FPV icin Kamera Onerisi

FPV icin Kamera Onerisi

FPV kamera önerisi için açılmış olan konu, amacından çok sapmasın diye konuyu böldüm. Monitor ile ilgili soruları şu konuya taşıdım...

İşin tekrar kamera boyutuna gelecek olursak, aşağıdaki arkadaş da gözlemsel bir test yapmış...

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

1. 600TVL kamera, 2. GoPro, 3.Mobius, 4.SJ400 ve sonuncu Fatshark Pilot HD kamera çıkmış ...

Süre ölçmek çok da zor olmamasına rağmen, ilginç bir şekilde gecikme süresini ölçmeyi deneyen çok kimse ise göremedim.

Şuradaki arkadaş, GoPro'nun gecikmesini framerate'leri hesaplama ve yavaşlatılmış kamera kullanarak 100ms civarında ölçmüş...

Bu durumda, en "ÜNLÜ" (GoPro'ya AV Out gecikmesi konusunda iyi demek için, bence biraz daha veri gerekiyor...) kameranın bile performansı 100ms civarında iken, daha aşağısını bulmak çok da kolay gözükmüyor. Diğer mesajlarda da belirttiği üzere 250 sınıfı quadlar için en perforrmanslı seçenek hala düz - kayıt yapmayan tipte kameralar olarak gözüküyor.

FPV icin Kamera Onerisi

Haklisiniz yukarida da gorundugu gibi tek kamera biraz zor olacak gibi. Simdilik analog cozumler ile devam etmek mantikli gorunuyor.

FPV icin Kamera Onerisi

800 TVL kameralardaki gecikme sürelerini araştırırken aşağıdaki videoya rastladım. Testi yapan, Sony Effio-V(800 TVL) vs Mobius vs Sony Super HAD 600TVL kameraların gecikmelerini test etmiş.

Benim yaptığım testlerden farklı olarak, yukarıdaki arkadaş arada verici kullanmadan doğrudan bağlantı yapmış. Görebildiğim kadarı ile sonuçlar yaklaşık aşağıdaki şekilde :

Sony Effio-V(800 TVL) => DNR 3 : 0.10 saniye
Sony Effio-V(800 TVL) => DNR 0 : 0.09 saniye
Mobius => Kayıtta değil iken : 0.12 saniye
Mobius => Kayıt yaparken : 0.14 saniye
Sony Super HAD 600TVL => 0.02 saniye :halay:
Benim Sony Super HAD 600TVL ile yaptığım testlerde arada TS353 + RC305 alıcı verici bulunuyordu ve anlaşılan 30 milisaniyelik fark buradan geliyor. Ama neresinden bakarsanız bakın, 800 TVL kameraları kullanmak 250 sınıfı için çok mantıklı değil ve de Sony Super HAD 600TVL bu sınıftaki en mantıklı seçeneklerden birisi...

FPV icin Kamera Onerisi

Hocam isimden biraz kaybediyor ama AMKOV AMK5000s kullanıyorum gecikme süresi çok az. Hem full hd çekim yapabiliyorsunuz hemde fpv yapabiliyorsunuz gearbest'te 70$ civarı olması lazım şuan. Tv-Out için micro usb kullanıyor

edit: hero 3 uyumlu gimbal ile tam uyumlu. :saygilar:

FPV icin Kamera Onerisi

Ben de 720p de Mobius için aynı testi yaptım. Kayıtta 60 ms gecikme süresi var. 720p bana yetiyor. Uçakta kullandığım için 60 ms gecikme beni etkilemiyor. Kayıt ve aktarma için tek kamera kullanıyorum.

Sent from my iPhone using Tapatalk

FPV icin Kamera Onerisi

arkadaşlar bende 250 m yükseklikten video ve resim cekmek istiyorum ama net olması cok önemli tavsiye edebileceğiniz bir kamera varmı ?

FPV icin Kamera Onerisi

xiomi, sj4000 , mobius hemen hemen aynı kulvarda kameralar. Aralarındaki farklarda mobiusun biraz daha hafif olması dışında(yaklaşık 10 gr) aynı. Netlik hepsinde de gayet iyi diyebilirim.

FPV icin Kamera Onerisi

hocam peki ben bu resim ve videoları anlık olarak bilgisayarımdan izleyebilir miyim . yer istasyonu için neler yapmam gerekir ?

FPV icin Kamera Onerisi

Ayrıca long range fpv de uzun mesafede CCD bir analog kamera yerine hd görüntüyü fpv monitöre basan oldu mu? Gecikme süresi uçuşu etkiliyor mu ve görüntü kalitesi misal 10 km den ne derece net basılabiliyor?

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

FPV icin Kamera Onerisi

CCD Kamera ve go pro yada sj4000 kamerası arasında ne fark var

FPV icin Kamera Onerisi

CCD kameralar genelde pilot kamerası olarak fpv monitöre gönderiliyor. Gopro gibi hd kayıt yapan kameralar da yine aynı pan tilte aynı açıya bakacak şekilde monte edilip hd kayıt yapılması sağlanıyor. Böylelikle gecikme olmadan izlediğiniz açıyı hd olarak da kaydetmiş oluyorsunuz.

FPV icin Kamera Onerisi

peki benim için netlik ve anlık olması lazım. ve bu resimleri anlık olarak bilgisayarıma gönderebilmeliyim. yani havadan resim cek komutunu verip pc ye gelmesini istiyorum bunu nasıl yapabilirim ?

FPV icin Kamera Onerisi

İşte o konuda çalışmalarım devam ediyor benim de. Ben analog görüntüyü ip ortamına aktararak bu sorunu halletmeye çalışıyorum.

FPV icin Kamera Onerisi

quadcoptere takıtıgım bir verici ve usb soketine uygun bir alıcı yokmu acaba ? :yuppi:

FPV icin Kamera Onerisi

Quadda kullanacağınız otopilot sistemine pc veya mobil telefondan komutlar gönderebilirsiniz fakat fotoğrafı bu yolla bilgisayara nasıl gönderirsiniz bunu bilmiyorum ama mutlaka bir yolu vardır.