŞDA HİÇ SORUNU OLMUYOR HAVADA DA GAYET GUZEL AMA İNİŞE GEÇİNCE ANIDEN İRTİFA KAYP EDIYOR. VE GAZ VERMEZSEM YERE ÇAKILACAK OLUYOR O YUZDEN İNİŞİM COK SERT VE ZOR OLUYOR
2 :blank: İKİNCİ OLARAK DA CİHAZ HAVAYA KALKTIKTAN 30-50 SANIYE SONRA KENDI ETRAFINDA YAVAŞ YAVAŞ SOLA DONMEYE BAŞLIYOR HAVADA SABİT DE BIRAKSAM -Kİ ÇOK GUZEL SABIT KALIYOR MOBESE KAMERASI GİBİ ETRAFI TARIYOR. :D

NOT : ESC KALIBRASYONU YAPILDI
* SELF LEVEL MODE ''ON'' OLARAK UÇUYORUM
* SELF LEVEL KISMI 50-20 OLARAK AYARLI
* KUMANDA RADIOLİNK AT10

ŞİMDİDEN TEŞEKKUR EDERİM. :saygilar:

F450 İNİŞ SORUNU

bu konu hakkında en ufak bilgisi olan abim yahut tavsıyesi olan yok mu 2 haftada 4 set pervane parçaladım :rolleyes:

F450 İNİŞ SORUNU

Kontrol kartı için bir şey diyemeyeceğim ama, gaz kanalının EPA (radyoya göre TA da olabilir) her iki tarafa da 100 olmalı. Bir de gaz trimini hiç denedin mi?

F450 İNİŞ SORUNU

dediğiniz gibi gaz trim ayarından baktım ama olumsuz sonuç :
acaba ağırlık fazlamı ? ortalama agırlık ne olmalı sızce _? gımbal ile beraber

F450 İNİŞ SORUNU

Hocam inişte çok hızlı ınme kontrol kartı hariç aynı sistemi kullanıyorum bendede oluyor Simonk escler varken çok sorun olmuyordu ama xrotorlarda çok sert iniyor ben bu inişi yavaşlatmak için 30-40metreden sonra stick hareketini uzun zamana yayarak çok hassas ve yavaş iniyorum esc programlarken yapılan bazı ayarlar vardı hatırlayamadım ama sorunun çözümü olabilir. Sağa çekme olayı bendede oluyor bunun nedeni tahminen;
1 rüzgardan kaynaklı
2 kontrol kartı sensör kalibrasyonu
3 pal balansı daki ayarsızlık

Havalar düzeldiğinde bu ayarları yaparak sorunları anlarsam tüm forumdaşalara cevap niteliğinde yazacağım inşallah.

Sent from my iPad using Tapatalk

F450 İNİŞ SORUNU

Bence bu kkdan biraz uzak durmak lazım. Evin en icra köşesine attım ben. Apm çoğu sorunumu kendiliğinden çözdü.

F450 İNİŞ SORUNU

kesınlıkle kk dan uzak durulması gerekli !!!
dönme olayı halloldu diyelim trimi sonuna kadar verdim saglıkla bi çözüm deil ama en azından simdilik çözdü iniş problemi halen var :/ :RCKolik:

F450 İNİŞ SORUNU

hakan daşpınar' Alıntı:
Hocam inişte çok hızlı ınme kontrol kartı hariç aynı sistemi kullanıyorum bendede oluyor Simonk escler varken çok sorun olmuyordu ama xrotorlarda çok sert iniyor ben bu inişi yavaşlatmak için 30-40metreden sonra stick hareketini uzun zamana yayarak çok hassas ve yavaş iniyorum esc programlarken yapılan bazı ayarlar vardı hatırlayamadım ama sorunun çözümü olabilir. Sağa çekme olayı bendede oluyor bunun nedeni tahminen;
1 rüzgardan kaynaklı
2 kontrol kartı sensör kalibrasyonu
3 pal balansı daki ayarsızlık

Havalar düzeldiğinde bu ayarları yaparak sorunları anlarsam tüm forumdaşalara cevap niteliğinde yazacağım inşallah.

Sent from my iPad using Tapatalk
Hakan , senin sorunun doğrudan xrotorlar ile alaklı olmayabilir. Öncelikle multiwii konfigürasyonundaki min throttle ve min command değerlerini biraz kurcalamanı öneririm. Daha sonra bu değerlere uygun olarak tekrar ESC kalibrasyonu yapman faydalı olabilir.

Bu arada KK'dan niye uzak durulması gerektiğini çok anlayamadım. Şu konuda anlatılan temel kontrolleri yaptıktan sonra, gayet de güzel uçuyor.

450 sınıfı gövdelerde, nerede iste tak çalıştır olarak hem KK2.1'i hem de KK2.1.5'i bana hiç bir sorun çıkarmadan defalarca kullandım.

F450 İNİŞ SORUNU

Abi iyi hoş demissinde aklıma geldi çoğu kaynakta max thortle 105 108 olacak diyor ama ben 8 den yukarı yapınca cihaz ditttt diye ses gelior hiç de kalmıyor benim max thortle hep 8 de bu sorun mudur evet ise neyi yanlış yapiorum