[Foto]: Depron Edge 540 (Yapımı Kanat 81 cm)

İlker Sönmez' Alıntı:
Biri depronmu dedi ? :yuppi:
Senin gidişatı hiç beğenmiyorum Ilker hocam :lol: Bu arada ellerine sağlık. El becerini bunda da net olarak ortaya koymuşsun :bravo: Boyalı halini de merakla bekliyoruz ;)

Çok beceri gerektiren bir iş değil kes yapıştır , zımparala. Herşey zaten hazırlanmış. Uçacakmı merak ediyorum :)

İlker abi senin jet te güzel olmuş. Kendinemi yaptın oğlanamı :)

İlker Sönmez' Alıntı:
Çok beceri gerektiren bir iş değil kes yapıştır , zımparala. Herşey zaten hazırlanmış. Uçacakmı merak ediyorum :)
Uçar canım neden uçmasın :) Bence zaten boya işini ilk uçuş sonrası yapmak daha mantıklı. Netice de bu ilk deneyim, ne olur ne olmaz :D

Bende epo olanı var , oğlana yapıyoruz diye başladık ama çok emek harcadım , bilmiyorum şimdi :lol:
En iyisi bu acemilik olsun oğlan parçalasın sonra kendime de yaparım bir tane.

Modelde thrust vectoring bile var , aşağıdaki videoda gösteriyor. Ben ortadan tek motorlu ve tek eksenli (sadece elevator) thrust vectoring kulllanacam.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

İlker Sönmez' Alıntı:
Modelde thrust vectoring bile var , aşağıdaki videoda gösteriyor. Ben ortadan tek motorlu ve tek eksenli (sadece elevator) thrust vectoring kulllanacam.
Valla sistemi çok beğendim :bravo:

İlker Sönmez' Alıntı:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Elinize sağlık İlker hocam, çok güzel olmuş. Thrust vectoring şu sıralar benim de ilgimi çekiyor, sonucunu merakla bekliyorum :) Kırımsız uçuşlar dilerim. :saygilar:

İlker abi eline sağlık çok güzel olmuş. :thumbup:

Uçak konusunu dert etme abi, arada bütün modelciler böyle zor zamanlar geçirir sende atlatacaksın inşallah. ;D

Depron modele bayıldım. İnsanın tüm işi gücü bırakıp bunlarla uğraşası geliyor.

Paylaşımın için tekrar teşekkürler.

Değerli dostlar unutmadan var mı bilemiyorum, ama sabahtan akşama 24 saat sadece bu işlerle ilgili bir tv kanalı olsa süper olurdu.

Belki de vardır. Belkide illaki olmalıdır. Ya da en iyisi bizler yapmalıyız. Daha olmadı severek takip ettiğimiz, müptelası olduğumuz siteye bir live streem deniyor galiba o modülden eklemeliyiz.

Hocam olur mu acaba, ileride belki canlı yayın, doğrudan etkinliklerden. :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:

İlker abi güzel olmuş uçak :saygilar:
Şu deprondan burda bulabilsem iyi olurdu. Kaprondan daha iyi depron. Kapron biraz hassas

Arka kısım elevator hareketlerinde biraz yamuluyordu :) Arka kısma şemsiye telinden 2 tarafa da destek yaptım. alttan tek çubuk yeterdi ama arka tekerleği sökmek istemedim :)

Ağırlık 10gr kadar arttı ama ağırlık merkezini tutturmak için ön kısma da biraz silikon sıkmam gerekecek. Pilsiz olarak yaklaşık 400 gr olacak.

Motorun çekişini ölçtüm. 9*5 pervane ile 875 gr çekeri var tam gazda.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Mehmet abi senden ricam konuyu silermisin maiden da çuvalladik :lol: :lol:

Oysaki ilk 10saniye cok iyi gitmisti hersey :lollol:

Benden kaynakli kirim oldu. Sadece govde kirildi. Silikonla yapistirip ucabilirim, pardon kirabilirim ;D

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol