Futaba 14 SG Şarj Aleti

Mesut Arslan

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Herkese merhaba, Arkadaşlar ABD den gelen arkadaşıma sipariş verdiğim Futaba 14 SGH kumandan bugun elime geçti :halay: bu benim ilk kumandan. Daha önce forumda kutu açılımı ve incelemesi olduğu için foruma koymadım. Kutuyu açtığimda şarj aletinin 120V ile çaliştığını gördüm malumununuz ülkemizde 220 V kullanılmakta :rolleyes:, biraz araştırdım ama 220v - 120v çeviriçi göremedim nette hep 220v - 110v çeviriçi adaptörler var, çoğu arkadaş kumandasında lipo kullanıyor farkındayım ama benim şimdilik bu şekilde kullanabilmem için ne yapmalıyım nasıl bir çözüm önerirsiniz. Tşk.
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Futaba 14 SG Şarj Aleti

Hayırlı olsun ben bunu kullanıyorum

http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/ataba-at-1122c30-220v-110v-a-cevirici-konvertor-223295832

Yada ingiltereden bunu sipariş edebilirsin ,bu sitede alternatif sadece ripmax adaptör de bulabilirsiniz

http://www.fast-lad.co.uk/store/product_info.php?products_id=35068

ASUS_Z002 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Futaba 14 SG Şarj Aleti

Özkan Çıkıkçı' Alıntı:
Hayırlı olsun ben bunu kullanıyorum

Benim kullandığım da budur...110V luk cihazı sorunsuz kullanabilirsiniz.

Ya da, Futabanın radyo pillerinin soketleri normal servo soketi gibidir. Şimdilik çıkarıp, dışarıda şarj cihazında şarj edebilirsiniz.

Futaba 14 SG Şarj Aleti

Arkadaslar yanitlariniz icin tesekkurler. Bende 220v-110v donusturucu alayim ozaman. Aklima takildi futabanin kendi uzerinde gelen pili nekadar gidiyor ? Tsk.

Futaba 14 SG Şarj Aleti

Kendi kendine deşarj olma oranı çok düşük. Ben uzun süre kullanıyorum. LiPoya ihtiyaç duymuyorum.

Futaba 14 SG Şarj Aleti

bendeki berbat..

o yüzden lipo arıyorum onu da bulamadım. kendi kendine deşarj oranı çok fazla evden çıkarken 7.4 v piste geliyorum 1 saat içinde 7.0 v 1 saat uçsam 6.7 falan oluyor gün sonunu ancak çıkarabiliyorum.

Futaba 14 SG Şarj Aleti

Kendi bataryasi ve lipo ile kac ucus yapilabiliniyor cok fark varmidir?

Futaba 14 SG Şarj Aleti

Aşkın Topal' Alıntı:
bendeki berbat..

o yüzden lipo arıyorum onu da bulamadım. kendi kendine deşarj oranı çok fazla evden çıkarken 7.4 v piste geliyorum 1 saat içinde 7.0 v 1 saat uçsam 6.7 falan oluyor gün sonunu ancak çıkarabiliyorum.

Öyle görünüyor ki sizinki ömrünü tamamlamış. Bırakın artık huzur içinde ölsün!

LiPo kendi pilini yurt dışından bir yerlerden bulabilirsiniz. Olmaz ise, Panasonic, Sanyo falan gibi markaların NiMh LSD pillerinden yeni bir paket yaptırın.

Mesut ARSLAN' Alıntı:
Kendi bataryasi ve lipo ile kac ucus yapilabiliniyor cok fark varmidir?

Ben her hafta uçuşa gitmiyorum. Gittiğimde ise 5-6 uçuş yapıyorum. Ama nereden baksanız herhalde 3-4 uçuş günü gidiyordur sanırım. Bu da bana yetiyor.