FS TH9X kumanda Alıcı Eşleşme Sorunu

9extreme'de hangi yazılımını kullanıyorsun?
Modül, başka bir kumandada alıcı ile eşleşiyor, yani bind oluyor, fakat alıcıya bağlı kontrol kartı ile mi iletişim kurmuyor?
Bağlıysa eğer, alıcıya kontrol kartı değil de, sadece servo bağladığında çalışıyor mu?
Problemi biraz daha detaylı anlatır mısın?

alıcıları ve kumandayıda ppm modunda aktif ettim ve ayarladım ama kumanda alıcıyı sanki görmüyor . :(

kumanda flysky fs-th9x ama ersky 9xtreme kartı eklenerek modifiye edilmiş.
bu kumandaya r9m2019 transmiter taktım, drondada r9mm mini ota takılı.
kumandanın radio setup a girdiğimde;
versiyon kısmında ;
versiyon: V.3390-Mike
date: 21.12.2015
time:19:03:28
svn: ersky9x-r218
mod: 9xt

Controls kısmında ;
channel order AERT
CrossTrim on
Throttle reverse on
mode (sol pad (sagsol işareti) (yukarı aşağı işareti)) (sağ pad(yukarı aşağı işareti) (sagsol işareti))
2 rud thr ele ail
name rud boş
name ele boş
name thr boş
name ail boş

aynızamanda model setup ta;
protokol kısmında ;
trainer polarity: pos
internal : off
external : on
proto ppm 16ch 300usec
ppm FrLen 22,5sec
1st chan
polarity :neg

diye ayarlı
ersky 9xtreme de opentx kurulu.

r9m 2019 long range ile r9 mini ota yı eşleyip ışıklarını yeşil yapıyorum .Dronun içindeki mamba f405 mk2 kartımı beta flight programı ile bilgisayarıma bağladıgımda bütün fonksiyonlar tanınıyor ama kumanda pad lerini sağ sol ileri geri gaz firen hiç biri çalışmıyor ama kartlar arası iletişim verisi çalışıyor. kumandada değişik ayaralar yaptıysamda olmadı.
sadece servoya bağlasamada alıcı verici eşleşiyor ama kumanda r9m2019 transmiterle iletişim kurmuyor.
Modül, başka bir kumandada alıcı ile eşleşiyor, yani bind oluyor, fakat alıcıya bağlı kontrol kartı ile mi iletişim kurmuyor? alıcı verici hertürlü birbirini görüyor veri gönderiyor başka bir kumandaya bağlandığında padlerdeki hareketler beta flight programında hareket alıyor ama flysky fs-th9x kumandaya geçtiğimizde padlerdeki yapılan hareketler tepki vermiyor. Yani işin özütü kumnadalar değişince tepki vermiyor sistem.
bende sunu düşündüm kumanda bu transmiteri acaba görmüyormu yada tanımıyormu görmesi yada tanıması için ne yapabilirim yada diye buradan sizlere danışayım dedim. ilginize teşekkür ederim.
9extreme'de hangi yazılımını kullanıyorsun?
Modül, başka bir kumandada alıcı ile eşleşiyor, yani bind oluyor, fakat alıcıya bağlı kontrol kartı ile mi iletişim kurmuyor?
Bağlıysa eğer, alıcıya kontrol kartı değil de, sadece servo bağladığında çalışıyor mu?
Problemi biraz daha detaylı anlatır mısın?

Ersky9x'de; external module pwm modunu denedin mi?
Modül, alıcı ile başka bir kumandada eşleşiyor diye anladım. Yani modül ve alıcı çalışıyor. Ama ersky9x'de modül sinyali alıcıya iletemiyor.
Bu durumda ersky9x'te "internal module" "off", "external module" ise "pwm" modunda çalışıyor olmalı.
Böyle de çalışmıyorsa, skyboard ile kumandanın anakartı ve dahili modül kartıyla olan bağlantıları kontrol etmen, gerekirse de OpenTx yazılımını güncellemen veya ersky yazılımına geçiş yapman gerekiyor.

Tekrar okuduğumda şöyle bir durum farkettim: OpenTx kurulu demişsin ama versiyon: V.3390-Mike
date: 21.12.2015
time:19:03:28
svn: ersky9x-r218
...
Versiyon ersky9x versiyonu sanki?! Yüzde yüz emin olamıyorum ama bana burada da bir hata var gibi geliyor.