[Foto-video]: el yapımı hidrolik ekskavatör

[Foto]: el yapımı hidrolik ekskavatör

Ben bu konuyu nasıl kaçırmışım. Valla elinize , emeğine sağlık. Müthiş bir işçilik ve emek var gerçekten.

Umarım ilerleyen zamanlarda helici olursunuz. :laugh:

Elinize emeğinize sağlık, Bu nasıl bir bilgi birikimi. Tek kelime ile ayakta alkışlıyorum sizi :bravo:

Elinize, emeğinize, bilginize, cebinize. ..
saglik da saglik diyorum. Baska da diyecek söz bulamıyorum %p

teşekkür ediyorum sağolun.

sizler beni helici yapmaya çalışıyorsunuz ama dikkatli olun ben sizi ekskavatörcü yapabilirim :laugh:

bir düşünün kumandanın kolunu itiyorsunuz kepçenin tırnakları toprağa batıyor geri çekiyorsunuz ve kaldırıyorsunuz kaldırırken kepçedeki toprağın ağırlığıyla ekskavatörün arkası havaya kalkmaya çalışıyor. çeviriyorsunuz ve toprağı kamyona boşaltıyorsunuz. bunları yaparken de en çok ekskavatörün gücünü kumandanın çubuklarıyla parmaklarınızda hissediyorsunuz :D hele bir de bunları kendi ürettiğiniz bir makine ile yapıyorsanız gerisini sizler düşünün artık.

mehmet bey kocaeli gebze'deyseniz görüşebiliriz ara sıra gebze'ye geliyorum bugün ve haftaya pazar da orda olacağım.

:bravo: Kesinlikle çok güzel olmuş tebrik ederim. :bravo:

ergin' Alıntı:
teşekkür ediyorum sağolun.

sizler beni helici yapmaya çalışıyorsunuz ama dikkatli olun ben sizi ekskavatörcü yapabilirim :laugh:

bir düşünün kumandanın kolunu itiyorsunuz kepçenin tırnakları toprağa batıyor geri çekiyorsunuz ve kaldırıyorsunuz kaldırırken kepçedeki toprağın ağırlığıyla ekskavatörün arkası havaya kalkmaya çalışıyor. çeviriyorsunuz ve toprağı kamyona boşaltıyorsunuz. bunları yaparken de en çok ekskavatörün gücünü kumandanın çubuklarıyla parmaklarınızda hissediyorsunuz :D hele bir de bunları kendi ürettiğiniz bir makine ile yapıyorsanız gerisini sizler düşünün artık.

mehmet bey kocaeli gebze'deyseniz görüşebiliriz ara sıra gebze'ye geliyorum bugün ve haftaya pazar da orda olacağım.
Ekskavatörcülük buysa bizi ekskavatörcü yapamazsınız. En azından beni. :)

hobide zorlama yokmuş cahit bey :)

Ergin bey , detayli aciklamalariniz icin tesekkur ederim.

Dedigim gibi bende ucundan kiyisindan metalle ilgileniyorum. Ama ana hatlari kesme icinde cok zorlaniyorum. Silindir ve prizmalar icin sg121 kesicim var. Ama sizinki gibi kesimleri yapamiyorum. Demir testeresi kullandim ama kesinlikle ayni seyden bahsediyor olamayiz :) Yada benim bilmedigim detaylari var.

Calismalariniz gercekten harika , ikinci calismada fonksiyonellik yaninda gorsellik icin boyada , decaller vs yapilabilir.

ergin' Alıntı:
hobide zorlama yokmuş cahit bey :)
Siz nasıl anladınız bilemiyorum ama ben işin zorluğundan dolayı bizi ekskavatörcü yapamazsınız demek istemiştim. Yoksa ben de çok severim. Aslında asıl olarak tanklara ilgim var. (Mobilde world of tank oynuyorum ve baya bi tankım var) ama rc bi ekskavatörüm olsun isterdim.

rica ederim hikmet bey.

Demir testeresi ile keserken önce parça üzerine keseceğim hatları çiziyorum sonra tam çizgiden değil de 2-3 mm fazlalık bırakarak geriden kesiyorum sonra eğe ile o fazlalıkları çizgiye gelene kadar alıyorum zımpara ile de düzeltiyorum çok zahmetli bir iş olsa da ucuz ve elde yapmanın çözüm yollarından biri de bu. Eğer bu işi sürekli yapmayı düşünüyorsanız maddi durumunuz da elveriyorsa tornanın yanında freze ve cnc almanızı öneririm. kendim en azından bir tane de sütunlu matkap freze alacağım.

Anlaşıldı cahit bey ilk başta neden diye soracaktım yapma konusundamı yoksa kullanma konusundamı diye de vazgeçtim :)

Helal olsun. Başka birşey demiyorum. Herşeyi en ince ayrıntısı ile yapmış ve uygulamışsınız. Hayran kaldım. Elinize emeğinize sağlık. [emoji106] [emoji106]

teşekkür ederim mesut bey sağolun

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Ergin bey keske kocaelinde yaşıyor olsaydınız da sizinle şahsen tanışma imkanımız olsaydı :)
Sent from my iPhone using Tapatalk

Allahtan İstanbulda yaşıyor,
Müsait zamanda tanışmak için özelden yazdım kendisine..

Ergin abi tebrik ediyorum. Çok güzel bir çalışma olmuş. Bir sorum olacaktı. Bunu yapmadan önce projesini solidworks veya autocad üzerinden çizimini yaptınız mı. Eğer bilgisiyar üzerinde projesi varsa arşivime eklemek isterim izniniz olursa tabi

teşekkür ederim tahir kardeşim. sketchup ile çizdiğim dosyasını buradan indirebilirsin:

dosyada 2 ölçekte çizim var bir tanesi gerçek boyutta diğeri 1/15 civarında (tam net değil). bazı ölçüler çizimdeki gibi değil mesela paletlerin arası daha geniş ve üst yapının tabanı da geniş. malzemelerin sığması için yaparken geniş tuttum.

elime ulaşan parçalar: şarj cihazı, pil, motor, esc ve 3 adet mikro servo

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol