Fast-Lad'dan Alışveriş sırasında DHL kargo istemediğinizi belirtin !!

DHL istemediğimizi belirttik. Ups ile tamemen sorunsuz 48 saat içinde ulaştı kargomuz. ( Gaui x7 ) :thumbup:

İki gün süren kıymetli araştırma süreci sonrası 12.5$'lık paketin gümrüksüz olduğuna kanaat getirdiler ;D Bu meşakkatli çalışma karşılıksız kalmamalı. Kendilerini Nobel komitesine önermeyi düşünüyorum :(p :(p

Az once fl den ilk siparisimi gectim ama oncesinde sizin yorumlarınızı okuyarak comment de DHL in ne kadar gaddar,sinsi,kurnaz oldugunu belirttim :)

Ama kargo seceneginde sadece dhl olan ucretli ve sanırım belirli agırlıga kadar olan ucretsiz kargo secenekleri mevcut ... Urunlerin boyutuda genis oldugundan ucretli dhl secenegi bir hayli kabarık zaten..

Simdi ben dhl secenegini mi secip " no dhl, long live ups ! " diyecektim yoksa ucretsiz secenege mi ? :)

Risk alarak ucretsizi sectim , kayıtlı posta mı ? direkt dhl mi ? cok stressim su anda :)

Mustafa bey fastlad'ın ücretsiz kargo seçeneği yok. Siz büyük ihtimal hold seçeneğini seçtiniz. Ben diyene kadar tut seçeneği. Eğer comment kısmına da ups istediğiniz yazdıysanız size yarın bir email gelecek ve ups için günahınız şu kadar diyecekler :) Onu ödedikten sonra da ups ile gelecek. Ancak tutarla ilgili de birşeyler yazmanız lazım, o kısmı zaten biliyorsunuzdur.

Emre Kaman' Alıntı:
Mustafa bey fastlad'ın ücretsiz kargo seçeneği yok. Siz büyük ihtimal hold seçeneğini seçtiniz. Ben diyene kadar tut seçeneği. Eğer comment kısmına da ups istediğiniz yazdıysanız size yarın bir email gelecek ve ups için günahınız şu kadar diyecekler :) Onu ödedikten sonra da ups ile gelecek. Ancak tutarla ilgili de birşeyler yazmanız lazım, o kısmı zaten biliyorsunuzdur.

Tesekkur ederim, rahatladım :)

Makul bir fiyat belirttim :) Dhl ile cok kotu anılarınız olmus malesef :( Yurtdisindaki es dost akrabaya dhl ile kargo gönderirim ama hic hasarlı yada sacma gumruk islemine alınmış kargom olmadı .. Sanırım dhl Turkiye'de problemli .. Bu kadar eleştiriyi , şikayete dikkate almayıp halen devam etmeli ayrı bir sorun tabi .

DHL 20 dolar dedi 6 servoya UPS 23 [emoji4] Az çok kafa kafaya geliyor. O değilde bir kumanda parasına servo almak ne kadar acı bir durummuş. [emoji3]

Sent from my iPhone using Tapatalk

Doğuş' Alıntı:
DHL 20 dolar dedi 6 servoya UPS 23 [emoji4] Az çok kafa kafaya geliyor. O değilde bir kumanda parasına servo almak ne kadar acı bir durummuş. [emoji3]

Doğuş olay kargo parası değil dhl ne getirirsek getirelim direk gümrüğe sokuyor başını ağrıtıyor.

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Celalettin Yazkan' Alıntı:
Doğuş olay kargo parası değil dhl ne getirirsek getirelim direk gümrüğe sokuyor başını ağrıtıyor.

Abi zaten bende ücret üzerinde durmadım DHL'nin tercih edilmesi içinde pek bir avantajı olmadığını beyan etmeye çalıştım.

Doğuş' Alıntı:
Abi zaten bende ücret üzerinde durmadım DHL'nin tercih edilmesi içinde pek bir avantajı olmadığını beyan etmeye çalıştım.
Ücretsiz dahi getirse DHL e bulaşmam o derece yani.

Arkadaşlar herkese merhaba... Paypal'in ülkemizden çekilmesinden sonra ben Fastlad'den bir alışveriş yaptım... Ödemeyi de sanalkartla yaptıktan sonra DHL kargo istemediğimi mümkünse UPS istiyorum dedim.. Maille UPS ile gönderdik dediler.. Sorunsuz bir şekilde halloldu.. Paypal'sız ve DHL'siz bu alışverişi sizinle paylaşmak istedim... Düşünenlere yol göstermesi açısından... Selamlar...

Fatih Başaran' Alıntı:
Arkadaşlar herkese merhaba... Paypal'in ülkemizden çekilmesinden sonra ben Fastlad'den bir alışveriş yaptım... Ödemeyi de sanalkartla yaptıktan sonra DHL kargo istemediğimi mümkünse UPS istiyorum dedim.. Maille UPS ile gönderdik dediler.. Sorunsuz bir şekilde halloldu.. Paypal'sız ve DHL'siz bu alışverişi sizinle paylaşmak istedim... Düşünenlere yol göstermesi açısından... Selamlar...

Şükür fast-lad'den yana bir sıkıntımız yok mastercard ve visa koruması altında olduğu için 3d secure bile geçerli. Ama sorun şurada başlıyor. Ebay'dan ben nasıl alışveriş yapacağım paypalsın. :)

3d secure a bile gerek yok. Andy anlayışlı çocuk :thumbup:

Banggood dan bir dual charger aldim 2 pili ayni anda sarj edebilmek icin, 159 USD den 77 USD ye dusmutu %55 gibi bir indirimle,
Hizlandirilmis kargo sadece 2 USD diye cikinca alayim dedim ama DHL ye vericekleri aklima gelmemisti, ama DHL vermisler ve eyvah dedim,

Sali gunu DHL ye vermisler, dun istanbula geldi ve gumruge girdi, aradilar gumruklu urun dediler, itiraz ettim urunun bangood sayfa linkini gonderdim, kredi karti dekontunu bile istemediler, sadece sayfa linki yetti ürüne ait,
Cok anlayisli ve kibar davrandilar telefonda,urunun ne tür şarj cihazi oldugunu sordular, attigim mailinde 5-10 dakika sonrasinda tekrar muayeneye soktular,
Bugun mail atmislar talebiniz uygun goruldu gumruksuz cikti teslim edilecek bugun adresinize diye,

Sizin yogun itiraz ve sikayet gecmisiniz sanirim biraz etkili olmus, ki Emre sagolsun bu isi merkeze kadar goturmustu,

Evrim SUTEL' Alıntı:
Banggood dan bir dual charger aldim 2 pili ayni anda sarj edebilmek icin, 159 USD den 77 USD ye dusmutu %55 gibi bir indirimle,
Hizlandirilmis kargo sadece 2 USD diye cikinca alayim dedim ama DHL ye vericekleri aklima gelmemisti, ama DHL vermisler ve eyvah dedim,

Sali gunu DHL ye vermisler, dun istanbula geldi ve gumruge girdi, aradilar gumruklu urun dediler, itiraz ettim urunun bangood sayfa linkini gonderdim, kredi karti dekontunu bile istemediler, sadece sayfa linki yetti ürüne ait,
Cok anlayisli ve kibar davrandilar, attigim mailin 5-10 dakika icerisinde tekrar muayeneye soktular,
Bugun mail atmislar talebiniz uygun goruldu gumruksuz cikti teslim edilecek bugun adresinize diye,

Sizin yogun itiraz ve sikayet gecmisiniz sanirim biraz etkili olmus, ki Emre sagolsun bu isi merkeze kadar goturmustu,
Zaten kanunen gümrüğe girmeyen bir ürünü gümrüğe sokmadıkları için bile neredeyse teşekkür edeceğiz. 77 dolarlık ürünü neden gümrük incelemesine sokuyorlar acaba. :mad:

Sen zaten ürünün bedelini kanıtlamışsın, daha fazla ne yapabilirlerdi ki. ??? Ama DHL bu tabi, kutu açma parası alabilirdi en kötü. :eek:f: ;D

Vallahi resmen zaten girmemesi gereken urun icin tesekkur edecegiz,
Ne kadarda dogru dedin,

Galiba banggood herzamanki gibi gitti 3-5 usd bir fiyat yazdi onlarda inanmadi diye dusunuyorum, su iyi niyetim beni kasıyor bazan...

Ben Emre ve diger arkadaslarin cabalari sayesinde bu kadar ucuz atlattigimi saniyorum yalniz...