Gaui X5 Modifiyeleri

Ynt: Gaui X5 Modifiyeleri

Mesut AKIN' Alıntı:
skidler neden ters ?
LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Evet bağlantıyı bitirdiğimde fak ettim
hoşumada gitti...

Gaui X5 Modifiyeleri

Ellerinize sağlık çok güzel olmuş
Gaui X5 Cumartesi günü maiden uçuşunu yaptı. İlk uçuşunda montaj masasından çıktığı haliyle kumandadan ellerimizi bırakabilecek kadar stabil olduğunu gördük. Helicommandın yeni sürümünde uçuş dinamiklerinin biraz daha geliştiğini söyleyebilirim , ancak versiyon yükseltilmesi sıfırdan ayar gerektirdiği için halihazırda kullanan arkadaşlar için yükseltme gerekli değil. Daha sonra Governor ayarları yapıldı 2400 rpm devirde kuyruk gaini ayarlandı. Daha sonra ilk kanopili uçuşunda modelin görünürlüğünün diğer modellere oranla iyi olmadığı kanısına vardım. Kanopi ve kuyruk modifikasyonu çok işe yarayacak gibi görünüyor.

Kanopimiz Cuma günü geldi ama ilk uçuşta problem olabileceğini düşünerek takmadık

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Kuyruk boyama işleminde olduğundan modelden ayrıldı.

Gaui X5 Modifiyeleri

İlker Sönmez' Alıntı:
Kuyruk boyama işleminde olduğundan modelden ayrıldı.
Öncelikle yeni canopy hayırlı olsun Ilker hocam, gerçekten kuyrukla beraber görsel olarak model %100 değişim geçirecek.

Her ne kadar sen kuyruk boya denemesi fotoları paylaşmış olsanda, Mordo abinin heliyi canlı canlı görünce şok olmadım dersem yalan olur. Fotolar bazen gerçeği tam yansıtamayabiliyor :)

Senin boyama sonrası modelin birleşmiş ve nihai halini merakla bekliyoruz %p

Aslında şu boyama kısmını yeni ve ayrı bir konu şeklinde açsak mı diye düşünmüyor değilim. Zira sonuç gerçekten süper :thumbup:

Gaui X5 Modifiyeleri

Bu konunun ikinci mesajını ayırdım boyama işlemleri için orada bir düzenleme yapacam. Fotoğraflarını falan çekiyorum boya katlarının. Bu akşam sarıyı boyamaya başlayacam gene etap etap fotoğraflayacağım. En sonunda ikinci mesaja hepsini koyacam. Oradan alıp ayrı bir başlık yapabiliriz.

Gaui X5 Modifiyeleri

İlker Sönmez' Alıntı:
Bu konunun ikinci mesajını ayırdım boyama işlemleri için orada bir düzenleme yapacam. Fotoğraflarını falan çekiyorum boya katlarının. Bu akşam sarıyı boyamaya başlayacam gene etap etap fotoğraflayacağım. En sonunda ikinci mesaja hepsini koyacam. Oradan alıp ayrı bir başlık yapabiliriz.
Harikasın Ilker hocam, merakla takipteyiz :thumbup:

YNT;) Gaui X5 Modifiyeleri

Selam İlker hocam :)

Ellerine ve emeğine sağlık hocam tek kelimeyle harika olmuş , bir sanat eseri çıkmış ortaya %p

Renkler birbirine harika uyumlu olmuş , bir de canopy' e vuran ışık yansıması da ben buradayım diyor :agreed:

Allahım esirgesin , hayırlı olsun zevkli kırımsız uçuşlar dilerim. :saygilar:

ilker bey yeni seri beyaz skidlerden takin goruntu dahada iyi olacaktir

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Gaui X5 Modifiyeleri

çok güzel olmuş İlker abi hayırlı olsun :) hazır boombraceler metalken onlarıda boyamak iyi olabilir bence :) bu arada Mesut abinin dediği gibi beyaz skid yakışacaktır şöyle geriye doğru bide miss :thumbup:

Gaui X5 Modifiyeleri

İlker Sönmez' Alıntı:
Modelin son hali....
Modelin son hali olduguna gore boya islemi bitmis demektir :thumbup: Eline saglik Ilker hocam bence de gayet guzel ve basarili bir calisma olmus :halay:

Çok yakışıklı olmuş eski halinden eser yok. :rolleyes::rolleyes:

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gaui X5 Modifiyeleri

Helikopter gerçekten çok albenili oldu. Helikopteri bu kadar güzel yapmanın kötü yanı insan uçurmaya kıyamıyor :)