gene phoenix gene thk kumanda kalibrasyon sorunu ...

tahsins

Yeni Uye
arkadaşlar thk dan sipariş ettiğim simalatör kumandam geldi. bilgisayara takınca windows gördü ve driver yükledi.
hemen bir heves phoenix kurdum. emu ile çalıştırdığımda phoenix kumandayı görüyor.
buraya kadar herşey güzel ama %p
fakat kalibrasyonu bir türlü yapamadım. :(
1-) anlamadığım phoenix de bu kumandayı kullanmak için windows dada kalibrasyon yapmak gerekli mi ?
2-) kendi yanında gelen basit flying model simulatör diye bir program var. kitapçıktaki gibi ayarları yapıldığında kumanda onda sıkıntısız çalışıyor.
3-) phoenix de bir türlü kalibrasyonu yapamadım. şu sağdeki aleron elevator çubuğu devamlı sola çekili kalıyor.
şunun ayar dosyalarının hazırı yok mudur ? en az 2 saattir uğraşıyorum :(p
yada şu kalibrasyonun kolay bir yolu. gavur eziyeti arkadaş bukadar insana çektirdikleri :)

teşekkürler cevaplar için

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Tahsin Bey,

Şahsen Phoenix kullanmıyorum ama aşağıdaki konudaki tüm videoları adım adım uyguladığınız kesinlikle çalışıyor :) Isterseniz bir kere daha baştan sona izleyerek yeniden ayarlamayı deneyin.

Bu arada Phoenix hangi versiyonunu kurdunuz ?

Sol üst köşedeki menüden ;
1. Adım

2.Adım da da stickler orta konumdayken " Calibrate" diyip iki stickde en köşelere değip geçmek şartıyla 360 derece döndürünüz. Tamamdır

Tahsin bey calibre ettikten sonra system-tour controls-edit profile oradan engine ve collective pitch'i reverse etmeniz lazım orada invert yazan kısım ve rudder içinde 6. kanalı seçmeniz lazım ayrıca kumandada sağdaki mix tuşunu kapalı tutun açık olunca aileron ve elevator yönleri karışıyo

mehmet beyler ve abdullah bey. gerçekten çok yardımınız oldu , çok teşekkürler. sonunda yaptım.
1-) mehmet küçüksarı bey kullandığım versiyon phoenix rc 3.0p
2-) mehmet özer bey maalesef bunu onlarca kez denedim ama ince ayar yapmadan olmadı.
3-) abdullah bey sizin belirttiğiniz ayarı yapınca rudder ın yeri düzeldi. ama elevator gene sola çekiyordu. bu bana çok yardım cı oldu. "heh dedim doğru yerdeyim :lollol:"

sonrasında phoenix için thk ince ayarlarının resimlerini buldum internette. onları birebir ayarladım. tabiri caizse şak diye çalıştı :yuppi:
burayada kopyalıyorum resimleri. hiç uğraşmayın arkadaşlar bu ayarları yapın. kumandanız anında phoenix rc 3.0p de çalışacak.

!!! KUMANDANIZIN MIX TUŞU KAPALI KONUMDA OLMADI. ADI GİBİ HERŞEYİ KARIŞTIRIYOR BU SWITCH TUŞU :lollol: (SWITCH KUMANDANIN AŞAĞISINA BAKAR KONUMDA OLACAK.) !!!

önce menüden view-displays-camera yı seçiyoruz. ki kontrollerımız ekranda görünsün. ne yaptığımızı anlayalım.

sonra phoenix de simulatör kumandanızı calibre ettikten sonra system-your controls-edit profile girin.
SİZ SADECE INVERT VE INPUT KISIMLARINI RESIMLERDEKİ GİBİ YAPIN
simple aşağıdaki gibi olacak

detailed kısmı aşağıdaki gibi olacak

bu işlemlerden sonra kumanda aynı ekrandaki gibi görünmeli. tamamdır.

tahsin ser' Alıntı:
sonrasında phoenix için thk ince ayarlarının resimlerini buldum internette. onları birebir ayarladım. tabiri caizse şak diye çalıştı :yuppi:
burayada kopyalıyorum resimleri. hiç uğraşmayın arkadaşlar bu ayarları yapın. kumandanız anında phoenix rc 3.0p de çalışacak.
Tahsin bey paylaşım için teşekkür ederiz. Bunları ana konuya ilave ettim :RCKolik: