[Foto]:BUDA BENİM MODELİM - Kontroplaktan Quadrocopter

omer38

Yeni Uye
İlk tecrübeyi kısa sürede olsa tricopterde yaptıktan sonra quadcoptere zorunlu geçiş yaptım ve kendimce oluşturduğum modelimi sizlere sunuyorum :)
gövde kontroplaktan kollar 1.1*1.1 çıtadadan yapıldı

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

[attachimg=1]

Ekli dosyalar

• IMG_20130724_072656.jpg
    IMG_20130724_072656.jpg
    72.2 KB · Görülme: 154
[Foto]: BUDA BENİM MODELİM

Hayırlı olsun %p bende böyle bişey yapmayı düşünüyorum.

Ömer bey elinize sağlık çıta ve kontraplaktan güzel bir iş çıkmış ortaya quadcoptere neden zorunlu geçiş yaptınız bunlar tricopterlerden daha stabilmi uçuyor acaba.

Ömer Bey elinize sağlık. %p
Uçuş videosu var mı acaba, performans nasıl? Eğer uçuşuda güzelse çok faydalı olacak bir paylaşım bence.

Berkay ARIKAN' Alıntı:
Hayırlı olsun %p bende böyle bişey yapmayı düşünüyorum.
teşekkürler...
Ragıp SARI' Alıntı:
Ömer bey elinize sağlık çıta ve kontraplaktan güzel bir iş çıkmış ortaya quadcoptere neden zorunlu geçiş yaptınız bunlar tricopterlerden daha stabilmi uçuyor acaba.
tricopter servo sorunu yaşadım kk 2.0 kullanıyorum uzun yazışmalar sonucunda da sonuç alamayınca buna geçtim bu model stabil ama pil performansı için tricopteri tercih etmiştim çok kullanamadığım için stabilitesini bilemedim...
Türker Akgün' Alıntı:
Ömer Bey elinize sağlık. %p
Uçuş videosu var mı acaba, performans nasıl? Eğer uçuşuda güzelse çok faydalı olacak bir paylaşım bence.
uçuş videosuda var onuda paylaşıcam

[Foto]:BUDA BENİM MODELİM - Kontroplaktan Quadrocopter

Elinize saglik Omer Bey oldukca guzel gözüküyor :thumbup:

Ucus videosu ile beraber asagidaki detaylari da paylaşırsanız, modeli begenip kendi quadrocopter yapmak isteyen arkadaslara da yardimci olmus olursunuz ;)

1- Govde ve bacak boyutlari
2- Kullanilan elektronik ekipmanlari (motor, esc, pil, pervane, kontrol karti..) listesi ve var ise aldiginiz yerlerin linki
3- Kontrol karti programlama detaylari (netten kendiniz takip ettigi linkler de olabilir)
4- Montaj ve ayar sirasinda dikkat edilmesi gereken kritik nokta ve tiyolar

Liste biraz uzun oldu ama dedigim gibi ben bunu yapmaya karar versem, min bu sorulara cevap bulmam gerekecek diye dusunuyorum :D

Simdiden arkadaslar adina tesekkurler :)