Gaui X5 Modifiyeleri

Gaui X5 Modifiyeleri

İlker Sönmez' Alıntı:
Helikopter gerçekten çok albenili oldu. Helikopteri bu kadar güzel yapmanın kötü yanı insan uçurmaya kıyamıyor :)
Kesinlikle aynı fikirdeyim :thumbup: Şahsen benim elim ayağımı iyice titriyor :laugh:

Gaui X5 Modifiyeleri

Geçen pazar günü uçuşumuzda son ayarlarınıda yaptık. Modifikasyonlar sonrası görünürlüğün inanılmaz arttığını gördük. Büyükçe bir goblin 500 edasında bir heybeti oldu. Goblin 500'ü satma sebebim olan mini servo kullanma zorunluluğuda olmaması , parçalaranın ucuz ve Türkiyeden temin edilebilir olması nedeniyle ideal bir 520-550 sınıfı bir model oldu.

Gaui X5 Modifiyeleri

İlker Sönmez' Alıntı:
Geçen pazar günü uçuşumuzda son ayarlarınıda yaptık. Modifikasyonlar sonrası görünürlüğün inanılmaz arttığını gördük. Büyükçe bir goblin 500 edasında bir heybeti oldu. Goblin 500'ü satma sebebim olan mini servo kullanma zorunluluğuda olmaması , parçalaranın ucuz ve Türkiyeden temin edilebilir olması nedeniyle ideal bir 520-550 sınıfı bir model oldu.
Hadi gozumuz aydin, hayirli ugurlu olsun Ilker hocam :thumbup: :halay:

Tam hani son halinin gorselleri diyecektim ki, 2.mesaja bakmak aklima geldi. Boya detaylari ve modelin son halini benim icin hatirlayamayanlar icin, 2. Mesajini linkini verelim ;)

Gaui X5 Modifiyeleri

İlker Sönmez' Alıntı:
Gerçekten çok güzel olmuş İlker Hoca'm, eline sağlık. :bravo:

Ynt: Gaui X5 Modifiyeleri

Ilker abi bir sorum olcakti trex 500 e extra gram taktim kantar grami denk geldi denge icin kullandim kanattan tuttugumda kuyruk cok agir basiykrdu hatta kuyruk yonundr hizli hareket verdigimde dengesi bozuluyordu agirligi baya aradim taktim su an kanattan tuttugumda dengeye ekledigin fotodaki gibi ip gibi durabiliyor ama ucusta bi sikintisi olurmu ??
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Escyi pilin altindaki hazneye taktim yuk onde olsun diye yetmedi agirlik taktim simdi iyi durumda ama frame i hafif kasti yani 1mmlik zorlamayla girdi kabarma iki taraftan ortalama 0.5 mm kelepce ile siktirdim tukari gitme orani yaklasik 3mm ama gidecek mrsafesi yok ve cok siki motorla mesafesi yaklasik 1.3cm ortalama degistirdigi agirlik uzerinde tam yazmasada matematiksel yazilarla yazmislar hesaplamama gore 200 gr yahminimde 200grm di dusunceniz nedir sokiyimmi kalsinmi ucusta beni oylede engelliyo boylede engellermi baska cozumu varmidir ? Bilgisi olan arkadaslarda yardimci olursa sevinirim

Gaui X5 Modifiyeleri

şafak , ağırlık merkezi bakarken , pili ve kanopiyi takarak ölçmek lazım. 200 gram çok büyük bir ağırlık.

Gaui X5 Modifiyeleri

İlker Sönmez' Alıntı:
şafak , ağırlık merkezi bakarken , pili ve kanopiyi takarak ölçmek lazım. 200 gram çok büyük bir ağırlık.
Aynen İlker hocam bana da bu ağırlık çok fazla geldi :rolleyes: Şafak ağırlık merkezini ölçerken bir hata mı yaptın acaba ? Ilker hocamın anlattığı yöntemin bir de video versiyonu var, Türker kardeşimin Trex 700 Nitro için anlattı. Istersen bir de şu konuya bak bakalım, bir hata yaptın mı ?

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Aynen İlker hocam bana da bu ağırlık çok fazla geldi :rolleyes: Şafak ağırlık merkezini ölçerken bir hata mı yaptın acaba ? Ilker hocamın anlattığı yöntemin bir de video versiyonu var, Türker kardeşimin Trex 700 Nitro için anlattı. Istersen bir de şu konuya bak bakalım, bir hata yaptın mı ?

Ilker abinin dedigi gibi 200 gr az deil . yanlis yapmis olabilirim ama hep kuyruk bende agir basiyordu pallerden diktuttugumda asagi cekiyordu kuyruk benim suphem tabi olasimidir bilmem onceden kuyruk kismi eski model yada plastikti bu aracin sonra demire cevirdiler yada pronun kuyrugunu taktilar denge tamamen kaydi ? Olabilirmiki acaba ? Dengeyi baska nasil saglayabilirim aklim almadi inanin onuda gecen ucusumda kuyruk tamtur atarken cekiyordu hizli yaptim heliyi resmen firlatti sonra aklima denge sorunu geldi kucuk model oldugu icin herseyde yapilmiyor iki ucu pis degnek :)

Evet thk nin piliyle kontrol etmistim simdi baska pil kullandim burun agir basti :( tek cesit pil kullanmadigimdan kaynaklanan bi sorun olabilir sanirim tekrar sokicem agirligi simdi
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

safak bozdag' Alıntı:
Evet thk nin piliyle kontrol etmistim simdi baska pil kullandim burun agir basti :( tek cesit pil kullanmadigimdan kaynaklanan bi sorun olabilir sanirim tekrar sokicem agirligi simdi
Allah Allah :eek: Pillerin marka ve C değerleri ne peki ? Ayrı ayrı pilleri ölçünce bu kadar etkilecek farklar çıktı mı Şafak :rolleyes:

Ben en iyisi aksam kisabi video cekiyim :) pillerin boyutlarinj fotografladim ama uzerleri bantli oldugundan c degerlerini goremiyorum bilgim yok fazla ama kuyruk resmen asagi basiyo hatta donuyor diyer tarftanda zorluyor o kadar agr basiyor :) plastik kuyrukmu taksam acaba :)

safak bozdag' Alıntı:
Ben en iyisi aksam kisabi video cekiyim :) pillerin boyutlarinj fotografladim ama uzerleri bantli oldugundan c degerlerini goremiyorum bilgim yok fazla ama kuyruk resmen asagi basiyo hatta donuyor diyer tarftanda zorluyor o kadar agr basiyor :) plastik kuyrukmu taksam acaba :)
Şimdi Şafak elimizdeki pillerin özelliklerini tam olarak bilmiyor muyuz yani :eek: Pillerin neden üzeri bandlı olabilir anlamadım doğrusu ?? Bence elimizde bir tartı var ise, pilleri teker teker ölçüp ağırlıklarını not almak en kolay çözüm ;)

Gaui X5 Modifiyeleri

Gaui x5 v2 ye konu açılmamış, buraya yazalım;

Fastladde indirim var, %10...

Fiyat 475 dolar