FT Simple Cub -İlk uçağım

Havada mesafe ve derinlik algısı için simülatör de fayda etmiyor bol bol karton parçalayacağım gibi duruyor :D

Gecmis olsun :)

Aslinda daha basit bir yol olarak daha direksiz bir alanda ucmayi da deneyebilirsin :D
Abi aslında Bursa'da yunuseli meydanında uçuş yapıyor modeldciler çoğunlukla. bin küsür metre pist heryer çim açıklık tam acemilik atmak için biçilmiş kaftan. Ama dün orada başka bir etkinlik olduğu için sahayı bize kapatmışlar:embarras:. Biz de pazar pazar sabah 8de kalktık bu gün uçulacak deyince stadyumun otoparkında uçuş yaptık. Bir daha orada kağıt uçak bile uçurmayı düşünmüyorum :D

Geçmiş olsun. Uçak modelcisinin kaderidir, başlarda ufak tefek kırımlar.
80 dönüm boş çayırda 4 m2 küçük su birikintisine isabet ettirip çakılanlar da oluyor. :)
Uçuşların devamını bekleriz.

Haklısın abi Kırım özellikle ilk başlarda bu işin bir parçası bu köpük modeller hem para hem de Zaman açısından fazla maliyetli değil. Eğitim zayiatı deyip geçiyoruz :)

• Beğen
Tepkiler: Üye silindi 8682
Dostum gecmis olsun :) bende sabirsizlikla kumandami bekliyorum bir direge yada golete çakilmak için :) keyifli ve kirimsiz ucuslar dilerim

• Beğen
Tepkiler: LEVENT UYGUN
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Uzun bir aradan sonra kırılan modeli onardım. İniş takımını tekrar yapıştırdın ve kontraplaktan yeni bir motor mount kestim eskisinden daha sağlam oldu :D yeni uçuş videosunu da ekledim. Olacak gibi bu iş :halay::halay:

Hadi hayırlısı, yol açılmış. Pilotaj iyi. :saygilar:

Tebrikler!
İşte ıspatı: uçak uçurmaya başlamak için çok büyük paralar harcamak gerekmiyor. Biraz araştırma sonucunda bilinçli ve hevesli bir pilot adayı gayet de düşük maliyetlerle ve tek başına bu işi başarabilir. Yürekten tebrik ediyorum...
Direk meselesine gelince: bu direkler mıknatıs gibidir. 45 yıllık rc pilotu bilirim direkleri hedef alan.

• Beğen
Tepkiler: Burak ERDOĞAN