Video Fokker DR1 Red Baron maiden

Deniz bey, kırımsız uçuşlar olsun! Uçuşu çok keyifli görünüyor. Hatta ilk videoda helikopter böcekleri kadraja girip görüntüyü engellemeye çalışmışlar. Galiba helicilerin bir oyunu. :lollol:

Uçuşu gerçekten çok keyifli. Yusuf hemen kulağımın dibinde; "en küçük hatanda s...çarım ağzının ortasına" diyor!
Şaka bir yana, hani normal bir uçağı stall hızına yakın bir hızda uçarken sürekli "tutmak" gerekiyor ya? Bu da sürekli öyle. Kumandaya verdiğim her komutun sürekli bir düzeltmesini yapmak zorundayım. Düz uçarken stikleri bırak, düz uçsun diye bir şey yok. O yüzden çok heyecanlı. Tam da bu yüzden çoook keyifli...

Üç kuruş fazla olsun, kırmızı olsun :D Deniz abi hayırlı olsun, kırımsız uçuşların olsun :) Model gerçekten şahane görünüyor :thumbup:

• Beğen
Tepkiler: Deniz Tanrıverdi
Deniz bey, yeniden hayırlı olsun! Kırımsız uçuşlar. Anlaşılan bunu uçururken Yusuf'tan kurtuluş yok, tek çare iyi geçinmek.

Uçuşu gerçekten çok keyifli. Yusuf hemen kulağımın dibinde; "en küçük hatanda s...çarım ağzının ortasına" diyor!
Şaka bir yana, hani normal bir uçağı stall hızına yakın bir hızda uçarken sürekli "tutmak" gerekiyor ya? Bu da sürekli öyle. Kumandaya verdiğim her komutun sürekli bir düzeltmesini yapmak zorundayım. Düz uçarken stikleri bırak, düz uçsun diye bir şey yok. O yüzden çok heyecanlı. Tam da bu yüzden çoook keyifli...

Bu modeli simülatörde uçurmak da çok keyifli ve biraz da zor gerçekten. 3 kanat uçağa farklı bir kaldırma kuvveti uyguluyor. Sizin videoya bakarak, benim kullandığım Aerofly RC8 simülasyonundaki Fokker'a epey benziyor gibi uçağın tepkileri.
Şunu merak ediyorum; acaba tepkiler ne kadar yakındır?

Yani gerçekten bir Fokker uçurmuş kadar oluyor muyum? Yoksa kendimi mi avutuyorum :lollol:
Sizin bu modelde simülasyon deneyiminiz mutlaka olmuştur...

Son düzenleme:
Bu modeli simülatörde uçurmak da çok keyifli ve biraz da zor gerçekten. 3 kanat uçağa farklı bir kaldırma kuvveti uyguluyor. Sizin videoya bakarak, benim kullandığım Aerofly RC8 simülasyonundaki Fokker'a epey benziyor gibi uçağın tepkileri.
Şunu merak ediyorum; acaba tepkiler ne kadar yakındır?

Yani gerçekten bir Fokker uçurmuş kadar oluyor muyum? Yoksa kendimi mi avutuyorum :lollol:
Sizin bu modelde simülasyon deneyiminiz mutlaka olmuştur...
Alakası bile yok! ?
Bütün sim'lerde denedim, hiçbiri gerçekçi değil bu uçak söz konusu olduğunda.
En yakını yine de Aerofly. Ayarlardan ne yaptıysam bendeki gibi uçabilmesini saglayamadım. Bütün sim'lerdeki DR1'ler zor uçan sıradan uçaklar gibi. Ama gerçeği çok farklı. Trimlerin sürekli değiştiğini hayal et...

Son düzenleme:
Alakası bile yok! ?
Bütün sim'lerde denedim, hiçbiri gerçekçi değil bu uçak söz konusu olduğunda.
En yakını yine de Aerofly. Ayarlardan ne yaptıysam bendeki gibi uçabilmesini saglayamadım. Bütün sim'lerdeki DR1'ler zor uçan sıradan uçaklar gibi. Ama gerçeği çok farklı. Trimlerin sürekli değiştiğini hayal et...
Anladım.
Ne güzel uçuruyorum diye kendimi avutuyorum. :D