Farklı kanala sahip kumanda ve alıcı bindleme

Alper Kayakıran

Yeni Uye
İlgi Alanı
Hepsi
FlySky FS-İ6 10 kanal 2.40-2.48 GHZ kumandaya;
Flysky FS-R9B 8 kanal 2.40-2.48 GHZ alıcı bind edilebilir mi? Bind işlemi için aynı kanal sayısına sahip alıcı kullanmak mı gerekli? ilk aşamada 4 kanalını kullanacağım için bind edebilmem kanal sayısı henüz önemli değil. Uyguna bulmuşken almayı planlıyorum o yüzden deneyemiyorum da. İnternette türkçe ve ingilizce araştırdım fakat sonuç bulamadım. Sizler tecrübelisiniz yardımcı olursanız sevinirim. :)

Bind işleminde alıcının kanal sayısı önemli değildir, önemli olan alıcı ve kumandanın aynı protokolü kullanmasıdır. Bu alıcı ve kumandayı beraber kullanabilirsiniz. NOT : Alıcı halihazırda elinizde değilse bu alıcı yerine FS-ia6b öneririm. Başlangıç seviyesi uçaklarda maksimum 5-6 kanal yeterli oluyor.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Bind işleminde alıcının kanal sayısı önemli değildir, önemli olan alıcı ve kumandanın aynı protokolü kullanmasıdır. Bu alıcı ve kumandayı beraber kullanabilirsiniz. NOT : Alıcı halihazırda elinizde değilse bu alıcı yerine FS-ia6b öneririm. Başlangıç seviyesi uçaklarda maksimum 5-6 kanal yeterli oluyor.
Cevabınız için teşekkür ederim, bu yazdığınız cümleyi koskoca internette bulamadım ;D

alıcıyı 2. el olarak alacağım için uyguna buldum. Satıcı "bu flyskyın eski alıcısı olduğundan bind edilemez" dedi ama kafama yatmadı. teknik özelliklerine bakıyorum birbirini de tutuyor. alsam bind olur mu olmazmı arada kaldım. galiba alıp denemem gerekecek.

• Beğen
Tepkiler: Deniz Tanrıverdi
kaynakta elinizdeki kumandanın AFHDS ve AFHDS 2A protokolüne sahip alıcılara bind edilebileceği yazıyor. FS-R9B AFHDS protokolüne sahip olduğu için eşleştirme yapabileceğinizi umuyorum.

kaynakta elinizdeki kumandanın AFHDS ve AFHDS 2A protokolüne sahip alıcılara bind edilebileceği yazıyor. FS-R9B AFHDS protokolüne sahip olduğu için eşleştirme yapabileceğinizi umuyorum.
Çok teşekkür ederim. Bana da bind olacak gibi geliyor, hadi hayırlısı.