F450 Multikoperimi Topladım Ne Yapmalım?

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Kafama takılan bir şey var. Multicopteri sağa yatırdığım zaman ekranda yeşil yer sola yatıyor. Acaba kalibrasyonu yanlış mı yaptım?
Kalibrasyon ayarlarını videodaki gibi bire bir yaptım. Denerken multicopter benimle aynı yöne bakıyor.

Ercan ÇINAR' Alıntı:
Pil failsafe ayarı kaçta?

Lenovo K53a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bak şimdi Ercan abi ;
İlk önce 11,1 yaptım.Hala uyarı verince 10,5 yaptım hala uyarı verdi.Okunan 12,3 volt. Akım" 0 mah " göteriyor. Sadece Voltaj yaptım, sonuç alamadım.

İlker AKAY' Alıntı:

Kafama takılan bir şey var. Multicopteri sağa yatırdığım zaman ekranda yeşil yer sola yatıyor. Acaba kalibrasyonu yanlış mı yaptım?
Kalibrasyon ayarlarını videodaki gibi bire bir yaptım. Denerken multicopter benimle aynı yöne bakıyor.

Hocam bu normal .

F450 Multikoperimi Topladım. Test Uçuşu Yaptım.

Bütün ayarlar bitti, bir test uçuşu yapayım dedim.
20:15 gibi kaptım multicopteri son kontrolleri gözden geçirip çıktım meydana.
Pili taktıp Arm ettikten sonra kalp atışlarım hızlandı. :thumbup: Çok heyecanlandım.
Uzun uğraşlar sonucu ilk defa uçuracaktım. Yavaş yavaş gazı arttırırken havalandı.
Kalbim duracaktı az kalsın. 1-1,5 metre havalandıktan sonra yavaşça indirdim yere.
Süper bir duyguydu. Birazda gezebilseydim keşke acemilik işte. Hemen olmuyor.
Bir kaç deneme daha yaptım. başarı ile havalandırıp yere indirdim.
Sonradan fark ettim ki pil tam sabit durmuyor. Sallanma yapıyor. Bir şekilde nasıl sabitlerim.
Pil bağlama çırtları ile bağladım. Birde ileri gitmek için komut verdiğimde geri takla attı. Yere yakındım.
Bir sorun olmadı çok şükür. Havada değilken yere nasıl sabitleyip yön kontrollerini yapabilirim.
yönlerde sıkıntı var galiba. Çok şükür kırım yaşamadan denememi yapıp döndüm.
Hala gözden geçirecek noktalar var. Heyecandan video da çekemedim.

F450 Multikoperimi Topladım. Test Uçuşu Yaptım.

İlker AKAY' Alıntı:
Bütün ayarlar bitti, bir test uçuşu yapayım dedim.
20:15 gibi kaptım multicopteri son kontrolleri gözden geçirip çıktım meydana.
Pili taktıp Arm ettikten sonra kalp atışlarım hızlandı. :thumbup: Çok heyecanlandım.
Uzun uğraşlar sonucu ilk defa uçuracaktım. Yavaş yavaş gazı arttırırken havalandı.
Kalbim duracaktı az kalsın. 1-1,5 metre havalandıktan sonra yavaşça indirdim yere.
Süper bir duyguydu. Birazda gezebilseydim keşke acemilik işte. Hemen olmuyor.
Bir kaç deneme daha yaptım. başarı ile havalandırıp yere indirdim.
Sonradan fark ettim ki pil tam sabit durmuyor. Sallanma yapıyor. Bir şekilde nasıl sabitlerim.
Pil bağlama çırtları ile bağladım. Birde ileri gitmek için komut verdiğimde geri takla attı. Yere yakındım.
Bir sorun olmadı çok şükür. Havada değilken yere nasıl sabitleyip yön kontrollerini yapabilirim.
yönlerde sıkıntı var galiba. Çok şükür kırım yaşamadan denememi yapıp döndüm.
Hala gözden geçirecek noktalar var. Heyecandan video da çekemedim.

İnternette araştırma yaparken bir video görmüştüm.Orada Frame'in motor altındaki ayaklık deliklerine dört tarafına ip bağlayıp,ipi de düz bir yere sabitleyip quadcopteri kaldırıyor(20cm) ve sağ sticki kontrol ediyordu.Bir dene istersen.Müsait olduğum zaman bende o şekilde deneyeceğim.

Şurada bir video var:

https://youtu.be/1PugnRECTZQ

İşyerinde tasarlayıp montajladuğım pil tutucu.
Alüminyum parçadan yapıldı. Pil hiç oynama yapmıyor.

İlker AKAY' Alıntı:
İşyerinde tasarlayıp montajladuğım pil tutucu.
Alüminyum parçadan yapıldı. Pil hiç oynama yapmıyor.

Güzel görünüyor fakat uçan şeylerde bence 1gr ağırlık bile hesaba katılmalı :( apm kartın plastiğini söküp öyle uçmuşluğum var ;D