Gaui X5 Modifiyeleri

Ynt: Gaui X5 Modifiyeleri

Nesimi bey , Gaui X5 550 sinifi degildir , palleri 520mm dir 550 den biraz daha kucuk , 500 dende biraz buyuk arada kalmis bi model , gaui eskiden modellerine pal uzunluguna gore isim verirdi ama so-ra bundan bazgecti , tabi plastik frame sevdasindanda :)

X5 te en sevdigim sey boyuna gore kullandigi ekipmanla tam bir performans canavari olmasi ve parcalarin inanilmaz kolay degistirilebilmesi :) Gaui muhendileri torq tube disli degisimini cok pratik hale getirmisler :)

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Mesut AKIN' Alıntı:
Nesimi bey , Gaui X5 550 sinifi degildir , palleri 520mm dir 550 den biraz daha kucuk , 500 dende biraz buyuk arada kalmis bi model , gaui eskiden modellerine pal uzunluguna gore isim verirdi ama so-ra bundan bazgecti , tabi plastik frame sevdasindanda :)

X5 te en sevdigim sey boyuna gore kullandigi ekipmanla tam bir performans canavari olmasi ve parcalarin inanilmaz kolay degistirilebilmesi :) Gaui muhendileri torq tube disli degisimini cok pratik hale getirmisler :)

Mesut Bey ölçü konusu dediğiniz gibi biraz arada birşey. Trex 500 den biraz daha iri görünüyor. Orası kesin. 550 ile farkına bakmadım. Bir kaç gündür modelle ilgili yazıları okuyorum. Tasarımı ve performansı benimde çok hoşuma gitti. İlk sıraya çıkmasının tek sebebi boyutu değil tabii ki. Bakalım dediğim gibi şimdilik beklemede olan bir sevda. Ne zaman nasip olur bilmiyorum. Önceliğim FPV malzemeleri şu an için.

Nesimi Sakmak' Alıntı:
Mesut Bey ölçü konusu dediğiniz gibi biraz arada birşey. Trex 500 den biraz daha iri görünüyor. Orası kesin. 550 ile farkına bakmadım. Bir kaç gündür modelle ilgili yazıları okuyorum. Tasarımı ve performansı benimde çok hoşuma gitti. İlk sıraya çıkmasının tek sebebi boyutu değil tabii ki. Bakalım dediğim gibi şimdilik beklemede olan bir sevda. Ne zaman nasip olur bilmiyorum. Önceliğim FPV malzemeleri şu an için.
Trex 550 ile GAUI X5'nin boyutlarına güzel bir örnek. Bu foto Yuvacık Heliport'ta çekilmiştir :D (En soldaki Mordo abimizin 550, hemen yanındaki Yalcın kardeşimizin Gaui' su)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Gaui X5 Modifiyeleri

İlker Sönmez' Alıntı:
Ana konu güncellenmiştir.
Ilker hocam eklemeler ile konu gittikçe daha güzel bir hal alıyor :yuppi:

- Pil modu, daha önce söylediğin gibi basit fakat oldukça kullanışlı bir çözüm olmuş ;)
- Şahsen "Battery Fence" lafını ilk defa duyuyorum. Beni burada esas şaşırtan nokta ise GAUI bunu upgrade parça olarak satması :eek: Zira biz bu hareketleri sadece Align yapıyor diye biliyorduk :laugh:
-Dış görünüm ile ilgili olarak büyük ihtimal anladığım kadarı ile boruyu boyama yoluna gideceksin. Zira boyama detayları ile ilgili olarak çoktan gerekli araştırmalar başlamış bile. Gelişmeleri ve sonucu merakla takip ediyoruz :)
- Ağırlık merkezi olayını da geçen sene Türker kardeşim TREX 700 N toplarken öğrenmiş olduğum bir konu. Hatta yeri gelmişken bu konuda da bulunsun diye ilgili konu ve linki paylaşayım.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Gaui X5 Modifiyeleri

Fotoğraflar eklendi ilk bölüm tamamlandı.
İlk önce düz bir metal çubuk üzerinde deneme yapıyorum şu anda zımparaladıktan sonra üçüncü kat astarı attım , yarına kadar kurusun florasan katı atacam.

Gaui X5 Modifiyeleri

Son rengimiz bu şekilde çıktı. Metal malzeme çok pürüzsüz olduğu için kenarlardan kalkacak gibi duruyor. O yüzden orjinal boyama yaparken iyi bir zımpara yapmak lazım. Elim alışsın diye boyadığımdan gerekli kuruma sürelerine pek uymadım , boyayı ısıtmadan kullandım. Özenli yapılırsa güzel olacak gibi , tabi sprey boya ile kanopi boyanmaz ama kuyruk borusu yapılabilir gibi duruyor. Boruyu sabit tutacak bir stand yapmam gerekecek önce.

Gaui X5 Modifiyeleri

güzel olmuş. astar olabildiğince yoğun atmamaya çalış. kurudukça at abi. biraz akmayı sever arkadaş. eğer elinde ince tel varsa boomun içinden geçir. askı gibi asabilirsin. eline sağlık güzel olmuş.

Gaui X5 Modifiyeleri

Evet Erhanım ilk kat astar acemiliğimden birkaç yerde damla yaptı ta 6 kat boyanın üzerinden bile görünüyor. Oraya dikkat etcem orjinalini yaparken. Bu arada fotoğrafta pek görünmüyor ama parlaklığıda iyi oldu. Belki kuruduktan sonra bir kat daha vernik geçerim.

Gaui X5 Modifiyeleri

İlker Sönmez' Alıntı:

Son rengimiz bu şekilde çıktı. Metal malzeme çok pürüzsüz olduğu için kenarlardan kalkacak gibi duruyor. O yüzden orjinal boyama yaparken iyi bir zımpara yapmak lazım. Elim alışsın diye boyadığımdan gerekli kuruma sürelerine pek uymadım , boyayı ısıtmadan kullandım. Özenli yapılırsa güzel olacak gibi , tabi sprey boya ile kanopi boyanmaz ama kuyruk borusu yapılabilir gibi duruyor. Boruyu sabit tutacak bir stand yapmam gerekecek önce.
Elinize sağlık İlker Bey çok güzel olmuş. Özellikle renk ve parlaklık bence gayet başarılı. :thumbup: Orjinalinde çok daha kusursuz olacağına hiç şüphe yok. %p

Gaui X5 Modifiyeleri

İlker Sönmez' Alıntı:
İlker hocam ilk deneme olarak bence gayet başarılı. Özellikle verniksiz hali bile fosfor olarak bence gayet güzel parlıyor. Nihai boruda ilkindeki tercübeler ile sonuç kesinlikle çok daha güzel olacaktır :thumbup:

Gaui X5 Modifiyeleri

İlker Sönmez' Alıntı:
Dün akşam biraz bakındım , boyama işi şöyle oluyor:

Florasan renkler en parlak beyaz zeminde görünüyor, kuyruk borusunun gövde içine giren ve tail case içine giren bölümlerini bantlıyoruz oraları boyamıyoruz tutarkende buralardan tutuyoruz. Sonra kuyruğu 400-600 zımpara ile parlaklığı iyice gidene kadar zımparalamak lazım yoksa boya yapışmıyor. Daha sonra 3 ince kat halinde beyaz mat astar boya atıp bir gün kurumaya bırakıyoruz. Boyayı 25 cm den fırça darbeleri gibi etap etap sıkmak gerekiyor. Katlar arasında da 20 dakika kadar bekliyoruz. Boya tam kuruduktan sonra neon sarıyı ince tabakalar halinde 3 tabaka gene aralarda bekleyerek uyguluyoruz. Eşit dağılmasına ve mesafeye dikkat ediyoruz. Gene bir gün kurumaya bırakıyoruz. En son clear coat (cila) tabakasını uyguluyoruz. Bu da üç tabaka olacak ancak ilk tabakanın ince olması gerekiyor yoksa çatlama yapıyor. İlk tabaka kuruduktan sonra istediğimiz parlaklığa ulaşana kadar kat atabiliriz. İkinci ve üçüncü katlar daha kalın olacak. Bir gece bekletiyoruz. En sonunda cayır cayır yanan neon sarı bir kuyruk borumuz oluyor , kolay kolay çizilmiyor.

Denemeyi önce elimdeki eski borularda yapacam , biraz elim alışınca orjinal kuyruğu boyayacağım. Uygulamayıda fotoğraflayıp paylaşırım.

Ek not: profesyonel boyama yapanlar sprey boyaları kullanmadan önce 80 derece suyun içinde 2-3 dakika bekletirsek çok daha eşit yayıldığını söylüyorlar.
Ilker kardesimizin bu tiyolarini kullanarak Mordo abimizin Trex550 DFC yaptigi calismayi burada da paylasalim dedim. Yakindan gordugum icin rahatlikla isciligin mukemmel oldugunu ve yukaridaki teknigin cok basarili sonuc verdigini rahatlikla soyleyebilirim :thumbup:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Gaui X5 Modifiyeleri

Bu arada sahada sormayi unuttum. Mordo Abi sen buna cila uygulamis miydin ??

Gaui X5 Modifiyeleri

Mordo Bey'in yapmış olduğu dış görünüm çalışması bence çok ama çok güzel olmuş :agreed: İnanılmaz beğendim, biran önce bende sınıf atlayıp bu tarz şeylerde yapmak istiyorum.

Bu arada İlker Bey'e detaylı ve bilgilendirici paylaşımı için ayrıyetten teşekkür ederim :)p :RCKolik:

skidler neden ters ?

Gaui X5 Modifiyeleri

Mesut AKIN' Alıntı:
skidler neden ters ?

Valla ustad ne goz var sende. Şimdi sen söyleyince yeni fark ettim :)

Sent from my iPhone using Tapatalk