Fly sky fsi i6 kumandam bozukmu ?

uzm-bora

araba dan heliye geçiı çabam :)
Arkadaşlar hepinize hayırlı günler. Sorum şu 1 inci ve 2 nci kanal yani sağ joistik tam orta noktada 360 derece 2_3 milim oynadığımda servolar tam yerine gelmiyor. Yani hangi yöne yaparsam servolar o yönde kalıyor. Buda şu sorunu getiriyor mesela sağa yatırdığmda hafif sağda kalıyor sorunu nasıl çözerim bilgisi olan arkadaşım yardımcı olabilir mi [emoji20]

Gimbalin zamanla hassasiyeti azalabilir, gimbalin alt tarafında yaylı bir parça ve o na bağlı bir yay vardır, yayın tam çekip çekmediğini kontrol et,ayrıca çapraz çalışan pimlerde de boşluk oluşmuş olabilir. sadece yay ise kolay halledersin, değil ise plastikten kaynaklanan bir aşınma sonucu boşluk varsa gimbali değiştirmek gerekebilir.
Ayrıca açmışken potansiyometrelere de kontak sprey sıkmakta fayda var.
:)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Yayda bi sorun yok baktık. Diğer parça sorunlu ise nereden bulabiliri. Parçaların adını bilmiyorum bu yüzden arıyamıyorum da. Bu arada kumandanın ekranından display menüsünden joistik hareketini takip ettiğimde sorun gözükmüyor. [emoji53]

Bu parçanı aliexpresde linki varsa paylaşa bilirmisin ? Fsi i6 için

uzm-bora' Alıntı:
Yayda bi sorun yok baktık. Diğer parça sorunlu ise nereden bulabiliri. Parçaların adını bilmiyorum bu yüzden arıyamıyorum da. Bu arada kumandanın ekranından display menüsünden joistik hareketini takip ettiğimde sorun gözükmüyor. [emoji53]

Valla, şimdi senin kumandanın parçaları ayrı ayrı var mı bilmiyorum ama, Örneğin Turnigy 9XR ve Taranis için HK satıyor, ama uyar mı bilmem.

( )

(

( )

Araştırmak lazım. :rolleyes:

Yada Uğraşıp uyduracaksın:
;)

Teşekkürler bi arştırayım. Gezerken gözünüze çarparsa beni bilgilendirirseniz çok sevinirim

Şuna bir bak, ölçüleri var orada, uyuyorsa kullanılabilir muhtemelen.

Ölçü uyarsa marka önemli değilmi uyum sağlıyormu ?

Eyvallah saol [emoji1]

Bu arada, potların bağlantı noktalarını kontrol ettin mi?, zira potların arkası oynuyor da olabilir, eğer öyle ise, biraz sıcak silikon işini görecektir. ;)

Ben bu konuda ingilizim ☺ şimdi içini açtım yaykar sağlam port dediğin soketlermi

uzm-bora' Alıntı:
Ben bu konuda ingilizim ☺ şimdi içini açtım yaykar sağlam port dediğin soketlermi

Peki, bir kaç tane foto çek, foruma yükle tarif edeyim. ( İngiliz kardeş.) :lollol:

Not: PORT değil, POT = POTANSİYOMETRE

Plastik parçalar sağlam gibi yaylar da öyle

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Her iki yön metalleri tam oturuyor altındaki plastikte aşınma yok yaylar mekanizmayı tam yerine oturtuyor