Gaui x5 FES 2020

Abi valla bende kıskandım şimdi. Bende mi alsam diye geçirmeye başladım aklımda.
İşin esprisi bir yana maşallahı var modelin. İnşallah kırımsız şekilde maiden yaparsın. :):saygilar:

• Beğen
Tepkiler: Serkan Demirkesen
Küçük bir güncelleme yapayım... Görüntü olarak beni rahatsız eden servo kablolarına kablo çorabı uygulaması yaptım. Şimdi gözüme çok daha iyi görünüyorlar.
Ellerine sağlık. İlk uygulama olarak gayet başarılı olmuş %p Zamanında ben de 1 modelde yaptım ama sonra üşendiğim için diğer modellerde es geçtim :laugh:
Not: Aslında modelim uçmaya yaklaşık 2 aydir hazır ama önce ayağımı kırdım, 2 ay onunla uğraştım, şimdi de haftasonu yasakları başladı. Güvenlik önlemleri nedeniyle tek başıma maiden uçuşu da yapamıyorum ? yasakların kalkmasını sabırsızlıkla bekliyorum ?
Büyük geçmiş olsun :eek: İnşallah yakın zaman da çok daha iyi olursun ;) Maiden kesinlikle yalnız yapma. Eskişehir olur, Kocaeli olur. Bir buluşmada hep beraber yaparız :)

Geçmiş olsun, çorap konusunda dikkat etmeniz gereken bir konu var, şimdi bu çoraplar, kabloyu sertleştiriyor, haliyle kablo sadece çorabın olmadığı kısım, yani servonun dibinden sürekli esniyor, eğer dip tarafı uzun bırakırsanız ve model havadayken dip kısmı sürekli oynarsa, kablonun dibinden kopma riski var, bu sebepten x7 de bizzat aileron servonunu kaybettim, esc ve canopy min pert olmuştu.

Ellerine sağlık. İlk uygulama olarak gayet başarılı olmuş %p Zamanında ben de 1 modelde yaptım ama sonra üşendiğim için diğer modellerde es geçtim :laugh:

Büyük geçmiş olsun :eek: İnşallah yakın zaman da çok daha iyi olursun ;) Maiden kesinlikle yalnız yapma. Eskişehir olur, Kocaeli olur. Bir buluşmada hep beraber yaparız :)
Mehmet abi çok teşekkür ederim. ? İnsallah buluşmaları gerçekleştirme fırsatımız olur.

Geçmiş olsun, çorap konusunda dikkat etmeniz gereken bir konu var, şimdi bu çoraplar, kabloyu sertleştiriyor, haliyle kablo sadece çorabın olmadığı kısım, yani servonun dibinden sürekli esniyor, eğer dip tarafı uzun bırakırsanız ve model havadayken dip kısmı sürekli oynarsa, kablonun dibinden kopma riski var, bu sebepten x7 de bizzat aileron servonunu kaybettim, esc ve canopy min pert olmuştu.
Tesekkurler Ali bey. ??

Uyarı için de ayrıca teşekkür ederim. Çorabı geçirdikten sonra kabloların iki ucunundan çorabı makaron ile sabitledim. Servo ucunu dipten, unite ucunu da yarım santim boşluk bırakarak yaptım. Ayrıca sonraki işim bu kabloları gruplama yaparak gövdeye sabitlemek olacak.

Umarim bahsettiğiniz sıkıntıyı yaşamam ?

Serkan Bey açmış olduğunuz bu konuya yazılan mesajları okudum, her şeyden önce ilk ve müteakiben gelecek uçuşlarınızın kırımsız olmasını dilerim. Modeli THK'den almışsınız. Yaklaşık 15 senedir fasılalarla da olsa içinde bulunduğum bu hobinin helikopter tarafına oldukça yabancı olmakla beraber 2 tanesi 400, 4 tanesi 450 ve biriside 500 serisi olmak üzere küçük çaplı bir helikopter filosuna bir amiral gemisi olmalı düşüncesiyle :) THK'de satılan ama garip hatta yaptıkları işi ne kadar ciddiye aldıklarına! delil teşkil eden bir umursamazlıktan ötürü olsa gerek isminden başka hiç bir bilgi ve görsel eklemedikleri için almakta tereddüt ettiğim bir modeli en azından size ve bu konuyu takip edenlere sormak / danışmak amacıyla bu mesajı yazıyorum. Bu model hakkında izlenimler, düşünceler ve de tavsiyeler nedir merak ediyor ve yorum bekliyorum. Bu modeli fiyatını hak eden bir ürün müdür. Maalesef sitesinde paylaştığım görselde de görüleceği üzere hiç bir bilgi ve açıklama yok.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

• Beğen
Tepkiler: Serkan Demirkesen
Model hakkında nette tonla bilgi var, THK dan extra bilgi almanın bence gereği yok. Modeli sıfır olarak satıyorlar, iletişim bilgilerinden mesai saatleri içinde ulaşıp daha detaylı bilgi alabilirisiniz.

X5 güzel atik bir helikopter, hele bu dolar kurunda sundukları fiyat bence çok iyi kesinlikle parasını hak ediyor, klone 450,380 sınıfı heliler bile full setup 5000 binlere dayanmış x5 hemde fes servosu ünitesi için çok iyi fiyat.

• Beğen
Tepkiler: Hakan Ülgenalp
Model hakkında nette tonla bilgi var, THK dan extra bilgi almanın bence gereği yok. Modeli sıfır olarak satıyorlar, iletişim bilgilerinden mesai saatleri içinde ulaşıp daha detaylı bilgi alabilirisiniz.

X5 güzel atik bir helikopter, hele bu dolar kurunda sundukları fiyat bence çok iyi kesinlikle parasını hak ediyor, klone 450,380 sınıfı heliler bile full setup 5000 binlere dayanmış x5 hemde fes servosu ünitesi için çok iyi fiyat.
Ali Bey THK de satılan paketin içeriğindeki donanımın ne olduğunu kendilerinden öğrenmeyi ve aynı zamanda bunu kendilerine teyit ettirmiş olmayı tercih ederim, lakin kendilerine geçtiğimiz hafta içerisinde gerek telefon gerekse mesaj yoluyla ulaşamadığım için buraya yazdım. Bu arada verdiğiniz bilgiler içinde teşekkür ederim. Yarın tekrar kendilerine ulaşıp bilgi almaya çalışacağım.

Serkan Bey açmış olduğunuz bu konuya yazılan mesajları okudum, her şeyden önce ilk ve müteakiben gelecek uçuşlarınızın kırımsız olmasını dilerim. Modeli THK'den almışsınız. Yaklaşık 15 senedir fasılalarla da olsa içinde bulunduğum bu hobinin helikopter tarafına oldukça yabancı olmakla beraber 2 tanesi 400, 4 tanesi 450 ve biriside 500 serisi olmak üzere küçük çaplı bir helikopter filosuna bir amiral gemisi olmalı düşüncesiyle :) THK'de satılan ama garip hatta yaptıkları işi ne kadar ciddiye aldıklarına! delil teşkil eden bir umursamazlıktan ötürü olsa gerek isminden başka hiç bir bilgi ve görsel eklemedikleri için almakta tereddüt ettiğim bir modeli en azından size ve bu konuyu takip edenlere sormak / danışmak amacıyla bu mesajı yazıyorum. Bu model hakkında izlenimler, düşünceler ve de tavsiyeler nedir merak ediyor ve yorum bekliyorum. Bu modeli fiyatını hak eden bir ürün müdür. Maalesef sitesinde paylaştığım görselde de görüleceği üzere hiç bir bilgi ve açıklama yok.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Öncelikle temenni için teşekkür ederim. ??

THK web sitesini yenilemeden önce detay bilgiler vardı ama maalesef güncel sitede eksikler var.
Umarım kısa sürede güncelleme yaparlar.

Gelelim modele. Bu modeli forumda birçok üye kullandı. Kendini kanıtlamış bir model, diyecek birşey yok bence. Combo pakete göre fiyat da iyi bence. Gerçekten kıt fiyatları bile çok yüksek, bir de elektroniği ekleniyor üstüne. Onlar da ciddi para, sadece ünite ve servo takımına neredeyse bu kadar para verdim.

Son olarak, paket dahilinde olan ünite ve servo markasını değerlendirebilecek tecrübeye maalesef sahip değilim. Ben de öğrenme aşamasında olan tecrübesiz bir hevesliyim ? Tecrübe ve bilgi eksikliğimden dolayı sizi yanlış yönlendirmek istemem.