FBL 100 - V922 Brushless Çevirme Çalışması

Zafer Bey hayırlı uğurlu olsun. Sizin içinize sinmiş ya en önemlisi o bence. :bravo: Paylaşımlar için ayrıca teşekkürler. :thumbup:

Videodan görebildiğim kadarıyla güç ve kuyruk performansı gerçekten çok iyi. %p

Benim merak ettiğim modelin genel uçuş performansı. Collective reaksiyonları biraz sert gibi görünüyor, roll ve fliplerdeki stabilite nasıl, tic-toc, funnel gibi manevraları çıkarabiliyor mu gibi gibi....

Test etme şansı buldukça bizlerle de detayları paylaşırsınız çok seviniriz. :saygilar:

Yakında birtane daha çevrim yapacağım Mehmet bey onu en ince ayrıntısına kadar paylaşacağım yardımlarınıza çok teşekkür ederm :RCKolik:

Zafer bey bende mcpx brushless çevirme çalısmasına başlıcam esc olarak banggood dan sipariş vermiş oldugum ürün var ama anakarta sikinti yaparmi bilmiyorum anakarttan iki adet mevcut o yuzden en azından deneyip sonuclarının ne olucagini burda paylaşmayı düşünüyorum ben kuyruk servosuna suan icin brushless takviyesi yapımcam suan ürünüm yolda cok yakında gelince kolları sıvayim bende brushless li bir mikro helimi filoma eklemeyi planlıyorum umarım az zararla bu isin icinden çıkarım 200 dolar verip brushless mikro almayıp kendi mikro helimizi yapmakta ayrı bir çılgınlık ama bu isin zevki burda ;)))

Sent from my iPad using Tapatalk HD

sedriq' Alıntı:
Zafer bey bende mcpx brushless çevirme çalısmasına başlıcam
.............................
200 dolar verip brushless mikro almayıp kendi mikro helimizi yapmakta ayrı bir çılgınlık ama bu isin zevki burda ;)))
Desenize guzel bir konu daha geliyor :thumbup: Aynen dediginiz gibi bazen hepimiz bir heyecan ariyoruz ;) Umarim basarili bir calisma olur. Merakla takipteyim Serkan Bey %p

sedriq' Alıntı:
Zafer bey bende mcpx brushless çevirme çalısmasına başlıcam esc olarak banggood dan sipariş vermiş oldugum ürün var ama anakarta sikinti yaparmi bilmiyorum anakarttan iki adet mevcut o yuzden en azından deneyip sonuclarının ne olucagini burda paylaşmayı düşünüyorum ben kuyruk servosuna suan icin brushless takviyesi yapımcam suan ürünüm yolda cok yakında gelince kolları sıvayim bende brushless li bir mikro helimi filoma eklemeyi planlıyorum umarım az zararla bu isin icinden çıkarım 200 dolar verip brushless mikro almayıp kendi mikro helimizi yapmakta ayrı bir çılgınlık ama bu isin zevki burda ;)))

Serkan bey almayı düşündüğünüz malzemelerin linkini atrsanız daha iyi yardımcı olabilirim.

Mcpxde kullanıcağım esc sizce anakartta zarar verirmi?
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

sedriq' Alıntı:
Mcpxde kullanıcağım esc sizce anakartta zarar verirmi?
Uygun şekilde yaparsanı bir sorun olmaz gibi ;)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Motor gelmedi bangooddan gelsin hemen takıp denicem ;)

motor kaçlık olacak acaba Eğer 14000kv olaacak ise korkarım yanma riski var çünkü ben denedim bir kaç uçuştan sonra malesef yandı:(

Ayrıca bir sorum daha olacak kalkışta normalden çok daha hızlı bir kalkış yaptığımda kuruk sağa doğru kaçırmaya başladı başta böyle bir sorun yoktu yada daha yumuşak kullandığım için başta farketmemiş olabilirim ama ilk kontrol ettiğim şey genelde kuyruğun sağa doğru kaçması idi. Sanki ana motor çok fazla akım çektiğinden kuyruk esc si yeteri kadar beslenemiyormuş gibi geldi bana. Çözüm olarak kuyruk esc sine direnç gibi bir şey takılabilir mi acaba?

zaferr' Alıntı:
Ayrıca bir sorum daha olacak kalkışta normalden çok daha hızlı bir kalkış yaptığımda kuruk sağa doğru kaçırmaya başladı başta böyle bir sorun yoktu yada daha yumuşak kullandığım için başta farketmemiş olabilirim ama ilk kontrol ettiğim şey genelde kuyruğun sağa doğru kaçması idi. Sanki ana motor çok fazla akım çektiğinden kuyruk esc si yeteri kadar beslenemiyormuş gibi geldi bana. Çözüm olarak kuyruk esc sine direnç gibi bir şey takılabilir mi acaba?
Bence olmaz Zafer Bey. Kaldı ki dediğiniz şey çok normal. Yani çok ani collective (gaz) değişimlerinde kuyruk 45 derece kadar hafif kaçması bence problem değil.

Örneğin mCPx BL'de hem ana motor hem de kuyruk motoru fırçasız ve pil 2S. Onda bile bu kaçma yaşanıyorsa, V922 çevriminde böyle bir sorun olması gayet normal. Ama inanın bu uçuş sırasında SOFT 3D değil hiç de rahatsızlık vermiyor.

Netice bunlar micro, canları ne ki :laugh: Bu kadarını beklemek , bence ufaklıklara haksızlık olur :lol:

Anladım mehmet bey ben biraz fazla zorlamışım anlaşılan çok teşekkür ederim yakında yeni videolar çekip değerlendirmenize sunacağım. Ama işin kötüsü benim henüz 3d yapacak plotajım yok malesef :( heliyi modifiye etmekten uçmaya fısat bulamadımm :( artık yavaş yavaş geliştirmeye çalışacağım

1200kv olarak sipariş verdim ama hala gelmedi 1400 şe arasında 2 dolar vardı esc ye çok yük binip fazla amper çekeceğini düşündüğüm için 1200 lük bir motor tercihinde bulundum ama gelemedi bir türlü ;)

O zaman olur gibi ayrıca ana kartlar bazen yanlış programla gönderiliyor eğer buna benzer bir sorun olursa paylaşırsanız sevinirimn

Benim mrk ettim servoyu programlamam gerekirmi acaba siz servoyu programladınızmı herhangi bir değer değişikliğine ihtiyaç duyulurmu ? Bütün bu soruların cvb sanırım motor gelince açıklığa kavuşacak ;)