Frsky Tandem XE Kumanda

3dholicpilot

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Uçak
Selam dostlar...

Haziran ayında Frsky ile tanışmamdan beri X20S ile oldukça keyifli bir süreç geçirdik...Üç arkadaş aynı anda aldık... Herkes hayatından muazzam memnun...

Yarışma döneminde,Kuveytli iki arkadaş gelip incelediler radyoyu, ufak bir sunum da yaptım, neyi nasıl, ne kadar pratiklikle kullanabildiğimi gösteren, Lua App ler, logic switchler, widgetlar, telemetri, Tandem fonskiyonu vs... Hoşlarına gitmiş olacak ki her ikisi de satın aldılar ve keyifleri yerinde şekilde kullanıyorlar...

Klüpte de bir dostum iki hafta kadar önce, ben de Frsky almak istiyorum diyince, dedim ben tepsiyle uçuyorum Türkiye'de, Frskydan da oldukça memnun kaldım, dilersen ben kendime tepsi tipi olan XE sipariş edeyim, sen de benim kumandayı satın al benden...Hem ayarla, firmware ile, ıvır zıvırla uğraşmazsın, direk tak çalıştır olur kumandan... Aklına yattı, ben de direk geçtim siparişi... Gümrük kargo sürecini bilgi işlemdeki kardeşimiz halletti sağolsun, seyahatte iken kargon geldi mesajıyla sevindirik olsam da kavuşmamız dün olabildi... Gece geç saate kadar güncelleme, eski kumandadan yedek alma, yenisine aktarma, switch atamaları vs ile uğraştım... Bugün de 3-4 sorti kadar uçtum...

Çok çok güzel geldi, Jetiden farkı nedir derseniz, switchlere ulaşım daha kolay, lakin orta bölgedeki switch Frskyda yok, olsaydı daha çok hoşuma gidebilirdi....

Onun dışında, açılır kapanır kollar çok kaliteli imalatlar değillerse de, sorun yaşatmadı... Bir tık daha premium olabilirdi... Onun dışında, gimbal hissiyatı, yay sertlikleri vs tek kelimeyle nefis...

Yeni başladık, burdan güncel tutmaya çalışırım konuyu...

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Hiç de şaka sanmam. Yakışır!
Sagolasin Sumer abi... :)
Her ikiniz için de güzel bir hareket olmuş. Sana da yeni kumanda hayırlı uğurlu olsun üstad.
Oldu gibi ustad. Arkadasim, once benzinli ucagima takalim, biraz deneyimlemis olayim, sonrasinda jete takariz dedi. Birkac saatte ucagi yeniden tesisatlayip toparladim.

Kumandanin yeni sahibi, gecmiste Jeti DS-24 ile ucan biri olarak.. Gimbal hissiyatini falan cok iyi buldugunu soyledi X20S'in...

Devir teslim sonrasinda onun acisindan da iyi gidiyor isler...

Diger yandan, ETHOS'ta calistirilabilen Zavionix RDT Lua App ile Jet Turbinlerinin depoda kalan yakiti hesaplayabildigini ogrendim. Yeni bir hadise degilmis ancak turbin modellere meraki olmayan biri olarak cok etkileyici oldugunu soylemem mumkun.... Duzgunce bir defa ayarlaninca, cok yuksek dogrulukta guvenli olarak yakit hesapladigi seklinde yorumlar okudum... Pompa rpm ya da akim degerinden hesap ediyormus, emin degilim....

Son düzenleme: