Flitetest FT-22 Raptor 70*100cm Lazer Kesim Planı

Selçuk Erdoğmuş

Tecrübeli Uye
Web sitesi
www.lazersanatevi.com
İlgi Alanı
Uçak
Merhaba :RCKolik:.

Filitetest'in severek uçurduğum F-22 modelini 70*100cm 1 adet fotobloğa sığacak şekilde ayarlayıp, üzerinde de montajı kolaylaştıracak birkaç düzenleme yaptım. Kırtasiyeden bire bir ölçüler de çıktı alarak kolayca fotoblok üzerine uygulayıp maket bıçağı ile kesebileceğiniz gibi, lazer kesime de uygun halde. Sanırım maliyeti en düşük uçaklardan biri de Ft-22 :hoppa:Umarım faydalı olur. Keyifli forumlar ve Kırımsız uçuşlar.:):saygilar:

Orjinal Plan Linki;

Pdf ve DXF dosyası:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhabalar. ben yapıma başlayacaktım ancak link te DXF formatında değilde CDR formatında paylaşılmış. ve nasıl açıcağımı nasıl DXF yapacağımı bulamıyorum. Lütfen yardımmm:cry:?

Merhabalar. ben yapıma başlayacaktım ancak link te DXF formatında değilde CDR formatında paylaşılmış. ve nasıl açıcağımı nasıl DXF yapacağımı bulamıyorum. Lütfen yardımmm:cry:?

Merhaba.
Aşağıda ki linkten indirebilirsiniz.

Çok Teşekkür Ederim Selçuk Bey. Sağolun.

Bu planı lazer kesimde kestirmenizi çok önermiyorum. Lazer kesim, kesim hızı çok düşük olsa bile köpüğün kenarlarını çok fazla eritiyor. Bir ozalitçiden Pdf dosyasının tam boyutta çıktısını alıp fotoblok üzerinden kendiniz kolaylıkla kesebilirsiniz. Amailla ki lazer kesim yaptıracaksanız da 5mm idora fotoblok kullanmanızı tavsiye ederim.Biraz ağır olur ama 2 kat köpükle daha sert ve yoğundur. Lazer kesimden diğer fotobloklar kadar çok etkilenmez.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Deniz Tanrıverdi
3s 40c 2250 mah bataryam 2200 kv ve pervanem 6.5 6-7 dk uçuş yapabiliyorum cok kısa geliyor normal mi?
F22 modelim

Merhaba.
Aşağıda ki linkten indirebilirsiniz.
Selçuk bey ellerinize sağlık.Bu planı a4 kağıdından çıktı alacak şekilde paylaşmak mümkünmü acaba.Yada ben yapabilirmiyim.Buradaki ozalitçiler burunlarından kıl aldırmıyorlar:embarras:

Selçuk bey ellerinize sağlık.Bu planı a4 kağıdından çıktı alacak şekilde paylaşmak mümkünmü acaba.Yada ben yapabilirmiyim.Buradaki ozalitçiler burunlarından kıl aldırmıyorlar:embarras:
flitetest sitesindeki (tiled) yazan planı indirip a4 boyutunda çıktı alabilirsiniz. Parça parça çıkacaktır, kesip birleştirmeniz gerekir öncesinde:saygilar: