Fly sky fsi i6 kumandam bozukmu ?

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Kontrolleri yaparsın. ;)

Evet ilk resim sağdakinde boşluk var 4 yönede sabitliyerek denedim yinede aynı. Ama onun oynaması içindeki plastik parçayı aşındırmış olabilir mi tek o parça değişir mi

Sağdakindeki boşluk sadece o pozisyonu etkiler diye düşünüyorum çünkü ilk resim üsteki potansiyo metre :) sağlam ağbi. İkinci resimdeki plastik başlarda boşluk var ama nekadara kadar sorun çıkartır yada çıkartmaz bilmiyorum :(

uzm-bora' Alıntı:
Sağdakindeki boşluk sadece o pozisyonu etkiler diye düşünüyorum çünkü ilk resim üsteki potansiyo metre :) sağlam ağbi. İkinci resimdeki plastik başlarda boşluk var ama nekadara kadar sorun çıkartır yada çıkartmaz bilmiyorum :(

Dikey hareket mi yoksa yatay hareket mi sıkıntılı yada her iki harekette de sıkıntı var mı?, takılıyor dediğin hangisi?

Her ikiside sorunlu. Orta nokta 360 derece 2_3 milimlik hareket sahası sorunlu. 2_3 milim ittiğinde servo hareket ediyor bırakınca geri gelmiyor ancak 2_3 milim ters tarafa hareket edince geliyor. Ben bunu zagide kullanıyorum joistiği aşşağı çekip bıraktığımda zagi hafif yokarı harekette kaliyor. İttiğimde hafif aşşağı harekette sağa ve sola harekette de o yönde hafif yatık kalıyor.

Bişey takılmıyor yanlış yazmış olabilirim abi

uzm-bora' Alıntı:
Her ikiside sorunlu. Orta nokta 360 derece 2_3 milimlik hareket sahası sorunlu. 2_3 milim ittiğinde servo hareket ediyor bırakınca geri gelmiyor ancak 2_3 milim ters tarafa hareket edince geliyor. Ben bunu zagide kullanıyorum joistiği aşşağı çekip bıraktığımda zagi hafif yokarı harekette kaliyor. İttiğimde hafif aşşağı harekette sağa ve sola harekette de o yönde hafif yatık kalıyor.

uzm-bora' Alıntı:
Bişey takılmıyor yanlış yazmış olabilirim abi

Anlattığın durum tamamen yaylı mekanizma ile alakalı, düşme durumu falan oldu mu hiç, yayların tanisyonu yetmiyor gibi görünüyor. :(

Abi 1 ile gösterdiğim parça tek bir yere bağlanıyor 2 ile gösterdiğime bu arızalı olabilirmi. Senin attığın linkteki iki ayrı çıkışlı hani öyle olsaydı arızayı anlıya bilirdim sonuçta biri arızalı olur buda hangi kanalsa sadece o sıkıntılı olurdu diye düşünüyorum

Ekli dosyalar

• uploadfromtaptalk1456152861699.jpg
    uploadfromtaptalk1456152861699.jpg
    80.3 KB · Görülme: 9

Yok düşmedi şu an işteyim gidince sıkılaştırayım. Yayların yanındaki vidalarla oluyor galbaha. Bu konuda bilgili bi abim yaylar düzgün görünüyor dedi o açmıştı dün. Ama yinede sıkılaştırayım bi

Aynı sistem midir bilmiyorum ama gimbal mekanizmasında sorun olabilir. Turnigy 9x kumanda için internette bir video vardı biraz teferruatlı ve tehlikeliydi bulabilirsem mesaja eklerim. Bende APM Autotune yapmaya çalışırken böyle bir problemle karşılaşmıştım bir türlü o moda girmiyordu kumandanın eeprom'unu silip tekrar er9x yüklemiştim, kalibrasyon yaptıktan sonra sorun ortadan kalkmıştı. Herşeyden önce mümkünse yazılımı sıfırlayın ve kalibrasyonu tekrar yapın. Uyarmı emin değilim ama gerekirse bende 1 tane 9x gimbali var size gönderrim birde onla denersiniz :saygilar:

Edit:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ozgur Korkmaz' Alıntı:
Aynı sistem midir bilmiyorum ama gimbal mekanizmasında sorun olabilir. Turnigy 9x kumanda için internette bir video vardı biraz teferruatlı ve tehlikeliydi bulabilirsem mesaja eklerim. Bende APM Autotune yapmaya çalışırken böyle bir problemle karşılaşmıştım bir türlü o moda girmiyordu kumandanın eeprom'unu silip tekrar er9x yüklemiştim, kalibrasyon yaptıktan sonra sorun ortadan kalkmıştı. Herşeyden önce mümkünse yazılımı sıfırlayın ve kalibrasyonu tekrar yapın. Uyarmı emin değilim ama gerekirse bende 1 tane 9x gimbali var size gönderrim birde onla denersiniz :saygilar:

Edit:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
İlgine teşekkürler bi bakayım yapamazsam haberleşiriz

Kablolara takılma, mesele kablolarda ve ya potlarda değil, yazılım yada kalibrasyon şu aşamada işine yaramaz, sıkıntı potların tam orta noktasını sabitleyen, yaylı mekanizmanın görevini tam yapamamasından kaynaklanıyor. :)

Levent Uygun' Alıntı:
Kablolara takılma, mesele kablolarda ve ya potlarda değil, yazılım yada kalibrasyon şu aşamada işine yaramaz, sıkıntı potların tam orta noktasını sabitleyen, yaylı mekanizmanın görevini tam yapamamasından kaynaklanıyor. :)
Yani bu görünen iki yay değil mi abi. Başka yay varmı merkezde falan

Evet, anlattıklarından, anladığım bu, o 2 yaylı mekanizma problemli, başka yay yok. :)

Bi sıkalım bakalım onları. Sağdaki büyük patansiyometre arızalı değil diyorsun yağni. Peki bu iki potansiyometre nin içine giren parçalar aşınmış olabilirmi ?