Futaba T10j arızası

İçini açmadıysan, pili ters bağlamadıysan, düşürme veya çarpma yoksa, üzerine sıvı dökmediysen kullanıcı hatası olamaz.
İçini açmak kullanıcı hatası olamaz zira, üreticinin koyduğu, mod değişme ve sertlik ayarı için,içini açmak gerekiyor

İçini açmadıysan, pili ters bağlamadıysan, düşürme veya çarpma yoksa, üzerine sıvı dökmediysen kullanıcı hatası olamaz.
İçini açmadım, düşürmedim , çarpmadım. Sıvı da dökülmedi ama pilini ters bağlamış olabilirim. 2s lipolar kullanıyordum pil olarak , soketleri bazen ters oluyordu.Zaten ters olunca kumanda çalışmıyordu. Ondan kaynaklanmış olabilir mi acaba ? Çalışmayan kumandaya zarar vermesi biraz mantıksız geldi bana .

Ben, birisine satmıştım ne olduysa yolda olmuş sanırım , teslim alan kişi bind olmuyor demişti, bende bayağı uğraşmıştım.
Ali Yalçın hocam, bu bozulan modülü getirtemezmiyiz yurtdışından ? Burda elektronikçi arkadaşlara taktırabiliriz. Modulün tam olarak ismini biliyor musunuz ?

İçini açmadım, düşürmedim , çarpmadım. Sıvı da dökülmedi ama pilini ters bağlamış olabilirim. 2s lipolar kullanıyordum pil olarak , soketleri bazen ters oluyordu.Zaten ters olunca kumanda çalışmıyordu. Ondan kaynaklanmış olabilir mi acaba ? Çalışmayan kumandaya zarar vermesi biraz mantıksız geldi bana .
Ben bunları servisin olası bahanelerini vurgulamak için yazdım. Mantık aramıyorum.

Ali Yalçın hocam, bu bozulan modülü getirtemezmiyiz yurtdışından ? Burda elektronikçi arkadaşlara taktırabiliriz. Modulün tam olarak ismini biliyor musunuz ?
Dıştan takılan bir modül olmadığı için neredeyse imkansız bulup değiştirmek. İşten anlayan birisi, artık ortalıkta çokça bulunan Frsky vs gibi bir modülü adapte edebilir.

Manualde şunu buldum. Dediğiniz gibi olabilir.
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Ben bunu 100 kere yaptım olmuyor, zira bunu bir kere yapıp, sim için sinyal kapalı açabiliyoruz, kumandayı kapatıp açınca otomatik olarak tekrar normale dönüyor.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Hocam eğer pili test bağlayıp bozduysanız, aklıma bir sürü soru işareti sokmuş olursunuz?

Power Mode Off durumunda olmasın?

Manualde şunu buldum. Dediğiniz gibi olabilir.
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ben bunu 100 kere yaptım olmuyor, zira bunu bir kere yapıp, sim için sinyal kapalı açabiliyoruz, kumandayı kapatıp açınca otomatik olarak tekrar normale dönüyor.

Futabanın forumuna konu açmıştım, futaba yetkilileri de sizin önerdiğinizi önerdi. Mesajını buraya yazayım.
"
So if I understand you the TX is no longer recognized by any of your RXs, correct? When you say there is no "output data symbol" does that mean the TX screen icon is showing that RF poser is off? If so, that explains the Red LED on the receivers.

Check in the range check menu that you have not accidentally shut off the RF power:
Look at page 32 of the manual to check this."
Özet olarak range check i kontrol edin diyor. Gün içerisinde kontrol edip sonucunu paylaşacağım ...

Power Mode Off durumunda olmasın?
Manuelle tarif edildiği gibi Power mode u kapatıp açtım. Anten sembolü 1 sn gelip gidiyor. Bir değişiklik olmuyor yani. Forumda Ali Yalçın hocamdan başka benzer sorun yaşayan kimse de yok sanırım .Bakalım Futaba'nın teknik elemanı başka ne önerecek ...

Bu durum, yüksek frekans çıkış katının gidik olduğunun bir göstergesi ne yazık ki.
Öyle görünüyor Sümer Yamaner hocam. Benim anlamadığım , sembolün neden kaybolduğu.Kumanda kendi yayınladığı sinyali bir sensörle ölçerek gösteriyor olsa o sembolü anlayacağım.Kumandanın kendisi sağlam, rf modülüne de bilgiyi gönderiyor, dolayısıyla sembolün aktif olması lazım(Modülün görevini yapıp yapmamasından bağımsız olarak .) . Ya da gerçekten sensörle ölçüyordur.