Full detay HUEY türbin helikopter

Celalettin Yazkan

RcFanatik
İlgi Alanı
Uçak
Adamlar para ve zaman harcamışlar ama değmiş.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Valla gerçekten çok detaylı güzel bir çalışma olmuş %p Keşke ülkemiz imkanları bunları yapmaya elverişli olsa da birer tane bizden birileri yapabilse :-\

Abi herşeyi rahatlıkla biraz emekle yapılır da , şu türbin motoru beni deli ediyor.... :mad:
Ben titancığıma yedek alamazken nerden bulacam 5000 doları da motor alacam :-\

Valla türbin olayı banada uzak geliyor biraz ne yalan söyliyim, can dayanmaz o işe. :rolleyes:

Bide devamlı yangın söndürücülerle geziyorlar ya onada ayrı gülüyorum, habire yanıyor bunlar. ;D

Türbinlerin en büyük dezavantajı fiyatı gibi görünse de daha da kötü olan uçuş süresi çok kısa bir de her an yangın çıkarmaya müsait.

En babası benzin motorlu heliler şu an kafamı ona odakladım ama elimde nitrolar var biraz hevesimi alayım ilk fırsatta benzin motora geçeceğim.

En büyük artısı bir kere ayarladın mı bir daha ayar derdi yok ısı derdi yok 5 TL lik yakıtla bir gün uçuyorsun en güzeli duman yok duman scale helilere gitmeyen bir görüntü.

Celalettin Yazkan' Alıntı:
Türbinlerin en büyük dezavantajı fiyatı gibi görünse de daha da kötü olan uçuş süresi çok kısa bir de her an yangın çıkarmaya müsait.

En babası benzin motorlu heliler şu an kafamı ona odakladım ama elimde nitrolar var biraz hevesimi alayım ilk fırsatta benzin motora geçeceğim.

En büyük artısı bir kere ayarladın mı bir daha ayar derdi yok ısı derdi yok 5 TL lik yakıtla bir gün uçuyorsun en güzeli duman yok duman scale helilere gitmeyen bir görüntü.

Katılıyorum Celalettin Abi bencede glow motorların egzoz dumanı hiç gitmiyor Scale modellere. :(p Türbin motorun bana göre tek avantajı o tüyleri diken diken eden ses, başka bir artı göremiyorum bende.

Valla Allah nasip ederse olmeden veya bu hobiyi birakmadan once bir tane turbin motorlu bir Heli toplamak istiyorum.

Nasil olsa en az 10 yil var. O zamana kadar cinli abiler nasil olsa onun da ucuz klone yaparlar :lollol:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Valla Allah nasip ederse olmeden veya bu hobiyi birakmadan once bir tane turbin motorlu bir Heli toplamak istiyorum.

Nasil olsa en az 10 yil var. O zamana kadar cinli abiler nasil olsa onun da ucuz klone yaparlar :lollol:

Mehmet çanakkale de bir kaptan abim var ismi Cumhur Güvenç bu jet konusunda üstad birisidir.Onu kandırabilsem kendi motorumuzu da yaparız daha yüzyüze tanışamadım fakat çalışmalarını takip ediyorum işi bayağı ciddi yapıyor en sonunda ona bir motor yaptıracağım.
geçenlerde İMUK da bir arkadaş jet uçağı getirmiş gerçekten o ses muhteşem adamın tüylerini diken diken ediyor.

bu da test uçuşu

yorumları okursanız ne kadar seviyesiz insanların olduğunu görürsünüz adamlar pet şişeye piknik tüpüne takmış vaziyetteler.cumhur abi bunları yaparken ne kazalar geçirdi bunu yapabilmek için özel yurtdışından balans makinesi getirdi titanyum kaynağı yapmayı öğrendi rulmanlar dağılmasın diye kendine özgü sistemler geliştirdi(yani boru değil) sağda solda jet motoru yaptım diye çıkanlar görürsünüz ama daha ateşleme ve kontrol ünitesi bile yoktur.

Çok karmaşık görünüyor. ??? Valla böyle bir motorla uğraşmayı göze alan birine sırf bu yüzden bile şapka çıkartılır. :saygilar: